petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

çok konu okudum ama ısırmanın net çözümünü bilen var mı ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve can yılmaz tarafından 20 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. can yılmaz

Arkadaşlar bi çözümü var mı ? Avucuna al sev-sev tekrar yerine koy diyorlar ama avucuma alınca ztn kanatıyor elimi. 40 günlük kuş. Eldiven bile kar etmiyor.

2. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    kardeş bu birçok yerde yazıyor kuş avuca alınmaz bundan nefret eder kuş tutma bence birdaha

3. mehmetdurdabak

mehmetdurdabak New Member

Beğenileri:
    0
    Güvenini kazanmadan kuş ele alınmaz alırsan savunma amaçlı saldırganlaşıp ısırcaktır.

4. Oğuz Yalçın

Oğuz Yalçın New Member

Beğenileri:
    0
    yok hocam genetik bence

5. tempusfugit

Beğenileri:
    0
    arkadaşım belli olmuyor bazıları ısırır bazıları ısırmaz.. ama kuşun ısırıyorsa pek bir çare bulamazsın yapabileceğin tek şey elini bu ısırıklara alıştırmak :)

6. can yılmaz

kuşçuda ısırmayanda var bir sürü ama ölü gibiler . hayvan yerinden kıpırdayamıyor. en canlısını alınca böyle oluyor :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:56 -->-> Daha önceki mesaj 18:55 --

ztn bu kuşu yeni aldm kardeşm. 1 aydır bşka kuşum vardı. klavyeye v.s bile geliyor kuşum ( eskisi) . eski kuşumu avucuma alsam ısırıyor yine ama fazla can yakmıyor. bu yeni aldıgım sarı kuş kangalımdan beter ısıroyr o derece 40 günlük birde. :)

7. Necati ÜNAL

Arkadaşım, kuşunun 40 günlük olduğuna eminmisin ? 40 Günlük kuş ısırdığında kanatacak kadar ısıracağını sanmıyorum. Bir resim atarmısın ? Ayrıca eldiven bile kar etmiyorsa kuşunun yaşı çok daha fazla olabilir.

İYİ FORUMLAR.

8. can yılmaz

%90 eminim. kendim kangal besliyorm 3 yaşındaki ile 3 aylık köpegin ısırması cidden çok farklı. yavru olan kanatıyor. çünkü daha ısırma şiddetini ayarlıyamıyor. bnde kuşa o gözle bakıyorum . video var . sarı olan 2 gün önce aldıgım.

https://www.youtube.com/watch?v=8hOd3nhTm-Q

9. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    kardeş diyorumki kuş henüz ele alışmamış eski kuşun ele alışıkmış bu ele alışkın olmayınca güvenemiyor ısırıyor

10. can yılmaz

kuşçu değiştirelim sıkıntı yok dedi. değiştirme mi önerirmisin peki ? video var bi üst mesajda

11. Boncuk BONCUK

ben sadece 2 günde çözdüm bu sorunu çok acemiyim ama böyle bi kuşum vardı hafta sonumu buna ayırdım sadece yemliğini aldım ve 10 dakikayaya bir yem uzattım ısırınca çektim ama sessizce
    2 ün ısırması geçti :)

12. can yılmaz

bnde 2tane var şmdi sıkntı orda. elimi kafese uzatıyorm digeri hop diye 1dk beklemeden atlıyor yem yiyor elimden . yeni gelen öyle bakıyor. yere düşen yemlerden yemeye çalışıo v.s :)

13. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Isırmanın çözümü zaman, alışınca ısırmayı bırakır ilk aldığımda benim dişi kuşumda elimi kopartıyordu şimdi ısırsa bile hiç acıtmaz.

14. can yılmaz

15. Yasin Ozan Kaya

Henüz sana alışmadıysa değiştir bence çünkü çok uzun zaman birlikte olacaksınız.

16. can yılmaz

değiştirebilirim skıntı olmz adam getir bşka al farketmez dedi. ama diger alıcagımda böyle olma ihtimalide var. bunun rengi çok güzel

17. admire

admire New Member

Beğenileri:
    0
    Bana kalırsa bu huy %90 genetik, bazı annelerin yavruları gözlerini açar açmaz ısrıyor,sabit ...

Sayfayı Paylaş