Karadeniz Pet

Büyük dışkı

behlül1216

Yeni Üye
2 haftadır büyük dışkı yapıyor dişi kuşum tahminimce 5-6 aylık arası yumurta hazırlığı falan mıdır tek yaşıyor bu arada , bi de büyük dışkıyla beraber çok çok az bi köpük var beyaz dışkısının yanında ama çok az biraz da halsiz 1-2 gündür normal midir ne yapmalıyım her şeyi eksiksiz

Temizlediğim için çekemedim ama dışardayken küçük küçük içerde dururken bekletip bekletip büyük atıyor , şu an üstümde ve sürekli kabarık duruyor sürekli uyuyor

Böyle duruyor

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 78
Bi de anüs gözükücek şekilde oldu tüyleri şimdi farkettim , ordaki beyaz tüyleri ağzıyla yoluyor sürekli ayağıyla garip bi hareket yapıyor o tüyleri kabartıyor gibi

Ekli dosyalar

• C13815AD-640E-46E0-9777-D6626544B535.jpeg
    C13815AD-640E-46E0-9777-D6626544B535.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 83
Son düzenleme:
  • Dışkıyı görmeden sağlıklı yorum yapamayız. Kuşa yandam baktığınızda popo kısmında şişlik var mı? Halsiz ise mama yapın yedirin, avcunuzdan yem yedirin. Taze meyve sebze verin. Karnına hafif hafif dokunuşlarla masaj yapabilirsiniz.

Aşırı sulu olmamakla beraber böyle yine de ishal diyebilir miyiz

Ekli dosyalar

• 1D2AE795-84BB-4425-BF4F-DF412904D90A.jpeg
    1D2AE795-84BB-4425-BF4F-DF412904D90A.jpeg
    111.2 KB · Görüntüleme: 83
Nolur yardım edin böyle uyuyor sürekli

Ekli dosyalar

• 41AABF0D-B5F3-4848-B145-4AA42B5B5405.jpeg
    41AABF0D-B5F3-4848-B145-4AA42B5B5405.jpeg
    2.1 MB · Görüntüleme: 86
Dışkı büyüklüğünden ziyade hasta olabilir veterinere gidin derim. Tam dolu suluğuna bir iki damla elma sirkesi damlatın. Mutlaka yem yedirin ve veterinere gösterin.

karnı şiş konusuna yazdığınızdan biliyorum sizi. bu konuyla alakası yok başlığı kapsamıyor ama hiç isal falan değil sizin kuş. aynısı başıma geldi burada bilenler bilir. ur, kist yada kötü huylu tümörü falan var. kuşlarda her geçen saniye dahi aşırı önemli. yarını bile beklemeyin ne kadar erken o kadar iyi. yoksa malesef son bir ay :( anlamayan veterinere de götürmeyin sakın isal der yollar. ben florya egzotik kuş veterinerine götürmüştüm en sonunda araştıra araştıra ama çok geç kalınmış ilk gözlemlendiği an da gelseydiniz erkeklik hormonunu yavaşlatırdım falan demişti. ayrıca erkek muhabbetlerinize aspur yedirmeyin bu testis hastalığını tetikler demişti. bu arada her veterinere gitmeyin,sırf siz üzülmeyin diye alakasız ilaçlar yazıp yolluyolar. hiç değilse seviyo ümidini kesip şimdiden üzmeyelim sahibini diyolar yani. kanatlı hayvan veterineri diye de aratmayın sakın internette. doğrusu kanatlı egzotik havyan veterineri diye aratmanız. tavuk değil çünkü bunlar

Son düzenleme:
Antibiyotik vermeme rağmen durumu gittikçe kötüleşti yemek yemek için aşağıya inmeye çalışıyor tutunamayıp düştü sonra ağzına 2 tane aldı çiğnedi kabuklarını çıkardı yiyemedi daha demin de tabana indi sonra çıktı , aşırı sıvı dışkılayıp popo çevresini kaşıyor ve uyuyor sanırım son anlarına geldik

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 67
Antibiyotik vermeme rağmen durumu gittikçe kötüleşti yemek yemek için aşağıya inmeye çalışıyor tutunamayıp düştü sonra ağzına 2 tane aldı çiğnedi kabuklarını çıkardı yiyemedi daha demin de tabana indi sonra çıktı , aşırı sıvı dışkılayıp popo çevresini kaşıyor ve uyuyor sanırım son anlarına geldik

