petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Böyle bir kafes istiyorum yardım lütfen

Konusu 'Kendin Yap Sistemler ( DIY )' forumundadır ve Özgür+ tarafından 24 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Özgür+

Özgür+ Guest

Arkadaşlar bu planı kendim yaptım bu gün arkadaşın tanıdığı marangoza gittim bana bu iş için 120 lira fiyat çıkardı.

ayaklar olmadan işçilik olmadan sadece çıta vb. sordum 80 falan tutar dedi ağaç da kavak olurmuş o da evde güzel görünmezmiş .

bu kadar büyük bir fiyat beklemiyordum açıkcası

portatif raf olayında da fiyatın yüksek olucağını düşünüyorum

bana bu konuda yardım edebilecek birileri var mı ?

dış yapı bitti çıtalar çakarken kırıldığı için kesip yapmak zorunda kaldık . bu da ölçüyü kaçırdı ve yamuldu yine de idare eder diye düşünüyorum

salonda falan olabilirdi ancak kafesin olduğu oda küçük olduğu için bu kafes çok büyük göründü ve odayı bozdu diye bilirim

yerine daha küçük ebattaki şu kafesi yapıcam. zaten diğeri çatlamışdı bunu tahta yapıştırıcısıyla yapmayı düşünüyorum

tel olarak şnu kullanıcam

DEVAMI ŞU KONUDA

http://www.muhabbetkusu.com.tr/kendin-yap-sistemler-diy/adim-adim-salma-yapimi-23855.html#post237283

#1 Özgür+, 24 Temmuz 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 27 Temmuz 2014
  2. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    Pvc düşünmez misin ?

3. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    tel kafes neden düşünmüyorsunuz

4. Onur KUZUKIRAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    muhabbet için olacaksa ahşap kafes tavsiye etmem kanarya için oluyo genelde ahşap kafesler tel düşünürseniz 80 çift hane çok olay bulabilirsiniz

5. ERKİN AK

ERKİN AK New Member

Beğenileri:
    3
    Kendiniz cia alip yapin o kadar para vermeye gerek yok. Cok dha uyguna yaparsiniz

6. Özgür+

Özgür+ Guest

aslında yanları ve üstü açılabilen pvc olsa güzel olur ancak fiyatı ne derece değişir bilmem. üstelik kafesde hiç kapalı yer olsun istemiyorum pvc de büyük ihtimal arka kapalı olur

bu ebatlarda kafes arıyorum tel kafesler küçük aşağıda onur çifthane den bahsetmişdi ama bu ebatlarda bir kafes yapmak istiyorum

çifthane değil de daha güzel bişey arıyorum içine saksıyla kuru ağaç dalı koyucağım bişey oldukça doğal ortam yapmak istiyorum

çıta düşündüm adama dedim malzemeleri 80 tutar dedi vazgeçtim

genel olarak bu kafesi 50 - 60 liraya bitirmek istiyorum . telleri hariç

7. yakup yıldırım

Pvc Kafes Ve Tüm Modellerindeki Değişik Örnekler! burda 96 cm lik pvc bile 125 lira. Sizin marangoz uçmuş. Hiç olmadı çıtaları al kendin çak. Ön tel vs hazır bulunuyor. O ölçülere göre yaparsan yarı fiyatından daha ucuza kral kafes yapabilirsin.

8. Özgür+

Özgür+ Guest

başka bir marangoz bulmalıyız desene :D

sizce böyle bir kafes kaç lira tutar ben çaksam falan

9. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    100 tl ye yem korumalı yuvalikli pvc kafesler bulabilirsin. Ama dediğin gibi sadece önü açık olur. Birde ahşap ın temizliği pvc den zor olur nemlenirse çürüyüp koku yapabilir ev ortamında bakacağın için iyi olmaz.

