petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çay zarar verir mi ??

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mudo DURMUŞ tarafından 25 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    51
    Kuşumun ırkı çekoslovakya ama bildiğin has Türk CcC Reizz :D:D Goygoyu bırakmak gerekirse kuş Çayı çok seviyor ne zaman içsem gelip kafasını sokar bardağıma oda içer ama dün gözüme birşey çarptı çay içtikten sonra laptopun tuşlarına ya pisledi yada kustu sıvı olmuştu laptopun tuşları acaba motoru mu bozdu içtikten sonra ? böyle bir ihtimal varsa bi daha içirmim hayvana

2. yukseluc

yukseluc New Member

Beğenileri:
    0
    ben bir forumda yararlı oldugunu okumuştum. sanırım stres gideriyordu.

3. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    51
    Bilmiyorum valla ama dün ya dışkısıydı yada kusmuştu laptop hep sıvı olmuştu. Sağlıklı ve kesin bir bilgi alsaydık da ona göre davransaydık

4. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Evet olabilir Stresi gideriyor ama fazla içince sıvı halde dışkı yaptırıyor.

5. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    51
    o zaman ölçüyü kaçırmayalım hayvana istemeden zarar vermeyelim şimdi

6. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Siyah çay kesinlikle vermeyin. İçinde kafein var kafeinin de her hali kuşlara zararlı. Bazı çaylar çok yararlı aslında arada bir hazırlayıp kendiniz içiyomuş gibi yapıp kuşa verebilirsiniz. Ekinezya, karahindiba, sinir otu, civanperçemi, aynısefa, kekik bazıları. Ama poşet olmasın aktardan alın

7. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Kuru ayva yaprağından yapacağınız çay da üşütme ve bundan kaynaklı ishal vakalarında birebir.

8. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    51
    İlknur hanım valla o saydıklarınızı ben kendime hazırlamaya üşeniyorum kuşa hazırlayabilir miyim bilmiyoru. Normal yerli çay içtiğimiz daha öncede içiriyordum 2 3 yudum içiriyordum bişi olmadı ama dün gece 1 2 damla fazla kaçırınca ishal gibi bi durum oluşmuş fakat tam emin değilim çünkü kusmuşda olabilir. ama zararlıysa kullandığımız çaydan 2 3 yudum alması onuda kesebilirim. önce sağlık.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:25 -->-> Daha önceki mesaj 20:22 --

Teşekkür ederim ceren hanım ama bugüne kadar henüz bir olayla karşı kaşıya kalmadım umarım kalmamda ama olurda ishal üşütme gibi durumlarla karşı karşıya kalırsam tavsiyenizi Dipçe edip yapıştırdım dolabıma mutlaka kullanırım.

Sayfayı Paylaş