Karadeniz Pet

Çift Kuşlar Hakkında Bilgi Lütfen..

• Konbuyu başlatan Tunc Kiranli
  • Başlangıç tarihi
T

Tunc Kiranli

Guest
eoGy4o.jpg

Sevgili. Forum Üyeleri ve Üretici Arkadaşlar. Bir çift muhabbet kuşum var yerli cek kırması. 1 - 2 aydır kuşlarım. bende ve yavru almak istiyorum. diğer konuları okudum bakım şartları diyor. ben gittim kuşlarıma salma aldım rahat etsinler diye suluklarına vitamin koydum. yuvalık var. salma içerisine doğal darıda koyuyorum. erkek çok istekli ama dişi hazır değil erkek kur yaptıgı zaman dişi onu yiyor. nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mama yapıyor musun? Dişiyi hazır hale getirmen lazım öncelikle ve de kuşları rahatsız etmemen yem ve su değişimi dışında

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

mama var evet bir kez odada çiftleştiler. fakat dişi kaçıyor erkek kovalıyor bakalım durum ne olacak. üstad

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:33 -->-> Daha önceki mesaj 00:31 --

acaba kuşları ayırsam salma içerisinde bir faydası olurmu ?

Mamayı sık vermelisin ama yumurtalı olduğu için çok fazla durmasın. Çiftleşme olduysa devamı gelir dişi kendini hazır güvende hissettiğinde ve şartları uygun bulduğun da yumurtlar. Dişi erkeğin sabrını ölçüyor zamanla mecbur kalacak çiftleşmeye.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

ben hazır mama aldım usta o kadar okudum bakdım videolarıda izledim kendim mama yapayım diyorum. ama şöyle bir sıkıntı var adam anlatmış işte. mamayı şöyle yapıyoruz özel karışımızdan ekliyoruz ama o özel karışım nedir. ya baştan sona malzeme olarak kullanılan mamadan kimse anlatmamış hep özel karışım bu özel karışımıda söylemiyorlar. mama yapıyoruz bu sefer de çok oluyor çöp oluyor doğru düzgün anlatan olsa. mamayı yapıp buzdolabına koyucam yavaş yavaş vericem ısıtıp ısıtıp.

usta bakalım yarın başlayacagım. birde öyle deneyeceğim ama çift bir birlerine çok düşkünler. bizim sokakda bir arkadaş var ona gittim kuş aldım bir tane dişi bir erkek dişi kırma cek yerli kırması iri bir kuş dedim 1 hafta yer deiştirelim. erkek resmen boyun büktü kafasını yemliğe gömüyordu :) bende 30 dk içinde kuşu geri getirmesini söyledim erkek dellendi kafes içinde eşini görünce resmen :) gülme krizine girdik bizde evde

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:46 -->-> Daha önceki mesaj 00:46 --

valla bilmiyorum :) hersey para deil yaw bi allah rağzı olsun deriz usta :)

Murat abi :) senin mama tarifinide gördüm :) sende gizli olan şeyleri paylaşabilirsin :)

Hazır mama, havuç, mısır unu, galeta unu, keçi boynuzu tozu, haşlanmış yumurta.. Böyle şeyler işte.
Bir de değişik sebze, tohum, bakliyat karışım püre tarifim var. O copyright olduğu için burada paylaşamıyorum malesef. Site kurallarına aykırı. İsteyene özelden link veririm.

Geri