Karadeniz Pet

çiftleşme sorunu

• Konbuyu başlatan afurkan78
  • Başlangıç tarihi
A

afurkan78

Guest
Evet arkadaslar benim dişi ve erkek olmak üzere 2 adet muhabbet kuşum var. İkisi de güzel güzel anlasiyolar opusuyorlar erkek dişinin üzerine bacagini attiginda dişi hemen kaciyo yaklasik 6 aydir bakiyorum kuşlara erkek kuşu ilk basta tek almistim bana alismisti sıkıldığını anlayınca yanına dişi aldim

Naz yapiyolardır zamana birakin .) azdırmak istiyosaniz kuşlari turp tohumu yedirin.)

Naz yapiyolardır zamana birakin .) azdırmak istiyosaniz kuşlari turp tohumu yedirin.)

Vay arkadaş Bunların mamalarına kattıklarımı ben yesem şimdiye uçardım :) Normalde ne güzel havuç, yumurta, etimek karıştırıp veriyordum. Yavrularımız olsun sevdasına önce bira mayası duydum hemen aldım arkasından keçiboynuzu tavsiyesi onuda aldım, Ekstra yeşilliğini koyuyorum, şimdi de turp tohumu :S Duyunca dayanamıyorum :)

Vay arkadaş Bunların mamalarına kattıklarımı ben yesem şimdiye uçardım :) Normalde ne güzel havuç, yumurta, etimek karıştırıp veriyordum. Yavrularımız olsun sevdasına önce bira mayası duydum hemen aldım arkasından keçiboynuzu tavsiyesi onuda aldım, Ekstra yeşilliğini koyuyorum, şimdi de turp tohumu :S Duyunca dayanamıyorum :)

turp tohumunu herkes bilmez 100%100 etkilidir ama o saydiklarini ilk kez duydum.)

turp tohumunu herkes bilmez 100%100 etkilidir ama o saydiklarini ilk kez duydum.)

şimdi internetten baktım Turp tohumu Çokta ucuzmuş.Kullanımı nasıl oluyor? Toz halinde mi yoksa direk mi? ölçü ne kadar :) bira mayası pahalı ama üreticilerin hemen hepsi kullanıyor.

yemle karistir yemin 4 te 1 kadar olsun içine koydugun söyleyim simdiden acayip kızana gelecekler durmadan ciftlesmeye basladiklarinda zamanla kesersin koymayi sonra ciftlesmekten ölmesin erkek.)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:23 -->-> Daha önceki mesaj 14:22 --

toz halinde degil turp tohumu oldu gibi koyacaksin saten yem kadar boyutu

yemle karistir yemin 4 te 1 kadar olsun içine koydugun söyleyim simdiden acayip kızana gelecekler durmadan ciftlesmeye basladiklarinda zamanla kesersin koymayi sonra ciftlesmekten ölmesin erkek.)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:23 -->-> Daha önceki mesaj 14:22 --

:D O derece diyorsun. Mamaya değil yemin içine direk karıştırıyoruz o zaman. Deneyelim görelim bakalım. sağolasın :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:26 -->-> Daha önceki mesaj 14:24 --

TURP TOHUMU FAYDALARI:Turp tohumu uyarıcı etki yapmaya,iştah açmaya,safra söktürmeye yardımcıdır.Mikrop üremesini önleyen maddeler turp tohumu içerisinde

vardır.Safra kesesi,böbrek ve diğer uzuvlardaki taşı dökmeye,tekrar oluşumunu engellemeye yardımcı olmaktadır.Kullanımı yapılırken tohum olarak alınıp,istenilen miktar kadar çekilmeli,toz halinde kullanılmalıdır.Cinsel güç takviyesi için mükemmel

bir yardımcıdır.
:D:D:D

Her Derde Deva aganigi naganigi .) ben direk veriyodum tohumu sen istiyosan yoz yap kafana gore

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:33 -->-> Daha önceki mesaj 14:30 --

Arkadasım durmadan veriyodu kuşu 8 den aşa yumurtlamiyodu ve genelde hepsi dolu çıkıyodu daha yavrular büyümeden tekrar yumurtluyodu yavrulari baska yuvalıga koyuyodu üstüste 8 kez 6 şar 7 şer yavru aldi en son dişi cortladi dayanamadi .))

Her Derde Deva aganigi naganigi .) ben direk veriyodum tohumu sen istiyosan yoz yap kafana gore

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:33 -->-> Daha önceki mesaj 14:30 --

Arkadasım durmadan veriyodu kuşu 8 den aşa yumurtlamiyodu ve genelde hepsi dolu çıkıyodu daha yavrular büyümeden tekrar yumurtluyodu yavrulari baska yuvalıga koyuyodu üstüste 8 kez 6 şar 7 şer yavru aldi en son dişi cortladi dayanamadi .))

:eek: Neyse biz abartmadan kullanalım, Kuşlarımı severim kıyamam ben :rolleyes:

Arkadaştaki aynı sorun bendede var. Nijer tohumu işe yarıyormuş almayı düşünüyordum. Şansıma dün maması bitti yeni mama aldım içinde nijer tohumuyla karışıkmış :D (Bonnie marka)

nijer tohumuna 10 basar turp tohumu ve daha faydalidir.)

yaa öldüm yazını okuyunca özellikle son cümleyi. sen beni güldürdün Allah da seni güldürsün :)

Bu tohum satan yerlerdeki turp tohumlarının bazıları ilaçlı işlenmiş oluyo ilaçsız olanlardan bulabilirsen onlardan al bende alıcaktım bulamadım ilaçsız olanını.:(

Geri