10. Özgür+

Özgür+ Guest

portatif çelik için bir fiyat alamadım hiç :( aslında o şekilde istiyordum

11. yakup yıldırım

Çıtaları, kontrraplak vs 20 lira dan fazla tutmaması lazım. Nalburda satılan teller var metresi 2-3 lira arasında değişir. 5 mt tel alsan çevresini rahatlıkla kaplarsın. Ön tarafa da hazır tel alırsan 40-50 lira bulmaz bile. Ama bence bi reklamcı vs. pleksi kullanan bir yerden pleksi al ve alt tarafını pleksi yap. Hem daha sağlıklı olur. ( bizim buralarda bi mt cıta 50krs 1lira. hadi sen kalınını al 2 lira olsun )

12. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    -- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:22 -->-> Daha önceki mesaj 00:19 --

[/COLOR]BST Profesyonel Kuş ve Kafes Üretimi

Pvc kafesleri buradan inceleyebilirsin güvenilir bi marka.

#12 Kadir Mustafa, 25 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 25 Temmuz 2014
  13. Özgür+

Özgür+ Guest

yukarıda saydığınız malzemeleri nereden bulabilirim ? pleksiyi bulurum tel de tamam

kontrplak ve çıta ?

bu marangoz benim iyice kafamı karıştırdı

#13 Özgür+, 25 Temmuz 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 25 Temmuz 2014
  14. Erman ARSLAN

Erman ARSLAN New Member

Beğenileri:
    0
    kardeşim bu çiziminin benzerini ben yaptım ve teller de dahi olmak üzere 50 lira civarı tuttu. İlk denemem olduğu için çok profesyönel olmadı belki ama ben seviyorum kafesimi, hemde bir çiftim ferah bir şekilde yaşıyor. Benimkinin ölçüleri 100*65*50 bence bir yapı markete git bütün malzemeleri bulabilirsin.ben öyle yaptım. Tabi bu tür işler elinden geliyorsa. gelmiyorsa zor. Ve planı iyi yapman lazım, geri dönüşü olmuyor :D Şunu da söyleyeyim temizlik işi zor oluyor haberin olsun.
    20131207_131158.jpg hosted at Hızlı Resim Yükle - Hızlı Resim Yükle Resim Upload İnternette Paylaş foto image yükle

15. ERKİN AK

ERKİN AK New Member

Beğenileri:
    3
    allah allah ben aynı malzemeyi burada tahminim 30tl ye alırım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:53 -->-> Daha önceki mesaj 08:51 --

aslında projeniz güzel ama ne malzeme kullanacaksınız o önemli yani bence ön tarafa alttan 5 cm bırakıp ön tel yapın. altınada bire tava temizlik kolay olsun. yanlar açıkmı kapalımı olacak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:54 -->-> Daha önceki mesaj 08:53 --

http://www.muhabbetkusu.com.tr/kend...pvc-ve-pleksi-kafes-kendi-imalatim-21139.html konumada bakın fikir verir belki

16. Özgür+

Özgür+ Guest

yanlar açık olucak aslında kapılı sistemi gibi açılabilir olmasını da istiyorum o konuyu inceledim siz balkonda bakıyorsunuz benimki odanın içinde durucak :)

çekmece olayınıda düşündüm sparişe göre çekmece yapan yerler var önce kaba yapıyı bitirip sonra o işe başlicam.

tel olarak kare çit teli kullanıcam 80 x 50 uzunluğunda ön tel yapan birini bulursam düşüne bilirim :)

17. Erdal YILMAZ

Beğenileri:
    3
    #17 Erdal YILMAZ, 25 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 25 Temmuz 2014
  18. ERKİN AK

ERKİN AK New Member

Beğenileri:
    3
    az çok kafamda projeniz oluştu ama mailyet sizin için fazla olmaması lazım düzgün bir mobilyacı bulun uygun fiyata verecektir çıtaları

19. Özgür+

Özgür+ Guest

usta orası kafes değil bildiğin sirk olmuş :D

internet üstünden bikaç yer buldum buralarda bulamazsam ordan spariş edicem

20. ERKİN AK

ERKİN AK New Member

Beğenileri:
    3
    bence ayak olayını yapmayın derin bir sehpa yapıp onunu üstüne koyun. yada şu eski tv standları var ya öyle birşey altta kuş ile ilgili tüm malzemeleride koyabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş