Karadeniz Pet

Çiftleşme Hakkında Yardımlarınızı Bekliyorum

serdar_gs

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhaba iyi forumlar.
Daha önce açtığım konuda erkek diye aldığım kuşumun dişi olmasını sizlerle paylaşmış ve öğrenmiştim. Daha sonra dişi kuşumun yanına erkek kuş ve yuvalık koyarak çiftleşme için gerekli zemini hazırladım. Mama yem su yuvalık gibi gerekli malzemeler mevcut. Sizlere bu konuyu açarken şu anda dişi kuşum yuvalık içine girdi ve içerisinde hazırlık yapıyor herhalde mutluluk ötüşleri gibi :)
Tek sorunum var dişi kuşumun yanına koyduğum erkek kuş pek çiftleşmeye yanaşmıyor. Ortalama 1 hafta oldu ortama alışmıştır herhalde. Dişi kuş gidiyor yanına öpüyor yada öpmeye çalışıyor ama erkek kaçıyor. Öylece durup yem su ihtiyacını karşılıyor ama dişi kuşa yanaşmıyor. Nedeni ne olabilir? Söylediğim gibi dişi kuşum şu anda yuvalık içerisinde girmeden öncede erkeğe yanaşıp bir kaç öpücük attı daha sonra yuvalık kapısından baktı biraz inceledi daha sonra girdi şimdi içinde birşeyler yapıyor. Bu erkek kuşa ne yapmalıyım ki dişi kuşa yüz versin eşleşsin?

Şu an dişi kuşum yuvalıktan çıktı gitti erkek kuşu öpmeye kaşımaya başladı :D Erkek biraz karşılık verdi fakat yine dişi yuvalığa girdi erkek put gibi duruyor :mad:

Buda resimleri
db87d317fd1e28df7f6ad430b77228b5.jpg
b9ed1c8eae189cf7598511abbad1ac6c.jpg
a667ee3decce05d3603996a69bfafd16.jpg
8dc5a702c710e146ae433320716ef9da.jpg

Son düzenleme:
o zaman kardesim erkek kizismamistir kuslari ayirma yoluna gidebilirsin erkegi yuvalikli kafese disiyide baska bir kafese alip kizismalarini bekleyebilirsin kuslarin durumuna gore 2 veya 3 hafta ayri birakabilirsin

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1 haftadır beraber olan kuşları ayırmaya gerek yok. Biraz sabr edin. Erkek kuşlar hasta veya tüyde değillerse çiftleşmeye hazırlardır genelde. Haftada 1-2 gün yumurta maması ve kızıştırıcı yem takviyesi yapın.

o zaman kardesim erkek kizismamistir kuslari ayirma yoluna gidebilirsin erkegi yuvalikli kafese disiyide baska bir kafese alip kizismalarini bekleyebilirsin kuslarin durumuna gore 2 veya 3 hafta ayri birakabilirsin

Yorum için teşekkürler dişi kuş bi 10 15 dakikadır yuvalığa girip çıkıp erkek kuşa gidiyor öpüyor kaşıyor falan gel diyor istiyor fakat erkek isteksiz şu an dışı yerinde duramıyor takip ediyorum acaba ayırmadan biraz beklesem mi dişi tam kıvamda istiyor gidiyor kendisi erkeğe karşılık alamadı bir türlü :)

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aynisi durum benimde basima geldi disi gidiyo erkek istemiyodu ayirdim erkek biraz kizdi daha kolay oldu. birde erkek yeni gelms yerine alismamis ondanda olabilir kardesim her halikarda sabir edip beklicen bu is sabir isi

Yorumlarınız için teşekkür ederim yumurta maması takviyesi yapacağım kızıştırıcı yem nasıl oluyor biraz bilgi alabili miyim? Komşum bu işlerle uğraşıyor yeme biraz tuz koymuştu günlük su değiştiriyorum. Dişi tam kıvamda tek sorun erkek kuş isteksiz. Ayırmayıda istemiyorum dişi kuşun isteği kaçar durgunlaşırmı acaba diye.

kardes bende cok usta degilim haftada iki gun mama yapiyrm yumurta irmik misir unu cici bebe galeta unu havuc bira mayasi bunlari veriyrm sonra nekton s ve nekton e aldim onlari netten arastir sitelerde ne ise yaradigi nasil kullanildigi yaziyo. kalamar kemigi ve mineral bloklari mutlaka olsun

Nijer gibi kızıştırıcı yemlerden haftada 1 çay kaşığı yemliğine ekleyin. Yemlere tuz karıştırmayın.

Bu yiyecekleri ve kızıştırma yemlerini verdiğim zaman erkekte kızışır olur gider yani? :)
Yalnız bir çok besin saydınız hepsini temin edebilir miyim bilmiyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:44 -->-> Daha önceki mesaj 21:12 --

Bugün sabah ikiside yuvalıkta idi ne oldu ne bitti bilmiyorum artık :D

Bu yiyecekleri ve kızıştırma yemlerini verdiğim zaman erkekte kızışır olur gider yani? :)
Yalnız bir çok besin saydınız hepsini temin edebilir miyim bilmiyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:44 -->-> Daha önceki mesaj 21:12 --

Bugün sabah ikiside yuvalıkta idi ne oldu ne bitti bilmiyorum artık :D
Sabır. Biraz sabırla hepsi olacaktır. Daha yeni yan yana atmışsın. Ayırma sakın. Mama yap ver. Haftada 2 kez 1'er kaşık yemlerine de nijer karıştır. Kuşları rahatsız etme. Gerisini onlar halleder.

Sabır. Biraz sabırla hepsi olacaktır. Daha yeni yan yana atmışsın. Ayırma sakın. Mama yap ver. Haftada 2 kez 1'er kaşık yemlerine de nijer karıştır. Kuşları rahatsız etme. Gerisini onlar halleder.
Dün akşam kısa süreli 10-15 dakka süreyle önce dişiyi saldım sonra dişiyi kafese koyup erkeği saldım. 1 haftadır falan ilk defa yaptım rahatsız etmiyorum sürekli birlikte akşama kadarda boş evde kafeslerinde yalnızlar. Şu mama işlerine dediğiniz gibi takviye yapayım en iyisi teşekkürler.

Birbirlerine alışıp eş olmasını istediğiniz kuşları salmayın.Aynı kafeste ne kadar vakit geçirirlerse alışma süreleri olumlu etkilenir.

İlk ve kısa süreliydi bir daha dokunmam :)

Bu kuslar es olmus bence. Mümkünse kuslari yemek ve su disinda unutun. 1 aya yavru sevdirir hayirlisiyla :)

Teşekkürler umudumuz o yönde :)