Karadeniz Pet

Darı verilmesi hakkında soru

gkhnyvz88

Meraklı Üye
Merhaba uzun süredir muhabbet kuşları bakıyorum ama bu zamana kadar darı almamıştım. Geçen hafta cuma günü aldım cumartesi kafes temizliğinden sonra taktım kuşlarım deliye döndü ve büyük bir darıyı bitirdi hayretler içinde kaldım. Darıyı ne sıklıkla vermeliyim fazlası zararmıdır?

Ben haftada bir takıyordum o size kalmış. Verdiğiniz yemin içindede darı var. Satılanlarda dal hali en azından o ballı kraker denilen şeylerden daha sağlıklı olduğu kesin.

Ben hangi üreticiye sorsam dal darının çok faydalı olduğunu (özellikle enerji verici ve kızıştırıcı) söylüyor. Ayrıca kuşların en çok tercih ettiği gıda olduğunu söylüyorlar.

Bende aldım bakalım Yarın vericem kuşlarıma

cihan bey valla deliye döndü benimkiler

Valla ben daha önce hiç denemedim kafes içerisinde 4kuşum var desene kavga çıkacak

darıyı fazla verirseniz kuşlar yem yemeyi bırakırlar :D sadece darı yerler yemin içindeki darıları yerler genellikle benim kuş darı hastasıydı ve yem kabından sadece darı yerdi :D

aaa ölemi o zmn 2 haftada bir vermek lazım teşekkürler

Resul bey dal darıyı kafese mi?asıyorsunuz,ben baktım Darı çok dökülüyor

bende çifthane var ortadan 2 ye bölmüştüm darıları tam orta noktaya astım problem olmadı

Ben poşetden çıkarınca Bayağı bir dökülme oldu,yani astığımda Ziyan olur diye düşündüm

poşette dağılıyor ama yerken çok dağılmıyor

Tamamdır sizin de 4 tane kuş vardı demi?yanılmıyorsam bir ara bakmıştım,nasıl yaptınız dişiler bir tarafa erkekler bir tarafa son hali nedir?şu an çift halinde yarılar mı?bir gelişme var mı?

benimde 4 kuş doğru 2 dişiyle 2 erkeği ayrı ayrı koymuştum çifthanenin teliyle ikiye bölmüştüm ve 1 hafta öyle kaldı
bır dişi ile bir erkeğim birbirine kur yapmaya başladı bir baktım teller arasından öpüştüler sonra onları birleştirdim ama yavru yok sanırım daha erken :D ama rutin aşk yaşıyorlar :D daha flört dönemindeler bakalım 1 2 haftaya nikah memuru çağırınca yavruları alırız :D

benimkiler kavga ediyorlar dal darıyı takınca o yüzden 2 tane takıyorum zararı olmaz diye düşünüyorum bildiğim kadarıyla zaten yemin içinde de var

:D oda iyiymiş bende sanmıyorum ama herseyın fazlası zarar dusuncesı ıcındeyımde

Erkekler aynı yerde,dişiler aynı yerde kavga etmedi mi?bende bir çifthane daha ayarladım,ona sadece dişileri,diğer çifthaneye bölüp erkekleri ayıracaktım

Bu gün bi üretici abi ile tanıştım
15 m2 bi dükkan
30 35 tane kafes
2 salma
yuvalık ların yarısı yumurtalı
yarısı yavrulu
bi salmadakiler boş anlayacağınız
kafesler bi karış b*k
sular olmuş en az 1 haftalık
abi dedim yem ne kullanıyorsun
en ucuzu neyse onu alıyorum
marka dedim ne markası dedi
mama yapiyormusun dedim
bayat ekmeği ufaliyorum
3 yumurta hasliyorum
karıştırıp yavru bakanlara veriyorum
dedi
biz napiyoz
vitamin alıyoruz en iyisinden
yem alıyoruz en markalarından
temzlik desen pırıl pırıl
sosyetik kuş yetiştiriyoruz
oda vücudum bozulacak diye
kapris yapıp
yumurtlamiyor
fakir büyütmek
daha iyi
can sıkıntısından
çocuk yapar
yumurtlar

selametle

Aynen öyle her çeşit vitamin ilaç evde mevcut birşey olursa hemen müdahale edelim diye ama millet ne pis ortamlarda bakıyor ne kalamar kemiği ne mama vs hiç birşey yok ama takır takır yavru alıp satıyorlar ilginç ya biz piypirikliyiz yada kuşlarda sorun :D

Geri