Karadeniz Pet

Çiftleşme Belirtisi mi ? Merak mı?

• Konbuyu başlatan Yasin ZORLU
  • Başlangıç tarihi
Y

Yasin ZORLU

Guest
Kuşlarım 2 aydır bendeler öpüşme kusma kaşıma vs mevcut arada kavga etselerde bunlar var. dişi kuşum bugun 2 defa yuvalığa girip çıktı 3-5 sn kaldı içerde 1 aydır takılı yuvalık ve hiç girmemişti arada ilgi vardı delikten bakıp çıkıyordu. acaba merak edip girdi mi yoksa ağır ağır kendinimi hazırlıyor ?

*** kuşlar 4 aylıkken almıştım şuan 5,5yada 6 aylık

yuvalığa alışmaya çalışıyordur yavaş igisi artar.

yani yavaş yavaş kendini hazırlıyor demek mi bu? :)

Benim kuşlarda eskiden hiç girmiyordu. Son 2-3 gündür sürekli yuvadalar hem dişi hem erkek. Yuvada geçirdikleri zaman kafesten daha fazla neredeyse.

Neden acaba yavru mu geliyor yoksa :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence meraktan bakıyorlar çünkü kuşlarının yaşı küçük belli olmaz ama evde beslenen kuşların 5-6 aylık olduklarında çiftleşmeleri zor çiftleşse bile yumurtaların dolu olması yine zor.

sitede mama tarifleri var bu dönemde onlardan vermeni tavsiye ederim yumurtaların dolu çıkma ihtimallerini artırabılır

sitede mama tarifleri var bu dönemde onlardan vermeni tavsiye ederim yumurtaların dolu çıkma ihtimallerini artırabılır

mama her cumartesi ve pazar üzerine biraz bal akıtarak düzenli olarak veriyorum. tepesinden inmiyorlar zaten :) ayrıca buğdayı toprağa ektim buğdayın çimindende haftada 1 yiyorlar. ayrıca 2 haftada birde buğday çimlendirirp veriyorum. :)

mama her cumartesi ve pazar üzerine biraz bal akıtarak düzenli olarak veriyorum. tepesinden inmiyorlar zaten :) ayrıca buğdayı toprağa ektim buğdayın çimindende haftada 1 yiyorlar. ayrıca 2 haftada birde buğday çimlendirirp veriyorum. :)

gerisi o zaman artık kısmet yani )) sen elinden geleni yap ))

Ben merak olarak yorumluyorum, yeni yeni keşfetmeye başlıyor. Çiftleşme belirtisi değil ama yuva korkusunu yenmeside çiftleşme konusunda bir adım :)

Son düzenleme:
gözün aydın eger dediğin gibiyse 1-1,5 aya içerisinde yumurta alabilirsin:)

Arkadaşım kuş yuvaya alışıyor bekle o bir ay kadar sürer sonra ver elini yavrular gelsin ama kuşları fazla rahatsız etme ben benim kuşları 7 aylıkken eşe attım 1.5 ay sonra 2 yumurtası var şimdi

Bence meraktan bakıyorlar çünkü kuşlarının yaşı küçük belli olmaz ama evde beslenen kuşların 5-6 aylık olduklarında çiftleşmeleri zor çiftleşse bile yumurtaların dolu olması yine zor.

lütfen yanlış bilgi vermeyelim o kuşun karakteristiğine göre değişir benim 5 aylık dişi yavru kuşumun altında şuan 2 tane yumurtası var ve 5 aylık olduğuna eminim çünkü benim kendi ev yavrum .... kaldıki 6 aylık yavru dünden yumurtlar .

bugunden itibaren dişi kuş yuvada daha fazla zaman geçiriyor. sanırım çiftleşme belirtisi?

kus yuvaligi kendi kafasina göre hazirlar ciftlese bile diside yumurta tikanmasi bos yuumnrtalar olur size tavsiyem simdilik ciftlesmelerini onleyin disi kusda yumurta kirilmasi olabilir icindeyken böle hadiseler olursa disi kusunuz olebilir, en iyi ciftlesme yasi en az 10 aylik olmalaridir !!!!!!

Geri