Karadeniz Pet

Dişi kuşum'un anüsü dışarı çıktı..

Istahi yok ayakta durucak dermani yok. Bi de cok usuyor. Kombiyi yaktim yanina koydum kafesini. Siringayla vitaminli pirinc unu verdim onu da cok az yedi. Yarin ilaclarini alip vericem insallah bisey olmaz

İnşallah iyileşir ama benim o dişi kuşum ameliyattan sonra düzenli antibiyotik ve ağrı kesicilerle 1 hafta dayanabildi. Tüyleri kabarıktı,halsizdi,ıştahı yoktu. Sürekli kafesin dibindeydi. 1 hafta sonra maalesef öldü. Umarım sizin kuşunuz savaşçı ruhludur ve savaşır ve yaşam savaşını kazanır. Çok geçmiş olsun. Umarım tez zamanda iyileşir. Şu aralar çok dikkat edin. Sakin cereyanda kalmasın,kendini yanlız hissetmesin sürekl konuşun onunla,ilginizi,sevginizi esirgemeyin.

Cok tesekur ederim ALLAH sizlere de sabirversin Insallah ölmez sabah erkenden ilaclarini alip verecegim. Bizimki de oyle tuyleri kabarik titriyor cok halsiz ama yem yedi biraz aksam. Petegin yaninda kafesi hic almiyoruz. Kafesin altina sicak su torbasi koyuyoruz sicak tutsun diye. Konusuyoruz hep ama cik diye kisik sesle cevap veriyo. Onceden oylemiydi hic susmazdi insallah dua edin bisey olmasin

Ilknur Hanim daha onceki paylasiminizda veterinerin kusunuza hormon ignesi yaptigini belirtmissiniz. Bende disi kusumun tekrar yumurtlamamasi adina veterinerden boyle bir istekte bulundum yanliz o durumun kuslarda gecerli olmadigini soyledi. Boyle bisey mumkun mu sizce anlamadim. Bende disi kusumun tekrar yumurtlamamasi icin ne yapmaliyim

Ilknur Hanim daha onceki paylasiminizda veterinerin kusunuza hormon ignesi yaptigini belirtmissiniz. Bende disi kusumun tekrar yumurtlamamasi adina veterinerden boyle bir istekte bulundum yanliz o durumun kuslarda gecerli olmadigini soyledi. Boyle bisey mumkun mu sizce anlamadim. Bende disi kusumun tekrar yumurtlamamasi icin ne yapmaliyim
Benim kuşumun yumurtlamaması için onu kısırlaştırdı. Çıkan anüsünü içeri aldı. O şekilde operasyonu tamamladığını dile getirdi veterinerimiz. izim komşumuz olduğundan ne bir şekilde tüm uygulamalarını anlattı ama bilemiyorum genelde yapılan bir işlem mi değil mi?

Kisirlasrtirma islemi yavru olmasinin onune gecmek degilmidir? Yoksa yumurtanin olusumunu engellemek mi? Bizim burdaki amacimiz yumurtanin olusumunu engellemek..

Ve siz dikislerini ne zaman sonra aldirmistiniz dikisleri alindiktan sonra anüs tekrar disari cikti mi sizde

Kisirlasrtirma islemi yavru olmasinin onune gecmek degilmidir? Yoksa yumurtanin olusumunu engellemek mi? Bizim burdaki amacimiz yumurtanin olusumunu engellemek..
Evet yavru olmaması için. Kızgınlık anında boş yumurtada yapar diye onun içinde hormon iğnesi yaptı. Yani kızgınlık yumurtası dahi yapmaması için. Bana veterinerimiz 1 ay içerisinde toparlanırsa erkek kuşun yanına atabillirsin dedi. Lakin sizin kısırlaştırılma,iğne vs olmadıysa şayet tekrar yumurtlayabilir. O yüzden siz erkek kuşla yan yana koymayın derim. Zira çünkü veterinerimiz bana eğer tekrar çiftleşir ve yumurtlarsa tekrar dışarı çıkar anüsü dedi. Eğer tekrar çıkarsa daha da yerine girmez dedi.

Ben dikişlerini aldırmadan maalesef öldü. Eğer yaşasaydı 1 hafta sonrasında aldırılacaktı.

