Karadeniz Pet

Bütün kuşlarım gitmiş !!!

• Konbuyu başlatan kartall82
  • Başlangıç tarihi
K

kartall82

Guest
Evet arkadaşlar afedersiniz ama benim dangalak eniştem ben evde yokken 5 çift yumurtalı kuşlarımı almış ve 2000 tl para bırakıp gitmiş siz olsanız böyle bir gerizekalıya ne yapardınız soruyorum Allahtan korkmaz kuldan utanmaz yumurtalardan cıkan yavrulardan vericektim zaten neden sen bu şekilde bütün kuşlarımı alıp götürüyorsun bana sormadan yumurtalı olanlar birdaha yatarmı okadar sarsıntıdan sonra olan yavrularda hepsi ölecek yazık günah değil mi soruyorum sizlere ?

kuşlar ve yumurtaları

1 ci çift : çek 6 yumurtası vardı 2 si cıkmıştı
2 ci çift : çek 7 yumurtası vardı 3 ü çıkmıştı
3 ci çift : albino 4 yumurtası vardı
4 ci çift : albino 5 yumurtası vardı 1 i çıkmıştı
5 ci çift : çek 8 yumurtası vardı 1 i boş diye almıştım kalan 7 yumurtadan 4 ü çıkmıştı

Şuanda okan abiyle aldığım 3 adet yavru kuşum harici birde eski kuşlarımdan 1 adet kaldı yani toplam 14 kuşum dan sadece 4 kuşum kaldı :confused::confused:

Enişteniz neden kuşları zorla satın almış onu anlayamadım kendisi iş mi kuracak acaba? 2000 TL ye zaten gider istediği kuşları alırdı bi sorar mısınız yavrulu yumurtalı kuşlardan ne istemiş insan o seviyeye gelebilmek için ne kadar uğraşır bilmiyor herhalde çekememezlik var sanıyorum ki çok yazık çok üzüldüm :(

2000 TL güzel para dostum kusları seviyorsan tabi kötü olmusta

ama iyi para vermiş enişteniz 2000 tl iyi para 5 çifte yavruluda olsa bence sen o paraya git beş çift iyilerinden Jumbo takım al
yavrulara acıdım ama bakmaz büyük bir ihtimal anne baba

Arkadaşlar ben bu işi para amaçlı yapmıyorum o kuşları ara bul çiftleştir yumurtlama evresine kadar getir sonra tam diyorsunuz tamam artık bende ilk defada olsa kendi yavrumu buyutucem birde akşama gelip bakıyorsunuz ki ortada hiç birşey yok maddi değil manevi olarak beni bitirdi birkere artı yumurtada olan ve cıkmayanlarda büyuk ihtimalle hepsi ölecekler zavalı hayvanların günahı neydi

Arkadaşlar ben bu işi para amaçlı yapmıyorum o kuşları ara bul çiftleştir yumurtlama evresine kadar getir sonra tam diyorsunuz tamam artık bende ilk defada olsa kendi yavrumu buyutucem birde akşama gelip bakıyorsunuz ki ortada hiç birşey yok maddi değil manevi olarak beni bitirdi birkere artı yumurtada olan ve cıkmayanlarda büyuk ihtimalle hepsi ölecekler zavalı hayvanların günahı neydi

Sonuna kadar haklısın. Can almak parayla satın alınamaz !!!

Olan olmuş Tugay kardeşim. Geri dönüş yoksa dert etme kendine.
Sitemize üye üreticilerle görüşüp yeni takımlarını kurabilirsin.
Her işte bir hayır vardır unutma.

