petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Çiftleri ayırma hk.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Öztürk Uğur tarafından 19 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Öztürk Uğur

Beğenileri:
    5
    Kuşlarımın 2. Kuluçkuları 4 tane yavru var en büyüğü 20 günlük civarı fakat şöylembir sorun var dişiyle erkek çiftleşmeye başladı , ayırmayı nasıl yapabilirim? Erkek dişiyi ve yavruları sürekli besliyor ,

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    278
    Ayırdığınız takdirde baba veya anne tek başına yavrulara bakacaktır. Mama takviyesi yaparak fazla yorulmadan yavrulara bakmalarını sağlayabilirsiniz.

Öztürk Uğur bunu beğendi.
  3. Öztürk Uğur

Beğenileri:
    5
    O halde ayırmam daha doğru olacak çünkü üst üste 3. Kuluçkları olacak ve çok yorulacaklar

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    278
    3. kuluçka olması dediğiniz gibi yorucu olacaktır. Ayırmak en doğrusu.

Öztürk Uğur bunu beğendi.
  5. Muhammet BAYDEMİR

Beğenileri:
    12
    Aynı durum ile bende karşılaştım ve dişiyi ayırdım. Dişiye mama ile özel bakım uyguluyorum erkek ise yavrulara bakıyor en büyük yavru 18 günlük. Yalnız mamayı vermeyi ihmal etme sadece yem ile bu dönemi atlatsalar bile çok yıpranırlar.

Sayfayı Paylaş