Karadeniz Pet

burnundan su fışkırtıyor ? :(

• Konbuyu başlatan yunus444
  • Başlangıç tarihi
Y

yunus444

Guest
arkadaslar ben kuşumu alalı yaklaşık bir ay oldu . ve bizim evin üstünde çalışmalar vardı ne yazıkki tavandan toz yağdı bende kuşun budan etkilenmez sandım . bu calışmadan 1 hafta sonra kuşum çok değişik hapşuruyor ve 2 3 haftadır durmadan yapıyor ve son bir haftadır hapşurdukça burnundan su fışkırttırdığını fark ettim sora kuşu elime aldım ve dudaklarımı burnuna değdirdim ve fark ettim burnu ıslaktı . herkeze soruyorum bişey olmaz yem kusuyordur diyolar ama benım içim hiç rahat değil ama şu an çok mutlu mesela dışarıya çıkmak için deliriyor ama arada genellikle akşamları bunu yapıyor neden acaba vitamin kullanıyorum vitaform da veriyorum ama bir işe yaradığını görmedim sizce kötü bir hastalıktanmıdır ve tedavilerini söylersenız sevinirim yalnız veterinere götürmek istemiyorum epten üşütmesin diye havalar epey soğuk çünkü ne tür ilaç tavsiye edersiniz

kuşum hapşuruyor - Dailymotion video

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:24 -->-> Daha önceki mesaj 22:07 --

güncel++++

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:34 -->-> Daha önceki mesaj 22:24 --

güncel +++++++

bana özeldende yazmışınız ancak ben açıkçası anlamadım. kuşun solunum yoluna toz yapışmış olabilir. piyasadaki soğuk algınlığı ilaçlarından kullanınız

hıc bır sey olmaz sadece ıkı kusunuz warsa bırbırlerınden ayır ve soquk algınlıqı ılacı kullan hemen geçer SOGUK ALGINLIGI ILACININ ADI : AVIAST IYI TEDAVI EDIYOR

tek kuşum :) bu ilacın vitamin olanı var bende onu kullanıyorum zate ama soğuk algınlığı aynımıdır

Moderatör tarafında düzenlendi:
ne demek istediniz ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:46 -->-> Daha önceki mesaj 13:32 --

güncel ++++

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:30 -->-> Daha önceki mesaj 13:46 --

güncel ++++++

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:51 -->-> Daha önceki mesaj 15:30 --

güncel +++++4

Ben soğuk alğınlığı için Avisol kullanıyorum.

çok geçmiş olsun
güzel kardeşim bak biz insan oğlunun başına ne geliyorsa böyle bana birşey olmaz yok bize birşey olmaz demekten geliyor zaten usengeclikten vazgecin allah aşkına bu zavali kusun günahi neydi de bukadar eziyet çekiyor eğer en baştan isler başlamadan üşenmeyip de kusun yerini değiştirip önlem alsaydıniz zavali buduruma düşmeyecekti sizde ugrasmayacaktiniz
NOT; Siz kusunuzu sevin ilgi gosterin ki o güzelim varlıklarda sizi mutlu etsin

ben daha kuş konusunda cail olduğum için bilmiyordum bilsem değiştirirdim tabiki

ben daha kuş konusunda cail olduğum için bilmiyordum bilsem değiştirirdim tabiki

estafurullah cahillik felan değil güzel kardeşim sadece usengeclikten evde insaat çalışmasının olduğu zaman ev eşyalarınin üzerini ortmedinizmi kuşu da yer değiştirdeydin sadece
ben kus konusunda baya hassasim kusura bakma onlar için her zaman en iyisinin olmasını istiyorum çünkü bize bağımlı taşıyor hayvan

hayır örtmedik esyalarının üstünü hatta toz yağabiliceni bile bilmiyorduk inşaat dediysem çatınıon üstüne köpük sıkıldı öyle yağmış toz işte bilseydi annem bile örterdi

4.farklı üye 4. Farklı konu video aynı :D arkadaşım niye hep farklı kişilerden açıyorsun aynı konuyu? her kuş ara sıra hapşırır benimkide yrm yedikden sonra yapıyor 5 yıldır bi sorun yok gayet memnun halinden

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bu farklı ama akşamları ağazını açıyor kafasını ileriye itiyor ve inleme gibi sesler cıkartıyo ve su fışratıyor eskiden hapşurma sanıyodum ama şimdi böyle yapmaya calıştı

Moderatör tarafında düzenlendi:
4.farklı üye 4. Farklı konu video aynı :D arkadaşım niye hep farklı kişilerden açıyorsun aynı konuyu? her kuş ara sıra hapşırır benimkide yrm yedikden sonra yapıyor 5 yıldır bi sorun yok gayet memnun halinden

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

suizan yapmayalım arkadaşım. yeniden video yuklemek yerine nette var olan bi video varsa bende var olan videoyu kullanıyorum. aynı kişi olduğunu bilemezsin. ayrıca öyle bile olsa insanlar elindeki canlıyı kurtarmak için bişeyler öğrenmeye çalışıyo gerekli cvbları almış olsalar bidaha açmazlar. yardımcı olabilcekseniz yazın niye karalıyosunuz.

Hapşırma burunda akıntı Akut nezle ve / veya ilerleyen günlerde solunum yolu enf. belirtisidir. kuyrukda sallanma burnun artık tıkalı olması vb belirtiler oluşabilir. kuşu kulağınıza yaklaştırıp solunum sesini dinleyebilirsiniz. hırıltı varsa solnm yol. enf. ilerlemiştir diyebiliriz. bu belirtilerden varsa hemen bi antibiyotik başlamakda fayda var yoksa ilerleyen zamanda kolay kolay işe yaramıyor.

öncelikle evet var hapşurdukça su fışkırtıyo ama öyle kuyruk sallama faln yok arada bir inleme gibi sesler çıkartıo vitaform kullansam olurmu

Geri