Karadeniz Pet

Cinsiyetini ve Irkını Öğrenmek istiyorum

• Konbuyu başlatan Tevfik AKTUNÇ
  • Başlangıç tarihi
T

Tevfik AKTUNÇ

Guest
Merhabalar, pek belli olmayabilir fotoğraflar fakat görüpte anlayanlar Cinsiyetini ve Irkını söyleyebilirler mi acaba? Yaklaşık 1 aydır bende gagasını suluğa vurup birşeyler demeye çalışıyor sanırım, ben pek fazla bilgili değilim muhabbet kuşlarında bu iyiye işaret mi? Konuşur mu ileride ?

lh018.jpg

lh030.jpg

lh04h.jpg

lh05h.jpg

lh06m.jpg

Irkı Yerli fakat cinsiyeti hakkında tam emin olmamakla birlikte ERKEK diyorum ben.

Erkek yavru bir delikanlı mubiş. Maşallah güzel alışmış. Nazar değmesin.

Irkı Yerli fakat cinsiyeti hakkında tam emin olmamakla birlikte ERKEK diyorum ben.

Erkek olsun istemiyordum açıkcası :)

Erkek yavru bir delikanlı mubiş. Maşallah güzel alışmış. Nazar değmesin.

Amin Allah razı olsun sağolun :)

Erkek 3 aylık yerli çok tatlı :D

Maşallah üstad artık bir bakışta yaşta anlıyorsunuz helal olsun valla :) Şimdi ben bir kaç yerde araştırma yaptım fakat konuşup konuşmadıkları ilgili bilgiye varamadım. Bunlar konuşur mu peki hocalarım ?

bu kuşla karşılaştırıldığında benim kuşum mu büyük bu mubiş mi. maşallah bu arada

Mustafa bey teşekkür ederim, sizin mubişiniz büyük gibi duruyor ama :) Yavru sanırım, ben pek anlamıyorum eğer kıcı yorum olursa kusura bakmayın. Ama genel anlamda yeşil muhabbet kuşlarını seviyorum çok tatlı duruyor maşallah :)

bende sizin mubişi daha çok beğendim aslında :) bulunduğum yerde malesef tam anlamıyla küçüm yavru bulamıyorum. dün ustalar bu kuşa da 3 aylık dediler.

Kuşunuzla ilgili bilgiler verilmiş,ek olarak çok tatlı bir kuşa sahipsiniz haberiniz olsun :)

Kuşunuzla ilgili bilgiler verilmiş,ek olarak çok tatlı bir kuşa sahipsiniz haberiniz olsun :)

Çok teşekkür ederim düşünceniz için :)

gerçekten çok güzel alışmış kuşunuz tekrardan maşallah... :)

Teşekkür ederim çok sağolun Mustafa bey, inşAllah sizinkisi de kısa bir sürede alışır. Kendisini sevdirmeyi çok seviyor, yalnız yem dışında başka şeyler yediremiyorum. Yem dışında da bir kaç ufak sebze yemesini isterim belli günlerde veya haftalarda

Erkek olsun istemiyordum açıkcası :)

Amin Allah razı olsun sağolun :)

Maşallah üstad artık bir bakışta yaşta anlıyorsunuz helal olsun valla :) Şimdi ben bir kaç yerde araştırma yaptım fakat konuşup konuşmadıkları ilgili bilgiye varamadım. Bunlar konuşur mu peki hocalarım ?

Estağfirullah ustam.. :)

Ustam 3 ay birazcık geçkin ama çok geçkin sayılmaz bence bu kuştan iş çıkar söyleyeyim :) konuşturabilirsiniz ama sıkı ve düzenli ilgi ve ders gerek.

Sabahları 9-10 arası sürekli kelimeleri tekrarlıyorum, okuduğum makaleye göre sabahları zihinleri açık oluyormuş sanırım. Uygulamaya çalışıyorum inşAllah konuşursa o videolarını da koyarım.

Ustalarımız istediğiniz bilgiler vermiş. Kuşunuzu bende çok beğendim, renkleri de çok çok güzel maşallah. :)

Kuşunuzu ilgi ve alakayla konuşturabilirsiniz. Bu kuşta iş var :)

Ustalarımız istediğiniz bilgiler vermiş. Kuşunuzu bende çok beğendim, renkleri de çok çok güzel maşallah. :)

Kuşunuzu ilgi ve alakayla konuşturabilirsiniz. Bu kuşta iş var :)

Teşekkür ederim üstad, kırmızı-beyaz-mavi-sarı-üstlerinde değişik renklerde mevcut inşallah konuşturursam video ekleme şansım olur.

Sabahları 9-10 arası sürekli kelimeleri tekrarlıyorum, okuduğum makaleye göre sabahları zihinleri açık oluyormuş sanırım. Uygulamaya çalışıyorum inşAllah konuşursa o videolarını da koyarım.

İnşAllah konuşur ustam Allah gönlünüze göre versin. Sabahları oksijen bol zihin boş ve daha ufak, inşAllah başarılı olursunuz :)

Kuşunuz kaç günlük veya aylık bilmiyorum ama..bir yazıda okumuştum 3 aylık olana kadar sadece dinliyorlarmış..bu yüzden sabredin ve pes etmeyin...benim kuşum 3 aylık 1-2 gündür öğrettiğimi söylüyor gibi ama emin değilim:)1 aylıktı aldığımda 2 aydır uğraşıyorum bu arada..

Muhabbet kuşu, genelde üç aylık oluncaya kadar konuşmaya çalışmayacaktır, dinleyecektir. Tabii bu ilginizin, birlikteliğiniz, alışkanlığının, tek olmasının, dışarıda özgürce dolaştığı sürenin uzunluğuna bağlı olarak da değişecektir.

Geri