Karadeniz Pet

dişi 5 yasında yuvayla ilgili yavru saglıklı olurmu

UMUT AYYILDIZ

Meraklı Üye
öncelıkle merhaba arkadaslar benim erkek kusum vardı 1,5 sene önce filan amcamdan bir dişi kus getirdim getirdigimde 3 yasında filandı 1 hafta olmadı yuvalık taktım dişi çok ilgi gösteriyor hatta bu yazıyı yazarken bıle ıcınde duruyo sureklı gırıp cıkıyo kemırıyo vs. kusun ceresı beyazlasmıstı sankı hafıf hafıf kahverengıye donuyor gıbı erkek kus zaten cok kızısmıs durumda cere tam mavı ama bı kac sıkıntı var oda bı dısı yaslı ve daha once cıftlesmemıs yavrusu olmamıs vede erkek kus ıle opusme vs dısında pek fazla kendıne yaklastırmıyor mesela ayak atma yok kuyruguna erkek kus dokandıgında tepkı gosterıyo acaba cıftlesırler mı veya cıftlessede yavru saglıklı olurmu
simdiden herkese tesekkurler

Kusunuz yaslı en fazla 5 yumurta yapar ve 1 tanesi anca cıkar dîşiyi değiştirmeni öneririm istersen biraz daha sabret benim videodaki dişi 1 yasında ya var ya yok genç dişi daha verimli olur derîm

haklısınız ama dişi 1,5 senedir benimle 1 tane bile cıksa bize yeter saglıklı olsun 1 tane olsun :D
teşekkurler

diger yorumlarıda beklıyorum lüften fikirlerinizi paylasın illaki tecrubeli arkadaslarımız vardır.

Yavru alabilirsiniz 2 ağız yavru alıp sonra dinlendirin benim bir dişi kuşumda 6 yıl sonra 2 ağız dan 5 yavru aldım 3. ağızda 8 yumurta üzerinde öldü geç kalmışsınız ama yavru alamayacaksınız diye bir kaide yok sadece benim çocukken yapmış olduğum hataya düşüp çok yormayın

tesekkürler yusuf bey zaten 1 kere yumurta verse dinlendiririz ama inşallah saglıklı yavrular alabılırım yalnız daha cok kızısması ıcın neler yapabılırım kafes büyük ve oyuncaklar var kafes ortadan 2 ye bölünebiliyor sizce bölüp alanı küçültmelimitim oyuncakları kaldırmalımıyım
bide kafeste hiçbir takviye yok haftada 1 kez suyuna vitamin veriyorum destekleyici olarak ne verebilirim gagatası filanda yok buarada
tavsiyelerinizi bekliyorum
teşekkürler saygılar

kalamar kemiği ve gaga taşını hemen temin edin onlar yeterince kızışkınlardır hiç bir kızışma malzemesine gerek yok ayrıca fotoğraf atmanız mümkün mü Umut Bey

yemine bi cay kaşığı nijer tohumu koyabilirsiniz yada havuç yumurta mamasıda verebilirsiniz kafesin içindeki oyuncakları fazla tünekleri çıkrtın vitamin vermeye devam edin günlük suyan vitamin koyun suyunu yenilemeyi unutmayın şimdiden kolay gelsin iyi haftasonları

denemekten bir sey olmaz

bi foto atarmısınız
benimde aynı durum varda 4 yaşında dişim

Resimleri yarin sabah atarim arkadaslar hepinize cok tesekkurler ilginizden dolayi
Bide profilimddeki sari kus disi olan yesil olanda erkek kusumuz
Tesekkurler Saygilar
PFVA8Br.jpg
[/URL][/IMG]
oxxHcGZ.jpg
[/URL][/IMG]
TkZH7Hu.jpg
[/URL][/IMG]
VZM2DNF.jpg
[/URL][/IMG]
IaBV5ue.jpg
[/URL][/IMG]
vSK2YXz.jpg
[/URL][/IMG]
WnjPN1G.jpg
[/URL][/IMG]

arkadaslar lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin
saygılar tesekkürler

Son düzenleme:
düzenledim arkadaslar fotoları buyrun lütfen
teşekkürler saygılar

Kafeslerinizdeki oyuncakları ve plastik tüneği kaldırın gerisine karışmayın

Arkadaslar suanda kafesi temizledim piril piril oldu kafesi ortadan ikiye boldum plastik tunek ve oyuncaklari cikardm yenni resimlerini atarim daha baska tavsiyelerinizide bekliyorum arkadaslar
Tesekkurler Saygilar

Kafesi neden böldünüz fazla fazla çiftleriniz mi var ?

hayır çok büyük ayrı yerlerde duruyolar bu şekilde hep bir aradalar yuvalıga daha yakınlar dikkatlerini bozacak bişey yok diye böldüm sizin düşünceniz nedir

teşekkürler saygılar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:36 -->-> Daha önceki mesaj 14:15 --

arkadaslar kafesin yeni hali buyrun sizce nasıl tavsiyeleriniz varmı
teşekkürler saygılar

x3MPMO.jpg
[/url][/IMG]

K6b8EW.jpg
[/url][/IMG]

eWaEyL.jpg
[/url][/IMG]

Son düzenleme:
Tünekler fazla olmuş yuvalığın girişi tek tünek yeterli

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

teşekkür ederim abdullah bey
kafese takviye olarak mineral blok ve gaga taşı almayı düşünüyorum başka gereken bişey varmı arkadaşlar
tünek sayısı fazla oldugu konusunda başka fikirler varmı sizce çıkartmalımıyım yoksa kalsada olurmu :D
teşekkürler saygılar

dişin sağlıklı görünüyor eşleştirebilirsin 5 yasında dedın ama bu kus yaslı değil gibi

benım bilidiğim ve ögrendiğim kadari ile 5 yaşindaki kuş yumurta yapar ama 5 tane oda 1 2 tanesi anca yavru cıkar biraz daha yavru istiyorsanız 1 yaşinda 2 yaşinda kızışmiş kuş alabilirsiniz...

Geri