Karadeniz Pet

Çiftim hakkında bilgi almak istiyorum

ilkerinside

Meraklı Üye
herkese selamlar..bu forumdan çok şeyler öğreniyorum..üstadların verdiği bilgiler çok önemli katkı sağlıyor..bende muhabbet kuşu beslemeye yeni başladım sayılır iki ayrı kafeste 2 çift kuşum var..bunlardan yeni aldıklarım hakkında bilginize başvurmak istiyorum..aşağıda resimleri verdiğim çiftin cinsi, yaşı ve cinsiyetini söyleyebilirmisiniz...şuan için öpüşme vs. yok..ama kavga da yok ..dişi ve erkek denilerek satın aldım doğru mu..yardımcı olursanız sevinirim..ayrıca yavru alabilirmiyim..bu çiftten süre verebilen olursa memnun olurum..ayrıca tavsiyeleriniz varsa bekliyorum...teşekkürler

Nrbz4a.jpg

0m2YqZ.jpg

A5Y9gB.jpg

gZL7V0.jpg

Son düzenleme:
şimdilik yuvalık takmanıza gerek yok çünkü erkek kuş çok genç. dişi için ise 1 yaş civarı diyebilirim ama erkek ondan da genç duruyor. en azından 2 -3 ay daha yuvalık takmayın. bunun haricinde ever cinsiyette sorun yok. eğer kavga etmiyorlarsa bu bir başlangıçtır. 1-2 aya kadar kurlaşmalar görmeye başlarsınız. eğer eş oldularsa da 3-4 ay sonra uygun şartlar sağlandığında kuluçka hazırlığı başlar.

Son düzenleme:
şimdilik yuvalık takmanıza gerek yok çünkü erkek kuş çok genç. dişi için ise 1 yaş civarı diyebilirim ama erkek ondan da genç duruyor. en azından 2 -3 ay daha yuvalık takmayın. bunun haricinde ever cinsiyette sorun yok. eğer kavga etmiyorlarsa bu bir başlangıçtır. 1-2 aya kadar kurlaşmalar görmeye başlarsınız. eğer eş oldularsa da 3-4 ay sonra uygun şartlar sağlandığında kuluçka hazırlığı başlar.
Tesekkurler verdiniz bilgi icin..cinsi nedir sizce

SM-P600 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bunların ikisi de yerli kuşlar ama renkleri maşallah çok güzel. iyi bir diyet ile beslerseniz (kaliteli yem ve mama) yavruları onlardan iri olur :)

Sorduğunuz konuya yardımcı olamam (acemiyim de:)) ama kuşlarınız çok güzel Maşallah iyi beslemeler.

Maşaallah güzel kuşlarınız var bana kırık gibi geldiler erkeğinizin denildiği gibi zamana ihtiyacı var sağlıkla yavrular alırsınız inşaallah

maşllah ben folluk tak veya takma diyemicem onu bende bilmiyorum ne zaman takılır ne zaman takılmaz bendede takılı hep :D erkek benim tahminim en fazla 5 aylık dişi de 10 aylık dan daha büyük araştırmalarıma göre çok kızgın erkek 6 ayda çiftleşebiliyor erken kızarsa normal şartlarda 8 ay

Maşaallah güzel kuşlarınız var bana kırık gibi geldiler erkeğinizin denildiği gibi zamana ihtiyacı var sağlıkla yavrular alırsınız inşaallah

yorum yapan herkese teşekkürler... kırık olarak hangi türün kırığı sizce...

Ben ırklardan pek anlamıyorum bu nedenle yanlış yönlendirmek istemem Çek kırığı