Karadeniz Pet

Bu dişi yavrulamak için çok mu şişman?

Mustafa Murat KARACAKAYA

Paylaşımcı Üye
Geçenlerde sitede bu resimlerdeki dişi kuşum için çok şişman olduğunu, yumurtası olması durumunda tıkanabileceğini söylediler.
Ancak kuş bu resimleri çektiğimden iki gün sonra yumurtladı :)
Şu anda ilk yumurtasını saymazsak (yuvadan attı), üç yumurtası var, daha doğrusu bugün üç olmuş olması lazım, rahatsız etmemek için bakmadım.
Daha sonra bugün şişman kuşların yumurtasının boş olma olasılığının yüksek olduğunu okudum.
Sizce bu kuş, yumurtalar boş çıkacak kadar şişman mı?
Kuluçkadan önce uçmakta biraz zorlanıyordu, uzun süre uçamıyordu ama, çok mu şişman bilemedim.
(5. ve 6. resimlerde çok şişman çıkmış, bu kadar da şişman değil. İlk resimlerde daha iyi çıkmış.)

Maşaallah tombiş bir kuşunuz var inşaallah yumurtalar dolu çıkar sizde yavrularınıza kavuşursunuz

Teşekkür ederim :)
Siz de çok şişman diyorsunuz yani?
Bunun yumurta doluluğunu etkileyip etkilemeyeceği hakkında fikriniz var mı?
Hiç başınıza geldi mi?

kuş yola girmiş.Yağ bezesi almış başını gitmiş.Cerrahi bir yöntemle alınması gerek.Veterinere baş vurun derim.Bu şekilde ömrünün kısa olacağını söyleyebilirim.

Böyle bir durum başıma hiç gelmedi bu nedenle ne desem boş olur ümit ediyorum sadece yumurtalarınız dolu olsun diye.. suluklarına limon damlatın mama vermeyin bu kuşlarınıza

4,5,6. resimlere göre söyledim.Gün ve gün büyüyor.Ne kadar iyi bakarsanız o kadar büyümesi devam ediyor.Normal bir yağlanma değil.Öyle limonla salmaya atılmayla engel olamazsınız.Zaten kuşta artık rahatlıkta uçucak kıvamı geçmiş.

4,5,6. resimlere göre söyledim.Gün ve gün büyüyor.Ne kadar iyi bakarsanız o kadar büyümesi devam ediyor.Normal bir yağlanma değil.Öyle limonla salmaya atılmayla engel olamazsınız.Zaten kuşta artık rahatlıkta uçucak kıvamı geçmiş.

Yalnız bu resimler çekildiğinde kuşta yumurta varmış Emre Bey, bunu da göz önüne alarak mı söylüyorsunuz?
Daha önce de söylediğim gibi, 5. ve 6. resimlerdeki gibi değil kuş, onlarda kabarık çıkmış biraz.

Kuşlar kuluçka sürecine girince göğsümü şişer sizce ? Eğer fotolarda göründüğü gibi değilse ve elle kontrol ettiğinizde orda elinize net olark gelen beze yoksa fotolar yanıltmış beni.Boşuna fotoğraf'a yanıltma sanatı denmiyor.

Kuşlar kuluçka sürecine girince göğsümü şişer sizce ? Eğer fotolarda göründüğü gibi değilse ve elle kontrol ettiğinizde orda elinize net olark gelen beze yoksa fotolar yanıltmış beni.Boşuna fotoğraf'a yanıltma sanatı denmiyor.

5. ve 6. resimde göğüs kısmından ziyade genel bir şişmanlık var onun için demiştim.
Değiniz gibi göğüs kısmında bir şişlik var, ama onu hiç beze olarak düşünmemiştim, bu zamana kadar da bu yönde uyaran olmadı.
Dikkate alacağım, sağolun...

Eğer tüylerini kabartmiyorsa ilk kez bu kadar şişko gördüm masalah. Ucmasini sağlayan bol bol

Tecrübe etmeyen göze normal gelebilir.Daha önce araştırıp okumuştum fakat nerede okuduğum bilgiler bulgular bilemiyorum.

yumurtaları dolu olup yavru beslerse zaten kilosunun büyük bçlümünü atacak benim dişiler yavru öncesi ve sonrası yarı yarıya kaybediyor kilolarını ne kadar mama versemde. tabi erkek te aynı oranda. bekleyin bi yavru çıksın baksın hala çok şişmansa başka yollar ararsınız.

Geri