petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

çiftleşme sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve atulubas tarafından 18 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. atulubas

atulubas Guest

arkadaşlar erkek kuşum 9 aylık dişi 1.5 yasında. dişi 1 ay önce 4 yumurta yaptı 4 ü de boş çıktı forumdada yazmıştım acaba bunun nedeni kuşların çiftleşmemiş olması olabilirmi ?? eş oldular bundan eminim erkek dişiyi besliyo ve birbirlerini kaşıyolar fakat hiç çiftleştiklerini görmedimm. nedersiniz arkadaşlar dişi erkekten büyük çiftleşirler mi ?? yavru alabilirmiyim?? yoksa dişinin yasından büyük bi erkek mi bulup onlamı eşleştireyimm

2. Kadir SEZGİN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Yavru alabilirsin yumurta olduysa bence çifte dokunma. İlk kuluçkaları mıydı?

3. atulubas

atulubas Guest

evet kardeş

4. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    dişi kızgınlık yumurtası yapmısta olabilir izlemek lazım ciftlesmelerini görmek lazım

5. atulubas

atulubas Guest

yaş problem değil o zamann çiftleşmelerine

6. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    ilk kuluçka oldundan oluyor birde kıç tüyleri uzun olunca oluyor azcık makasle kısalt benimkisi ilk kuluçkada 3 te 3 boş yaptı 2.sindede 7 de 5 yawru yaptı

7. evrimç

evrimç New Member

Beğenileri:
    0
    benim kuşlarında çiftleşti mi bilmiyorum. dişi 4 yumurta verdi fakat yavru çıkmadı. sonra yumurtaları kırdı attı. yine yumurta çıkarıyo. fakat erkekle çok kavga ediyolar. bağırış çağırış. hiç yan yana gelemiyolar. biri tünekteyse biri telde. arada erkek yuvanın başına gidiyo. yemliyo mu bilmiyorum. benden çok korktukları için. ben gelince değişiyolar sanırım. izleyemiyorum. birde dişi folluktan talaşları attı. kendi yuvayı kemirdi. acaba üzerine yatsada aşağısı tahta olduğundan soğuk falan mı alıyo yumurtalar. bilgi verirseniz sevinirim. tşk.

Sayfayı Paylaş