antibiyotiğin veteriner görmeden bir etkisi olmadığı gibi bu zaten ciddi bir rahatsızlık antibiyotik falan etki etmiyor kesinlikle. iyi huylu ve kuş kuvvetliyde %50 başarı ihtimaliyle ameliyat gerekiyor ama yinede garanti veremiyorlar. kedi köpek değil acıya karşı baya hassaslar yani. tahminimce 3 haftası var. bu sürede her geçen gün çok daha kötüleşicek gözünü açamıcak duruma gelicek. dolayısıyla yem yiyemediği için aç ölmesin diye şırıngayla beslemiştim ben. son gecesinde yastığıma koyup beraber uyuduk müdahale gerekirse yardımcı olayım diye ve sabaha karşı kalbi durduğu anda kalkıp hafif suni tesefüs ve kalp masajıyla döndürdüm ama 3 gün sonra kaybettim aşırı zor bir durum malesef. maddi imkanınız varsa götürün gösterin derim. ayrıca sağlığı yerinde olan kuşlarınızı hazır mevsimi gelmişken 5-10 dakikalığına güneş ışığına çıkırıp güneşlenmesini sağlayın bu hatalığa yakalanmamaları için demişti veteriner. kışında güneş görmeyeceği için ultra viole özellikli lamba önerildi. okuyanlar dikkate alsınlar derim. bunun dışında meyve sebze hiç eksik olmasın kendi yemi bile gereksiz dendi. biz küçükken hampurgerden vazgeçemezken annemizin yaptığı ıspanağı beğenmiyorduk demişti hatta veteriner. kuşlarda öyleler yemi pek severler ama mutlaka sağlıklı beslenmelerini sağla demeye getirdi yani.

Son düzenleme:
Her şey için çok teşekkürler ama bu saatten sonra yapılıcak tek şeyin onu rahatlatmak olduğunu düşünüyorum dışkılıyor vıcık diye bi ses geliyor ama yere bi şey düşmüyor kaşınıyor tüylerine yapışıyor sanırsam poposunu ayaklarını silicez şimdi , tüneğinde duramıyor doğru düzgün parmağımı uzaktan gösterdim gelmeye çalıştı bi fena oldum o halde bile yanımda olmak istiyor sanırsam

Her şey için çok teşekkürler ama bu saatten sonra yapılıcak tek şeyin onu rahatlatmak olduğunu düşünüyorum dışkılıyor vıcık diye bi ses geliyor ama yere bi şey düşmüyor kaşınıyor tüylerine yapışıyor sanırsam poposunu ayaklarını silicez şimdi , tüneğinde duramıyor doğru düzgün parmağımı uzaktan gösterdim gelmeye çalıştı bi fena oldum o halde bile yanımda olmak istiyor sanırsam

ben kendi başıma geleni anlatıyorum umudunuzu kesmeyim tabiki. ayrıca bu hastalık bacak sinirlerine baskı yaptığından bacaklarını kullanamaz. evet yanınızda olmak istemesi doğru. normale göre daha fazla zaman geçirin

ben kendi başıma geleni anlatıyorum umudunuzu kesmeyim tabiki. ayrıca bu hastalık bacak sinirlerine baskı yaptığından bacaklarını kullanamaz. evet yanınızda olmak istemesi doğru. normale göre daha fazla zaman geçirin
Son bir sorum var dışkılar baya cıvık olduğu için poposuna yapışıyor oraya da yetişemiyor ayağıyla bugün pamuk ıslatıp sildik bi öneriniz var mı kaşıntısını bi nebze azaltmak için , odadan çıktım dinlenmesi için salona geçtim saat başı gidip bakıyorum

Son düzenleme:
pamuğa biraz zeytinyağı sürüp silebilirsiniz demişlerdi bana ama katı yaptığı için yapışmadan düşüyordu bende. ayrıca siz yinede buraya fotoğrafını ekleyin. elinize alın ters çevirin hafiften popo kısmına üfleyerek bir resim çekin bakalım detaylıca görebilelim.

Güncel durum bedir? Son an mı değil mi bunu düşünmeden veterinere gitmeniz gerekiyor. Vakit kaybetmek kuşun zararına oluyor.

Güncel durum bedir? Son an mı değil mi bunu düşünmeden veterinere gitmeniz gerekiyor. Vakit kaybetmek kuşun zararına oluyor.
Zaten veterinere gittik dün ilaçlarını verdi her gün veriyoruz ama ben extradan uğraşıyorum sabah akşam kafesini siliyorum poposunu siliyorum ki rahat etsin aşırı halsiz yemek yemiyor kendi elimizle zorla mama veriyoruz

Zaten veterinere gittik dün ilaçlarını verdi her gün veriyoruz ama ben extradan uğraşıyorum sabah akşam kafesini siliyorum poposunu siliyorum ki rahat etsin aşırı halsiz yemek yemiyor kendi elimizle zorla mama veriyoruz

röntgen çektiler mi ? bu arada bilmeyen arkadaşlara söyleyim. büyük dışkıyla benim yazdıklarımın alakası yok. bu konuyu açan arkadaş başka bir konuda benim kuşumunda karnı şiş konusuna yazdıktan sonra bu konuyu açtı. dışkısı büyük olanlar kuşlar için geçerli değil yani yazdıklarım.aynı sorunu yaşayan arkadaşlar dikkate almasın bu konuya yazdıklarımı

Son düzenleme:
Geri