Karadeniz Pet

Bu kuşları incelemenizi rica ediyorum.

• Konbuyu başlatan aytacvrl
  • Başlangıç tarihi
A

aytacvrl

Guest
Arkadaşlar herkese şimdiden teşekkürler.
Biber ve Limon ismini verdiğim iki adet kuşum var. Bu kuşların yaşları, cinsleri, cinsiyetleri, yada çiftleşip çiftleşmeyecekleri konusunda bilgim yok. İncelemenizi ve bana ne yapmam gerektiğini söylemenizi rica ediyorum. Gagalarını sürtüyorlar ama çiftleşme gerçekleşmedi. Biber yani erkek olan yastıklarla çiftleşiyor ama dişi ile henüz böyle bir girişim olmadı. Aynı zamanda erkek olan, konuşabiliyor. Dişisine aşkım, cicikuş ve seni seviyorum da diyebiliyor. :)
Youtube videosunda birlikte çekilmiş 10 dakikalık görüntü mevcuttur.

Biber & Limon - YouTube

Biber yastıkla çiftleşiyor.

Saygılarımla.

Moderatör tarafında düzenlendi:
çiftlerin benm çiftlerin aynısı renklerınden tut birbirlerine yaptıkları kurlara kadar hepsı aynı :) bunlar maksımum 8 - 9 aylık dişi güzel kızısmıs bıraz daha beklemen gerek dostum...

Bu kuşlar için yardım rica ediyorum. Erkek, yastıkla, her salışımda çiftleşmeye çalışıyor. Biraz daha beklemeli miyim yoksa erkeği mi değiştirmeliyim? Sanırım dişi seçtiği ile çiftleşiyormuş

bence yastığa bulaştırma erkeği. orda işini görürse dişiyle çok uğraşmaz. salma dışarı kulşarı bırak kendi hallerine. kızıştırıcılarla takviye et.

benim paşaya benziyor senin erkek :D benimki elimle ve demirle çiftleşiyordu :D benimkide konuşuyor aşkım aşkım diyor dişiye koçum koçum diyor burda demirle çiflteşme videosu var buyrun bakın :) Kıçını kaşıyan kuş - YouTube aylar önce çekmiştim bu videoyu :)

erkek olan elinize ve başka şeylere hallenmeye başladıysa dişiyle çiftleşmesi zor olur

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:29 -->-> Daha önceki mesaj 14:26 --

Erkek konuşuyor.. :)
Dişiyi yeni mi aldın? Alışma sürer biraz.
Sabredeceksin. Vitamin ve mama takviyesi yapabilirsin.
2-3 hafta kadar birbirini gören ayrı kafeslerde bakabilirsin. Sonrasında dişiyi erkeğin olduğu kafese atacaksın.

Levent Bey, tavsiyeleriniz için teşekkürler.
Aslında dişi olanı bir parkta ölmek üzereyken buldum. Aç ve ıslak bir şekilde..İnsanlara alışması biraz zaman aldı ama artık eğitimli sayılır. Erkek olan bir arkadaşımdan geldi. Bakamadığı için bana verdi. Eşleştirmeyi düşündüm ve tavsiye için buraya yazdım. Söylediğinizi yaptım sonuçlarını heyecanla bekliyorum. Dişi çok isteksiz görünüyor hasta olabilir mi ? Yada kuşlarla ilgili, psikolojik bir sorun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri