petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

burnundan su fışkırtıyor ? :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve yunus444 tarafından 7 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. yunus444

yunus444 Guest

arkadaslar ben kuşumu alalı yaklaşık bir ay oldu . ve bizim evin üstünde çalışmalar vardı ne yazıkki tavandan toz yağdı bende kuşun budan etkilenmez sandım . bu calışmadan 1 hafta sonra kuşum çok değişik hapşuruyor ve 2 3 haftadır durmadan yapıyor ve son bir haftadır hapşurdukça burnundan su fışkırttırdığını fark ettim sora kuşu elime aldım ve dudaklarımı burnuna değdirdim ve fark ettim burnu ıslaktı . herkeze soruyorum bişey olmaz yem kusuyordur diyolar ama benım içim hiç rahat değil ama şu an çok mutlu mesela dışarıya çıkmak için deliriyor ama arada genellikle akşamları bunu yapıyor neden acaba vitamin kullanıyorum vitaform da veriyorum ama bir işe yaradığını görmedim sizce kötü bir hastalıktanmıdır ve tedavilerini söylersenız sevinirim yalnız veterinere götürmek istemiyorum epten üşütmesin diye havalar epey soğuk çünkü ne tür ilaç tavsiye edersiniz

kuşum hapşuruyor - Dailymotion video

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:24 -->-> Daha önceki mesaj 22:07 --

güncel++++

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:34 -->-> Daha önceki mesaj 22:24 --

güncel +++++++

2. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    bana özeldende yazmışınız ancak ben açıkçası anlamadım. kuşun solunum yoluna toz yapışmış olabilir. piyasadaki soğuk algınlığı ilaçlarından kullanınız

3. yunus444

yunus444 Guest

atipiyotik olurmu yani vitaform falan

4. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    Soğuk algınlığı ilacı var ondan kullan

5. yunus444

yunus444 Guest

güncelll ++++++

6. mavıs ve lımon

hıc bır sey olmaz sadece ıkı kusunuz warsa bırbırlerınden ayır ve soquk algınlıqı ılacı kullan hemen geçer SOGUK ALGINLIGI ILACININ ADI : AVIAST IYI TEDAVI EDIYOR

7. yunus444

yunus444 Guest

tek kuşum :) bu ilacın vitamin olanı var bende onu kullanıyorum zate ama soğuk algınlığı aynımıdır

#7 yunus444, 8 Aralık 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 8 Aralık 2013
  8. mavıs ve lımon

kuşuna ınsallah bısey olmaz :D:d

9. yunus444

yunus444 Guest

ne demek istediniz ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:46 -->-> Daha önceki mesaj 13:32 --

güncel ++++

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:30 -->-> Daha önceki mesaj 13:46 --

güncel ++++++

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:51 -->-> Daha önceki mesaj 15:30 --

güncel +++++4

10. Burak Ayaz

Burak Ayaz Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Ben soğuk alğınlığı için Avisol kullanıyorum.

11. yunus444

yunus444 Guest

bende kullanıyorum ondan ama benimki toz yuttu

12. kartall82

kartall82 Guest

çok geçmiş olsun
    güzel kardeşim bak biz insan oğlunun başına ne geliyorsa böyle bana birşey olmaz yok bize birşey olmaz demekten geliyor zaten usengeclikten vazgecin allah aşkına bu zavali kusun günahi neydi de bukadar eziyet çekiyor eğer en baştan isler başlamadan üşenmeyip de kusun yerini değiştirip önlem alsaydıniz zavali buduruma düşmeyecekti sizde ugrasmayacaktiniz
    NOT; Siz kusunuzu sevin ilgi gosterin ki o güzelim varlıklarda sizi mutlu etsin

13. yunus444

yunus444 Guest

ben daha kuş konusunda cail olduğum için bilmiyordum bilsem değiştirirdim tabiki

14. kartall82

kartall82 Guest

estafurullah cahillik felan değil güzel kardeşim sadece usengeclikten evde insaat çalışmasının olduğu zaman ev eşyalarınin üzerini ortmedinizmi kuşu da yer değiştirdeydin sadece
    ben kus konusunda baya hassasim kusura bakma onlar için her zaman en iyisinin olmasını istiyorum çünkü bize bağımlı taşıyor hayvan

15. Doğuş ŞEKER

Altın Üye

Beğenileri:
    0
  16. yunus444

yunus444 Guest

hayır örtmedik esyalarının üstünü hatta toz yağabiliceni bile bilmiyorduk inşaat dediysem çatınıon üstüne köpük sıkıldı öyle yağmış toz işte bilseydi annem bile örterdi

17. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    4.farklı üye 4. Farklı konu video aynı :D arkadaşım niye hep farklı kişilerden açıyorsun aynı konuyu? her kuş ara sıra hapşırır benimkide yrm yedikden sonra yapıyor 5 yıldır bi sorun yok gayet memnun halinden

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. yunus444

yunus444 Guest

bu farklı ama akşamları ağazını açıyor kafasını ileriye itiyor ve inleme gibi sesler cıkartıyo ve su fışratıyor eskiden hapşurma sanıyodum ama şimdi böyle yapmaya calıştı

#18 yunus444, 8 Aralık 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 8 Aralık 2013
  19. MevlütŞimşek

MevlütŞimşek New Member

Beğenileri:
    0
    suizan yapmayalım arkadaşım. yeniden video yuklemek yerine nette var olan bi video varsa bende var olan videoyu kullanıyorum. aynı kişi olduğunu bilemezsin. ayrıca öyle bile olsa insanlar elindeki canlıyı kurtarmak için bişeyler öğrenmeye çalışıyo gerekli cvbları almış olsalar bidaha açmazlar. yardımcı olabilcekseniz yazın niye karalıyosunuz.

Hapşırma burunda akıntı Akut nezle ve / veya ilerleyen günlerde solunum yolu enf. belirtisidir. kuyrukda sallanma burnun artık tıkalı olması vb belirtiler oluşabilir. kuşu kulağınıza yaklaştırıp solunum sesini dinleyebilirsiniz. hırıltı varsa solnm yol. enf. ilerlemiştir diyebiliriz. bu belirtilerden varsa hemen bi antibiyotik başlamakda fayda var yoksa ilerleyen zamanda kolay kolay işe yaramıyor.

20. yunus444

yunus444 Guest

öncelikle evet var hapşurdukça su fışkırtıyo ama öyle kuyruk sallama faln yok arada bir inleme gibi sesler çıkartıo vitaform kullansam olurmu

Sayfayı Paylaş