Karadeniz Pet

çiftleşme sorunu

• Konbuyu başlatan atulubas
  • Başlangıç tarihi
A

atulubas

Guest
arkadaşlar erkek kuşum 9 aylık dişi 1.5 yasında. dişi 1 ay önce 4 yumurta yaptı 4 ü de boş çıktı forumdada yazmıştım acaba bunun nedeni kuşların çiftleşmemiş olması olabilirmi ?? eş oldular bundan eminim erkek dişiyi besliyo ve birbirlerini kaşıyolar fakat hiç çiftleştiklerini görmedimm. nedersiniz arkadaşlar dişi erkekten büyük çiftleşirler mi ?? yavru alabilirmiyim?? yoksa dişinin yasından büyük bi erkek mi bulup onlamı eşleştireyimm

ilk kuluçka oldundan oluyor birde kıç tüyleri uzun olunca oluyor azcık makasle kısalt benimkisi ilk kuluçkada 3 te 3 boş yaptı 2.sindede 7 de 5 yawru yaptı

benim kuşlarında çiftleşti mi bilmiyorum. dişi 4 yumurta verdi fakat yavru çıkmadı. sonra yumurtaları kırdı attı. yine yumurta çıkarıyo. fakat erkekle çok kavga ediyolar. bağırış çağırış. hiç yan yana gelemiyolar. biri tünekteyse biri telde. arada erkek yuvanın başına gidiyo. yemliyo mu bilmiyorum. benden çok korktukları için. ben gelince değişiyolar sanırım. izleyemiyorum. birde dişi folluktan talaşları attı. kendi yuvayı kemirdi. acaba üzerine yatsada aşağısı tahta olduğundan soğuk falan mı alıyo yumurtalar. bilgi verirseniz sevinirim. tşk.

Geri