Lakin çok dikkat edin dikişten huylandıkları için sürekli o bölgeyi gagalama,temizleme gibi istekleri oluyor. Olurda dikişi gagasıyla çekip dikişini koparırsa yarası açılır.

Maalesef kusum öldü
:( Ben gerçekten aşırı üzüldüm. Bir an yine bende sizinle o zamana döndüm ve sizi en iyi anlayacak olan benim. Aynı yoldan geçtiğimiz için. Ama şöyle düşünün ne kadar ameliyatta olsa ağrısı, acısı bir minik can için fazlaydı. O artık acısız, mutlu bir şekilde cennette özgürce uçuyor. Sizde fazla üzülmeyin. Başınız sağ olsun.

Sabah ilaclarini aldim eczaneden. Eve girdim tam ilaclarini hazirliyodum eşim seslendi ölmüş dedi :( kalakaldim saka yapiyo sandim bi baktim kösede kaskati olmuss :(:( ALLAH razi olsun :((
Icimiz yaniyoo. Diger disi kusumuz da onu ariyo otuyo aksama kadar yuregimiz burkuluyo evin tadi tuzu kacti nesemiz yokkk off offffff

Sabah ilaclarini aldim eczaneden. Eve girdim tam ilaclarini hazirliyodum eşim seslendi ölmüş dedi :( kalakaldim saka yapiyo sandim bi baktim kösede kaskati olmuss :(:( ALLAH razi olsun :((
Icimiz yaniyoo. Diger disi kusumuz da onu ariyo otuyo aksama kadar yuregimiz burkuluyo evin tadi tuzu kacti nesemiz yokkk off offffff
Benim disi kusum da erkekke cifti. Disi ölünce erkek kuş kafesin altını ustune getirdi. 1 gün sonra psikolojisi bozukdu ve tüylerini yolmaya basladi. Uzin bir sure toparlayamadi. Daha sonra yanina baska disi alinca kendini topladi. Sizde evdeki disi kusunuz yanina yavru almak istemiyorsaniz tekrar bir disi alin arkadas olsunlar. Yada erkek kis alin bu zamani kolay atlatir. Ben o kusim yuzinden hic uyumuyordum sabaha kadar agladigimi biliyor ve hatirliyorum. Bende öldügüne inanamamistim

Bu arada sakin şunu dusunmeyin. İlaclarini ameliyat oldugu gun alsaydim yasardi falan. Hayir maalesef yine sonu aci gercek olurdu. Cunku minicik canlari kaldiramayacagi kadar buyuk bir ameliyat geciriyor. Hal bole olunca toparlanamiyorlar. Veterinerim zaten bana soylemisti. 1 haftayi atlatirsa yasar diye. Ama 1 hafta bitimin de ölmüştu

Cok dusundum keske dedim o gun alabilseydim. Belki yasardi dedim :( cuma namazindan once ellerimle gozyaslari icerisinde gömdüm bahceye ahh dedim ahh sen boylemiydin hadi kalkta omzuma kon opucuk ver konus benimle of ALLAH im sen sabir ver

Oncelikle basiniz sagolsun.

Bende bu konuya istinaden bitsey sormak istiyorum. Youtube tan filan bakiyorumda yumurta sikismasini kendileri halleden arkadaslar yumurtalari tekrar kusun altina koyuyormu yoksa atiyormu (kus yasasin gerisi muhum degil.ama merak iste)

Cok dusundum keske dedim o gun alabilseydim. Belki yasardi dedim :( cuma namazindan once ellerimle gozyaslari icerisinde gömdüm bahceye ahh dedim ahh sen boylemiydin hadi kalkta omzuma kon opucuk ver konus benimle of ALLAH im sen sabir ver
Daha tazecik. Zamanla alışacaksınız. Benim 7 yıllık kedim öldü gözlerimin önünde acı içinde, gözlerinden yaş süzülerek Temmuzun 1 de pazar günü öldü. Yeri göğü inlettim. Unutulmaz asla ama alışıp yasamaya devam ediyorsunuz maasef. Keske o an bende kedimle ölebilseydim diyordum ama yasiyorum. Hal bole olunca kusda ayni. Hani cok can yakici bir soz vardir ya, ölenle ölünseydi diye. Onun iyi oldugunu dusunerek icinizi ferah tutun. Zira bende aynibsekilde ayakta kalmaya calisiyorum. Her ne kadar psikolojim yerle bir olsada