Karadeniz Pet

Cam Kafes

absah

Yeni Üye
Merhaba.Akvaryum hobisinden dolayı camla biraz fazla uğraşıyorum.Bundan sebep kafesin alt kasa kısmını ve ön izleme kısmını camdan yaptım.Böylelikle kuşlarımı daha net gözlemleyebiliyorum.Kuşların camı algılayıp alışmaları bir iki gün sürdü fakat sonrasında alışıyorlar.Kafesin alt kısmında 1 cm lik bir boşluk var.O Kısımda yine camdan altlık bulunmakta.Temizlikte problem çıkmıyor.Kafes etrafına çekilen tüllerden hoşnut olmadığımdan alt kasayı biraz uzun tuttum.

Yeni Şeyler Görmek Güzel...
blJ760.jpg

emegıne saglık emekle olan hersey guzeldır .kuş taklacımı :)

guzel gorsel olmus benim anlamadigim esi nerde bide kapisi arkatarafyami bide muhabbete gore diskisi buyuk olur 1cm yerden temizligi nasil oluyor

Kuşlar minyatür kumru.Takla atmaları için uçuş derslerine başlayacam.Doğan korkusu yok :) Eşi ile aynı yuvada yattığından arkada kalmış.Kuşlar muhabbet kuşu boyutundalar.Kapı sol tarafta.

temizligi nasil yapiyosun peki

Açıkladım ama anlaşılır olmadı sanırım.Ön camı 1 cm yukarıdan yapıştırarak alt kısıma sürgü cam koyma imkanı oluşturdum.

Tam kumruya benziyor yazacaktım meğer zaten kumruymuş. :) Ama rengi boyutu falan dışarıdakilere göre farklı çok tatlılar maşallah. Bu kuşlar muhabbet kuşu gibi oyuncu olmadığı için cam olmasının onlara zararı olmaz herhalde. :)

Yorumlarınız için teşekkürler.Kuşlar evleri gibi benimsemiş durumdalar.En güzelide küçük standart kafesten ve kısa tüneklerden kurtuldular.Kısmetse iki gün sonrada yavrusu çıkacak.Yani inşallah çıkar.

Maşallah bu kumrularda ele alışıkmidir. Kendini sevdirirmi

Çok güzeller ama doğası gereği takla atma şansları yok. Görsellik açısından güzel bu minyatür kumrular Güle güle besleyin

Biraz daha yabani canlılar.Muhabbet kuşu kadar sıcak kanlı olamazlar fakat yavrularını mümkün olduğu kadar evcil yetiştirmeyi planlıyorum.