Karadeniz Pet

Çok garip uyuyorlar

AtakanA.

Yeni Üye
iki adet 6 aylık çift kuşum var. Yaklaşık 1 aylıktan İtibaren beraberler ama şu son zamanlarda odanın ışığı kapanınca , uyku vakti gelince ikisi de kafesin ayrı köşelerine ya da aynı tellerde gagalarını tele tutturup uyuyorlar. Sorun nedir acaba ? Bunu sadece gece yapıyorlar , öğle vakitleri uyuklarken tünekte uyukluyorlar.

iki adet 6 aylık çift kuşum var. Yaklaşık 1 aylıktan İtibaren beraberler ama şu son zamanlarda odanın ışığı kapanınca , uyku vakti gelince ikisi de kafesin ayrı köşelerine ya da aynı tellerde gagalarını tele tutturup uyuyorlar. Sorun nedir acaba ? Bunu sadece gece yapıyorlar , öğle vakitleri uyuklarken tünekte uyukluyorlar.
Korktukları birşey var muhakkak. Tahta kurusu olur, bit olur, sinek olur. Tünellerin telleri geçen bölge aralığında gözle fark edilir.

Bir şey var ki tepki veriyorlar. Bence kafes ve tünellerin dezenfekte etmelisiniz.

15 günde bir de elma sirkesi ile de rutin silme işlemi de yaparsınız.

Bazen yemler de kurtlanabiliyor. Bir çok sebeb olabilir

Mobil cihaz Tapatalk pro kullanılarak gönderildi

@Hayvansever03 @Süleyman YERLİ
Korktukları birşey var muhakkak. Tahta kurusu olur, bit olur, sinek olur. Tünellerin telleri geçen bölge aralığında gözle fark edilir.

Bir şey var ki tepki veriyorlar. Bence kafes ve tünellerin dezenfekte etmelisiniz.

15 günde bir de elma sirkesi ile de rutin silme işlemi de yaparsınız.

Bazen yemler de kurtlanabiliyor. Bir çok sebeb olabilir

Genellikle 5 günde bir temizlik yapıyorum. Kafes tabanının her tarafına bit sprayi sıkıyorum , tüneklerini temizlik vaktinde sıcak suyla yıkayıp tele tutturulan noktasına her köşesine gelecek şekilde 4 defa spray sıkıyorum. Sadece kafes tüllerinde kaka izleri var , tek kirli sayabileceğimiz bölüm tüldür.

Bu hareket herhangi bir şeyden rahatsız olduklarını gösterir. Karanlık, odadaki bir nesne, odaya giren herhangi bir ışık, hatta birbirlerinden bile rahatsız oluyor olabilirler. Yakın zamanda aralarında ufak da olsa bir kavga yaşanmışsa, bu davranışın sebebi olabilir. Yani anlayacağınız mazeret çok.

Hassasiyetiniz takdir edilir.

Yemler doğal olunca içinde böceklenme de oluyor. Siz zat n bit vs oluşumuna savaş açmışsiniz. Bit ihtimalini geciyorum. Fakat yuvalik vs bı kontrol edin tahta kurusu vs olabilir. Daha önce böyle davranış yokken birden bire hortlamasi ilginc
@Hayvansever03 @Süleyman YERLİ

Genellikle 5 günde bir temizlik yapıyorum. Kafes tabanının her tarafına bit sprayi sıkıyorum , tüneklerini temizlik vaktinde sıcak suyla yıkayıp tele tutturulan noktasına her köşesine gelecek şekilde 4 defa spray sıkıyorum. Sadece kafes tüllerinde kaka izleri var , tek kirli sayabileceğimiz bölüm tüldür.

temizlik 2 günde 1 yapsanız daha iyi olur.bence onlar birşeyden korkmuş bir süre gece lambası mı taksanız?

Geri