Karadeniz Pet

Dişi erkeği dövüyor.

Fırat TORUN

Meraklı Üye
Dişi kuşumu 15 gün önce aldım. Bugünde eş olsun diye erkek kusumu aldım. 5-8 aylık civarındalar. Erkek kusu kafese atar atmaz dişi gagayı koydu. Şimdi farklı tünekte duruyolar. Ara sıra dişi erkeğe gagayı geçiriyor. Ben bunları eş tutsunlar diye aldım. Şimdi bunların eş tutma ihtimaleri yokmu ? Aynı kafesin içinde bir ömür geçirecekler..

Tavsiyem ayırmanız ve dişinize başka bir erkek almanız.. Çünkü öldürebilirler birbirlerini. Erkek kuş almaya da dişinizi de götürün o seçsin..

kuşları sessiz stressiz sakin ve yüksek bir yere koyun ve 1-2 hafta sadece yem su temizlik gibi ihtiyaçlarını karşılamak için yaklaşın. Daha olumlu sonuç alırsınız. Eş tutacak diye birşey yok ayrıca eş tutmaz diyede birşey yok. Çok seçiciler hepsi bu.

Başka bir kuş alamamki para kalmadı öğrenci adamım :) Dişi kusu götürüp eş seçtirebileceğim yerde bulamadım :/

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:16 -->-> Daha önceki mesaj 20:15 --

kuşları sessiz stressiz sakin ve yüksek bir yere koyun ve 1-2 hafta sadece yem su temizlik gibi ihtiyaçlarını karşılamak için yaklaşın. Daha olumlu sonuç alırsınız. Eş tutacak diye birşey yok ayrıca eş tutmaz diyede birşey yok. Çok seçiciler hepsi bu.

Bir ömür birlikte geçecek. İllaki eş tutmazlarmı ? :(

Başka bir kuş alamamki para kalmadı öğrenci adamım :) Dişi kusu götürüp eş seçtirebileceğim yerde bulamadım :/

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:16 -->-> Daha önceki mesaj 20:15 --

Bir ömür birlikte geçecek. İllaki eş tutmazlarmı ? :(

Maalesef tutmazlar. Çünkü ilk karşılama çok önemlidir. Eğer kavgalı ise ayırın. Merak etmeyin aldığınız yere erkek kuşu götürür iseniz değiştirir. Halden anlarlar..:) Bu arada yeriniz memleketiniz neresi..

Maalesef tutmazlar. Çünkü ilk karşılama çok önemlidir. Eğer kavgalı ise ayırın. Merak etmeyin aldığınız yere erkek kuşu götürür iseniz değiştirir. Halden anlarlar..:) Bu arada yeriniz memleketiniz neresi..

Hocam bu 3.cü değiştirişim. İlkinde tüy dökümündeydi uçamıyordu geri verdim. İkincisinde kuş dişi çıktı. Sonrada bunu aldım işte. İlk karşılaşma nasıl çok önemli ya daha tanımadan etmeden... Ortalık biraz sakinleşti ama :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:23 -->-> Daha önceki mesaj 20:23 --

İstanbulluyum aslen tokat.

Hocam bu 3.cü değiştirişim. İlkinde tüy dökümündeydi uçamıyordu geri verdim. İkincisinde kuş dişi çıktı. Sonrada bunu aldım işte. İlk karşılaşma nasıl çok önemli ya daha tanımadan etmeden... Ortalık biraz sakinleşti ama :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:23 -->-> Daha önceki mesaj 20:23 --

İstanbulluyum aslen tokat.

Yarın akşama kadar gözlemleyin bir..:) yemliği teke indirin bakın bakalım kavga edecekler mi.. eğer etmezlerse iyi birşeydir bu..:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:25 -->-> Daha önceki mesaj 20:24 --

istanbul da bir çok üretici arkadaş var isterseniz onlardan yardım alabilrsiniz erkek seçme konusunda..

İki kafes varsa ayrı besle belli bir süre daha sonra birleştir.Birbirlerini görsünler ama baktın ısınma var birbirlerine zarar vermeyecek şekilde duruyorlar tekrardan birleştirisin.Biri öldüğü zaman sonradan diğer kuşta ölebiliyor.Ölümleri de ani oluyor o yüzden dikkatli ol.

yemliği teke indirme o zaman dişi erkeğe yem yedirmez erkek kafeste bir köşede dolanır durur.Onları rahatsız etme 3-4 gün tüneği teke düşür.Geçen hafta benim dişide öyleydi erkeği üç gün falan fena hırpaladı ama şimdi ayak tırnaklarını bile ağızdan geçiriyor :)

Bende erkek kusuma dişi aldim ve ilk başta disi erkeği hep gagaladi yaklaştirmadi ve kavga ettiler ama şimdi gayet güzel anlasiyorlar :) 2 ay sürdü es olmaları sabir

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bugun 2.gün arkadaslar. Eskisi gibi gagalamıyor dişi ama yinede ara sıra geçiriyor gagayı. İnşallah düzelicekler.

Damızlık yaşlı erkeği daha genç erkek ile değiştirmek

Benzer bir durum var Butik (dişi) çiftleşsin diye aldığım erkeği dövüyor. Butik tekrardan kızışma dönemine girdi, gagası kahverengi ötesi bir renk aldı ama erkek yaklaşamıyor bile.

Muhtemel yanlışım damızlık olsun diye daha iri ve yaşı Butik'ten daha büyük bir erkek almak ve eve getirir getirmez aynı kafese koymak oldu.

Erkek yaştan ötürü çiftleşme güdüsünü kaybetmiş olabilir mi?

Yapmak istediğim erkeği gidip başka bir erkek ile (yavru ile damızlık arası) değiştirerek damızlık olana kadar benim yetiştirmem.
Ve bu sefer erkeği eve getirdiğimde hemen aynı kafese koymadan bir hafta kadar ayrı tutmak.

P.S: Eş tutması için sabıret diyor herkes ama burada farklı bir durum var, sizce?

Dişinin yanına erkek atılmaz,erkeğin yanma,dişi atılır, dişi sendeki kafesi sahiplenmiş yeni gelen,erkeği yadırgar döver, askerde üst devre,alt devreyi,nasıl eziyorsa o da öyledir, umarım anlaşırlar

Dişinin yanına erkek atılmaz,erkeğin yanma,dişi atılır,.....

Benimle arası iyi ama ben harici kuş yada insan herkese karşı dominant.

Butik'i kuşçuya götürüp eş seçtireyim hatta? Hastalık kapar diye karşıydım ama dediğinize göre tek çare bu sanki?

Peki elimdeki erkeği değiştirmeli miyim? Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Kuşlar için nu konuda onu bırak bunu al demem doğru olmaz, en garantisi hazır takm almak. Ayrıca sizdeki dişi evcil ise yavru yapma ihtimali çok zor, ben 1 yıl boşuna bekledim öyle, bende bir takım vardı örnek olarak söylüyorum hiç çifleşmezlerdi sonra bu takımı üretim haneye kadar götürdüm, yarım saat sonra takır takır çalışmaya başladılar, ortamda etkili olabiliyor demem ıo ki bir çok sebebi olabilir, kadar çıkmam

petshop çuların neredeyse hepsi sağlam bir ne dişi nede erkek verir eş olarak bu tecrübelerle sabittir..ancak forumda bulunan hobi meraklı üreticilerden ancak alabilirsiniz ..

Benim kuşlarda kavga ediyordu 10 gün sonra birbirlerinden ayrılmadılar şimdi yumurtası oldu. :)

Geri