Karadeniz Pet

Değiştirmeli miyim

• Konbuyu başlatan acharad
  • Başlangıç tarihi
A

acharad

Guest
Selamlar.

Uzun zamandır 3 çift muhabbet kuşu besliyorum bunlardan başka tek bir dişi ve tek bi jumbo erkeğim var.Bakmakta olduğum 2 çiftim bir üretici arkadaştan karşılıklı güven esasına dayalı olarak alındı.bu iki çift kuşu yaklaşık 5 aydır bakıyorum.Ama henüz yavu almak nasip olmadı.Bunun dışında hediye olarak petshoptan alınmış daha önce yumurta alınmadığına emin olduğum bir çift kuşta arkadaşlarım tarafından bana hediye edildi.Hiç ümidim yokken bu kuşlar 1nci ayında yumurtladılar şu an 2 yumurtası çıktı gerisini heyecanla bekliyorum.Sorum şu ki gerçekten bu güne kadar bu iki çift kuşun yumurtlayamamasını kendi hatam veya eksik yaptığım birşeyler olduğunu düşünerek pek araştırmadım ancak son gelen çiftin yemen yumurtlaması ben de belki çiftlerde problem olabileceği kanısını oluşturdu.Siz ce eşleri değiştirsem veya elimdeki tek dişi ile bi değişiklik yapsam faydasını görür müyüm? daha önce jumbo erkek ile çekoslavak dişiyi aynı kafese attım sonuç alamadım.Dişi strese girdi yem seçmeye başladı ayırdım.şimdi ikisi ayrı ve bu çiftlerde bir hareket yok.2 günde bir vitaminli su veriyorum arada normal su.Yem karışımım

0.25 ak darı
0.25 sarı darı
0.25 aspur
0.25 nijer tohumu ve kenevir yemi

2günde bir yumurta havuç cici bebe petimek pirinç unu ve irmikten yapmış olduğum ve genelde 10 saatte yarısını tükettikleri bir mama veriyorum.Sizce ne yapmalıyım.Şimdiden cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Selamlar.
daha önce jumbo erkek ile çekoslavak dişiyi aynı kafese attım sonuç alamadım.Dişi strese girdi yem seçmeye başladı ayırdım.şimdi ikisi ayrı ve bu çiftlerde bir hareket yok.2 günde bir vitaminli su veriyorum arada normal su.Yem karışımım

0.25 ak darı
0.25 sarı darı
0.25 aspur
0.25 nijer tohumu ve kenevir yemi

2günde bir yumurta havuç cici bebe petimek pirinç unu ve irmikten yapmış olduğum ve genelde 10 saatte yarısını tükettikleri bir mama veriyorum.Sizce ne yapmalıyım.Şimdiden cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ederim.

valla ilk olarak diyeceğim bunlar köpek değillerki farklı cinsleri aynı kafese koyup genetiği ile oynuyorsun yada oynamaya çalıştın. 2 günde 1 verilen mamayla obez yapma şansın var yağlanma oluşumu olur kuşlarında, tabi bu yazdıklarım forumlarda okuduğum araştırdığım kadarı ile yanlışım varsa yorum yapan arkadaşlar benide bilgilendirmiş olur. bide nijer tohumunu kışın verin diyorlar yazın hayvanlarda fazla enerji patlamasına ve kalp ritimlerinin fazla çarpmasına neden olur sıcaklardan dolayı.

Bence büyük kafesiniz varsa hepsini bir araya atın ve kendi aralarında eş tutmalarını bekleyin kim kimi beğenirse bende mama ve Nijer işini fazla abartmayın derim.

Geri