Karadeniz Pet

Defalarca çiftleştiklerini gördüm lakin dişide yumurta belirtisi yok

-kuşlardan biri veya her ikisi kısır olabilir.
-erkeğin veya dişinin popo tüyleri çok uzundur. erkek dişiyi dölleyemiyordur.(nadiren)
-erkeğin döl kalitesi yetersizdir.
2 3 haftadır çiftleşen bir çiftin yumurtası olmuyorsa stresten kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. eğer sonuna kadar çiftleşme tamamlanıyorsa yüksek ihtimalde problem dişidedir.

-kuşlardan biri veya her ikisi kısır olabilir.
-erkeğin veya dişinin popo tüyleri çok uzundur. erkek dişiyi dölleyemiyordur.(nadiren)
-erkeğin döl kalitesi yetersizdir.
2 3 haftadır çiftleşen bir çiftin yumurtası olmuyorsa stresten kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. eğer sonuna kadar çiftleşme tamamlanıyorsa yüksek ihtimalde problem dişidedir.

arkadaslar bendede bı ara bole bı durum vardı devamlı cıftlesıorlar cıftlerı yenı almaya basladım zamanlar 2. ciftimdi onlar surkelı cıftlesıorlardı ama yumurta yokdu yuvayada gırıordu sonra bos bı odam vardı dedım bı oraya koyayım karısmıyayım hıc dedım mama vıtamın takvıyesıyle kuslara bos odaya yerlesdırdım ortam ısısını ayarlayıp bekledım ve 15 gun sonra yumurta geldı yanı kus kısırlıkdan cok sıtresden yumurtlamıor korkuor sızde kusları sakın bır yere alıp rahatsız etmezsenız sonuc alırsınız kuslarda kısırlık cok nadırdır bıde bole deneyın ınsallah sonuc alırsınız

Geri