Karadeniz Pet

çok konu okudum ama ısırmanın net çözümünü bilen var mı ?

• Konbuyu başlatan can yılmaz
  • Başlangıç tarihi
C

can yılmaz

Guest
Arkadaşlar bi çözümü var mı ? Avucuna al sev-sev tekrar yerine koy diyorlar ama avucuma alınca ztn kanatıyor elimi. 40 günlük kuş. Eldiven bile kar etmiyor.

kardeş bu birçok yerde yazıyor kuş avuca alınmaz bundan nefret eder kuş tutma bence birdaha

Güvenini kazanmadan kuş ele alınmaz alırsan savunma amaçlı saldırganlaşıp ısırcaktır.

arkadaşım belli olmuyor bazıları ısırır bazıları ısırmaz.. ama kuşun ısırıyorsa pek bir çare bulamazsın yapabileceğin tek şey elini bu ısırıklara alıştırmak :)

arkadaşım belli olmuyor bazıları ısırır bazıları ısırmaz.. ama kuşun ısırıyorsa pek bir çare bulamazsın yapabileceğin tek şey elini bu ısırıklara alıştırmak :)

kuşçuda ısırmayanda var bir sürü ama ölü gibiler . hayvan yerinden kıpırdayamıyor. en canlısını alınca böyle oluyor :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:56 -->-> Daha önceki mesaj 18:55 --

kardeş bu birçok yerde yazıyor kuş avuca alınmaz bundan nefret eder kuş tutma bence birdaha

ztn bu kuşu yeni aldm kardeşm. 1 aydır bşka kuşum vardı. klavyeye v.s bile geliyor kuşum ( eskisi) . eski kuşumu avucuma alsam ısırıyor yine ama fazla can yakmıyor. bu yeni aldıgım sarı kuş kangalımdan beter ısıroyr o derece 40 günlük birde. :)

Arkadaşım, kuşunun 40 günlük olduğuna eminmisin ? 40 Günlük kuş ısırdığında kanatacak kadar ısıracağını sanmıyorum. Bir resim atarmısın ? Ayrıca eldiven bile kar etmiyorsa kuşunun yaşı çok daha fazla olabilir.

İYİ FORUMLAR.

Arkadaşım, kuşunun 40 günlük olduğuna eminmisin ? 40 Günlük kuş ısırdığında kanatacak kadar ısıracağını sanmıyorum. Bir resim atarmısın ? Ayrıca eldiven bile kar etmiyorsa kuşunun yaşı çok daha fazla olabilir.

İYİ FORUMLAR.

%90 eminim. kendim kangal besliyorm 3 yaşındaki ile 3 aylık köpegin ısırması cidden çok farklı. yavru olan kanatıyor. çünkü daha ısırma şiddetini ayarlıyamıyor. bnde kuşa o gözle bakıyorum . video var . sarı olan 2 gün önce aldıgım.

https://www.youtube.com/watch?v=8hOd3nhTm-Q

kuşçuda ısırmayanda var bir sürü ama ölü gibiler . hayvan yerinden kıpırdayamıyor. en canlısını alınca böyle oluyor :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:56 -->-> Daha önceki mesaj 18:55 --

ztn bu kuşu yeni aldm kardeşm. 1 aydır bşka kuşum vardı. klavyeye v.s bile geliyor kuşum ( eskisi) . eski kuşumu avucuma alsam ısırıyor yine ama fazla can yakmıyor. bu yeni aldıgım sarı kuş kangalımdan beter ısıroyr o derece 40 günlük birde. :)

kardeş diyorumki kuş henüz ele alışmamış eski kuşun ele alışıkmış bu ele alışkın olmayınca güvenemiyor ısırıyor

ben sadece 2 günde çözdüm bu sorunu çok acemiyim ama böyle bi kuşum vardı hafta sonumu buna ayırdım sadece yemliğini aldım ve 10 dakikayaya bir yem uzattım ısırınca çektim ama sessizce
2 ün ısırması geçti :)

ben sadece 2 günde çözdüm bu sorunu çok acemiyim ama böyle bi kuşum vardı hafta sonumu buna ayırdım sadece yemliğini aldım ve 10 dakikayaya bir yem uzattım ısırınca çektim ama sessizce
2 ün ısırması geçti :)

bnde 2tane var şmdi sıkntı orda. elimi kafese uzatıyorm digeri hop diye 1dk beklemeden atlıyor yem yiyor elimden . yeni gelen öyle bakıyor. yere düşen yemlerden yemeye çalışıo v.s :)

Isırmanın çözümü zaman, alışınca ısırmayı bırakır ilk aldığımda benim dişi kuşumda elimi kopartıyordu şimdi ısırsa bile hiç acıtmaz.

Henüz sana alışmadıysa değiştir bence çünkü çok uzun zaman birlikte olacaksınız.

Bana kalırsa bu huy %90 genetik, bazı annelerin yavruları gözlerini açar açmaz ısrıyor,sabit ...

Geri