Bu saatten sonra geri getirsem de bir şey olmaz kuşlardan nasıl olsa ölecek yavrularda ki inşallah hiç birine bişey olmaz ama benim gibi candan bağlanınca o kadar kolay olmuyor her akşam eve gelir gelmez ilk kuşlarımın yanına gidip kontrol ediyordum yemini suyunu değiştiriyordum bir anormallik varmı diye her kuluçkayı ve ayrı olan kuşları dikkatlice incelerdim birşey olursa hemen müdahale edebileyim diye şimdi hevesim bile kalmadı vallahi

Malesef bütün olayı bitirmiş enişten yumurtalar yavrular hep telef oldu :(

Yumurtalarin cikmasi ve yavrulari buyutme zevki 2000 tl nin cok cok ustunde .
Kusura bakmayin ama enisteniz sizi pek takmamis

Malesef bütün olayı bitirmiş enişten yumurtalar yavrular hep telef oldu :(

Sorma gitsin şerefsize odadar da dedim yavrular yeme düşünce döz sana 2 çift vericem diye kuşların hiç biri yumurtaya yatmıyormuş bu arada orasıda cenaze evi gibi olur 2-3 güne vallaha yavrular bağırıyor ama anne ve baba o kadar sarsıntı ve ortam değişikliğinden girmiyorlarmış yuvalığa

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:07 -->-> Daha önceki mesaj 11:03 --

Yumurtalarin cikmasi ve yavrulari buyutme zevki 2000 tl nin cok cok ustunde .
Kusura bakmayin ama enisteniz sizi pek takmamis

Merak etme gökhan kardeşim ben söyleyeceğim sözleri kendisine ilettim bundan sonra kendisine yağmurlu havada su vermem yere düşse birtekmede ben vururum kendisine her ne olursa olsun hiçbir şekilde elimi uzatmam gidip gelmem bana birşey olmaz ALLAH ın izniyle olan yine kendisine olacak ben yapacağımı biliyorum

İnsallah daha iyilerine tekrardan sahip olursun. Uzucu bir durum

Vallahi evimdeki pc tv v.s götürse beş para vermese bukadar zoruma gitmezdi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:45 -->-> Daha önceki mesaj 11:12 --

Arkadaşlar geneliniz para diyorsunuz ben maddi açıdan birşey beklemiyorum bu kuşlardan ben zevk amaçlı yapıyorum 2000 değil de 5000 tl verse ne değişir o kuşların yumurtalarını getirebilir mi ?
ve o yumurtaları buyutup bakma hazzını başka kuştan alabilirmisiniz soruyorum size ben şahsen birdaha aynı hazzı yaşayacağıma inanmıyorum

artık olan olmus kardesım uzulme yapacak bısey yok ama yaptıgı cok yanlıs bı davranıs kendını üzme burda üstatlara sorup yeni çiftlerini olusturup steden satanlardan alabılırsın ama yınede soyluyorum yapılan davranıs iyi bi davranıs degıl herseyden once kus bakmak zevk ısı parayla ölçülemez

Tugay bey bu saatten sonra medem kuşlar gelmeyecek zaten gelse de yavrular sıkıntı yaşayacak.Olaya iyi tarafından bakıp kendinizi de üzmeyin.Tamam belki 5000 tl de verse kuşlarınızı karşılamaz ama elinizde en azından 2000 tl para var.Onu değerlendirin derim.Ben şöyle düşünüyorum olayı en kötü şekliyle düşünün.Mesela benim önceki kuşlarım tam anlaştılar derken bir anda erkek öldü.Dişi de çok yaşamadı zaten.En azından başınıza böyle birşey gelmemiş.Zaten bırakın yavruları hayırsız alındığı için anaçlar da çok yaşamazlar.

Eniştede ki hırs neyin hırsıymış anlamış değilim.Ben çekirdek ailemdeki biri bunu yapsa kıyameti koparırım ki enişte ye neler yaparım bilmiyorum.Geçmiş olsun

olay para değil güzel kardeşlerim anlatamadım ki ben olan oldu tabii ben yine kuş beslemeye devam edeceğim tabikide ama ben ilk kulukçka ve yavru büyütme hayalleri kuruyordum yavruları büyütüp işten bile cıkıp kendi evime taşınacaktım sırf kuşlar için

yazık olmuş gerçekten
ama enişten nasıl kafasına göre evine girip kuşları alıp çıkabiliyor.