Karadeniz Pet

Dev yuvalık !!!

Yüksel BULUT

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar benim erkek dişisine aşırı düşkün olduğu için tüm kuluçka dönemini
yuvalıkta geçiriyor.İlk kuluçkada içeri badozlama dalmalar
ve havuza atlamalar gibi girişler olduğu için tüm yumurtalarım telef oldu.
Bende onun için 25*25*20 ölçülerinde büyük ve derin bir yuvalık yaptım.
Yanımda bulunan esnaf arkadaşımdan kontrplakları kestirdim
ve hızlı yapıştıcıyla etrafını döndüm.Çok sağlam oldu.
Çiviler kontraplağı tutmadığı için yuvalığın altına kafesin boyuna göre ayak yaptım.
Yavrular araya düşmesin diye boş kalan yerlere talaş koydum.
Arka kapağı ise açılır kapanır menteşeyle tutturdum.
Çok sağlam oldu.
1 lira menteşelere 3 lira folluğa para harcadım :).Diğeri el emeği göz nuru.

j3nbzJ.jpg

nMr05l.jpg

nMr050.jpg

A7JrA0.jpg

7gv3o5.jpg

QBMOAZ.jpg

3LoGDM.jpg

Güle güle kullanın.Aradaki talaşı anaçların dışarı atmasına karşın oraya uygun tahta kesilip boşluk kapatılabilir.

emek göstermişsiniz elinize sağlık. anaçların huylarına göre değişir ancak bir şey belirtmek isterim. ben kullandığınız malzemeyi sadece 1 batın kullanabilmiştim. dişi kuş çok kolay kemirdiği için 1 ayda kullanılamaz hale getirdi.

Gayet hoş ve kullanışlı gorunuyor hayırlı üretimler olsun..

Hayırlı olsun bu sefer sağlıklı yavrular alırsınız inşaallah

Hic verim alamadim bu yuvaliktan.Etrafi genis oldugu icin folluk yerine dis tarafa giriyolar ister istemez sikinti oluyor.Yuvaligi kaldirdiktan 3 gun sonra ciftlesme 8 gun sonra yumurta aldim.Simdi altinda 3 yavru 3 yumurta var :) neye alismislarsa oyle birakmak gerek.

HTC One M8s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlı olsun. Deneme yanılma en güzel yöntem. Kimi kuş geniş yuvarlak sever kimi kuş dar. Onların istediğini bulmuşsanız böyle devam edin...

gercekten mantıklı ve cok guzel olmus ellerıne ve emegıne saglık

3 oda 1 salon yuvalik olmus..Emegine saglik gayet basarili ama Levent abinin dedigi gibi yuvaligi direk giris kisma koyma..yada kenar bosluklari kapat bence..

Elinize sağlık emeğinize sağlık çok güzel düşünülmüş.