Karadeniz Pet

Çay zarar verir mi ??

Mudo DURMUŞ

Emektar Üye
Kuşumun ırkı çekoslovakya ama bildiğin has Türk CcC Reizz :D:D Goygoyu bırakmak gerekirse kuş Çayı çok seviyor ne zaman içsem gelip kafasını sokar bardağıma oda içer ama dün gözüme birşey çarptı çay içtikten sonra laptopun tuşlarına ya pisledi yada kustu sıvı olmuştu laptopun tuşları acaba motoru mu bozdu içtikten sonra ? böyle bir ihtimal varsa bi daha içirmim hayvana

ben bir forumda yararlı oldugunu okumuştum. sanırım stres gideriyordu.

ben bir forumda yararlı oldugunu okumuştum. sanırım stres gideriyordu.

Bilmiyorum valla ama dün ya dışkısıydı yada kusmuştu laptop hep sıvı olmuştu. Sağlıklı ve kesin bir bilgi alsaydık da ona göre davransaydık

Evet olabilir Stresi gideriyor ama fazla içince sıvı halde dışkı yaptırıyor.

Siyah çay kesinlikle vermeyin. İçinde kafein var kafeinin de her hali kuşlara zararlı. Bazı çaylar çok yararlı aslında arada bir hazırlayıp kendiniz içiyomuş gibi yapıp kuşa verebilirsiniz. Ekinezya, karahindiba, sinir otu, civanperçemi, aynısefa, kekik bazıları. Ama poşet olmasın aktardan alın

Kuru ayva yaprağından yapacağınız çay da üşütme ve bundan kaynaklı ishal vakalarında birebir.

Siyah çay kesinlikle vermeyin. İçinde kafein var kafeinin de her hali kuşlara zararlı. Bazı çaylar çok yararlı aslında arada bir hazırlayıp kendiniz içiyomuş gibi yapıp kuşa verebilirsiniz. Ekinezya, karahindiba, sinir otu, civanperçemi, aynısefa, kekik bazıları. Ama poşet olmasın aktardan alın

İlknur hanım valla o saydıklarınızı ben kendime hazırlamaya üşeniyorum kuşa hazırlayabilir miyim bilmiyoru. Normal yerli çay içtiğimiz daha öncede içiriyordum 2 3 yudum içiriyordum bişi olmadı ama dün gece 1 2 damla fazla kaçırınca ishal gibi bi durum oluşmuş fakat tam emin değilim çünkü kusmuşda olabilir. ama zararlıysa kullandığımız çaydan 2 3 yudum alması onuda kesebilirim. önce sağlık.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:25 -->-> Daha önceki mesaj 20:22 --

Kuru ayva yaprağından yapacağınız çay da üşütme ve bundan kaynaklı ishal vakalarında birebir.

Teşekkür ederim ceren hanım ama bugüne kadar henüz bir olayla karşı kaşıya kalmadım umarım kalmamda ama olurda ishal üşütme gibi durumlarla karşı karşıya kalırsam tavsiyenizi Dipçe edip yapıştırdım dolabıma mutlaka kullanırım.

Geri