Karadeniz Pet

Çitfler ama hangisi erkek hangisi dişi ???

• Konbuyu başlatan Kemal ÇETİN
  • Başlangıç tarihi
sarı olan erkek diğeri dişi ve hatta dişi hafifden kızışmış ;)

yanlız tünekler çiftleşmeye pek uygun değil.sabit hareketsiz ve biraz daha ayağını kavrayacak büyüklükde olmalı hazır odun tünek tavsiye ederim.

Hmm halka olan tünek güzelmiş,üreme için sorun yok ;)

O konuda çok bi bilgi sahibi değilim ama sarı hollanda mavi çek olabilir...yaşlarıda sarı en fazla 1 ama mavi sanki 2ye yakın ;)

dostum yuva biraz küçükmü?tahtadır işallah ve son olarak yuva girişi çok büyük?bence yuvaya alışmadan bi değişiklik yap?

Tatta değil karton kutu en olarak büyük birde içindeki de tül benzeri bir şey yuvaya sabitledim yoksa toptan yalnış mı hepsi :D

öncelikle hoşgeldiniz...kuşlarınız güzel maşaallah...sarı erkek...mavi dişi...
bence kafesi değiştirin daha ferah aydınlık güzel bir kafes alın...yok kafesi değiştirmeyecem diyorsanız bir şey diyemem...o zaman da içerdeki o iplikten salıncağı ve diğer aksesuarları çıkartın...yuvalığı dışarı takarsanız daha uygun olur...kafes iyi güzel emek harcamışsınız da...?

Pardon da ben sizin dediklerinizden bir şey anlamadım Murat bey...

Teşekkürler.Ondan bahsetmiyorum "ipi ve diğer aksesuarları çıkarın" yazmışsınız onu anlamadım.

Birde şu son cümleniz "kafes iyi güzel emek harcamışsınız da...?" galiba kafesle ilgili olumsuz bir düşünceniz var açıklık getirirseniz ben de elimden geldiğince bu olumsuzluğu gidermeye çalışırım.Saygılar...

kuşlar ip ve aksesuarlarla oynamaya alışırlarsa birbirlerine olan ilgileri azalabilir...bırakın iple oynamasınlar birbirleriyle ilgilensinler,eş tutsunlar ve yavru alın sizde böylece...yani tek kuş değil ki bunlar oyuncaklar veya aksesuarlar asmanıza gerek yok...birbirleriyle ilgilensinler yani...

Birde şu son cümleniz "kafes iyi güzel emek harcamışsınız da...?" galiba kafesle ilgili olumsuz bir düşünceniz var açıklık getirirseniz ben de elimden geldiğince bu olumsuzluğu gidermeye
çalışırım.Saygılar...

muhabbet kuşları yaradılışları gereği kemirmeyi severler...siz kafeslerini ahşaptan yapmışsınız kafesi kemirebilirler...muhabbet kuşları için ahşap kefes pek önerilmez...daha çok saka türü kuşlar içindir ahşap kefesler...ama siz beğenmiş,emek harcamışsınız...hayırlı olsun...güle güle kullanın...

Anladım söylediklerinizi dikkate alıcam...Şimdiye kadar hiç tahtaları kemirirken görmedim inşallah böyle bir sorunla da karşılaşmam.Sizden ırkları ve yaşları hakkında da bir yorum alabilirsem minnet duyarım...

bir kaç resim daha yükleyebilirseniz daha net bilgiler verilebilir...yumurta hazırlıkları başladığında dişi kemirmeye başlar...yuvalıkla ilgilenir ve yuvalığı kemirmeye başlar...daha bilgili ve tecrübeli arkadaşların da yorumlarını almakta fayda var...

Geri