Karadeniz Pet

Dişi kuşun poposu dışarı çıktı

Betül2188

Yeni Üye
20161027_124917.jpg
20161027_110549-1.jpg
IMG-20161027-WA0015.jpg
IMG-20161027-WA0014.jpg
Kuşum uzun zamandır böyle ama bir iki gündür tüylerini şişirip öylece duruyor bu yüzden korkmaya başladım ne yapmalıyım
20161027_110549-1.jpg

Son düzenleme:
acil veterınere gıtmekte fayda var o dısarı cıkan popo mu kaka mı ? sankı kakası yapısmıs gıbı

Gecmis olsun eğer içi çiktiysa guzelce dezenfekte edip zeytin yagi surun ice ittirin insallah duzelir yumurtluyorsa tekrar cikma olasiligi yuksek yumurta sıkışması varmi kontrol edin

çok üzüldüm inanın kuş dişi yumurta mı değil mi resimden anlayamadım.. veterinere götürmek iyi bir tercih gibi.

Karnına kadar tüyleri döküldü. Şubat ayından beri sürekli yumurtluyor bir ay üzerine yatıyor hep boş çıkıyor. Arkasının böyle olduğunu görünce yuvalığını çıkardık. Şu an ishal.

Ekli dosyalar

• 20161027_124917.jpg
    20161027_124917.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 201
  • 20161027_124917.jpg
    20161027_124917.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 203
Allahım ne hale gelmiş kuş.... Gözünüzü seveyim kaç sefer yumurtladı bu kuş niye dinlendirmiyorsunuz bu hale gelmeden önce niye danışmıyorsunuz, yapmayın lütfen yapmayın... derhal ayırın kuşunuzu erkeğinden yuvalık felan olmasın altını felan temizleyin tekrar resimlerini atın ne hale gelmiş zavallım

bir aydır yumurtluyor dedin. eşi var mı erkek yani. erkek yoksa o yumurtaları al hemen üzerine yatmasına izin verme birdaha boşa yorma kuşu. poposundaki kaka hoş değil iyice mikrop kapar. eline al dişiyi bir çay tabağına ılık su çok sıcak olmasın ama koy. dişiyi tut kulak temizleme çubuğuyla o poposunu temizle sonra varsa yoksa biraz temin et. popo temizlenince oraya zeytin yağı sür. ve resimde görüyorum maydonoz verme biraz ishal diyorsun. daha da iyi olmaz sa veterinere götür. ben çok üzüldüm inan.

bir aydır yumurtluyor dedin. eşi var mı erkek yani. erkek yoksa o yumurtaları al hemen üzerine yatmasına izin verme birdaha boşa yorma kuşu. poposundaki kaka hoş değil iyice mikrop kapar. eline al dişiyi bir çay tabağına ılık su çok sıcak olmasın ama koy. dişiyi tut kulak temizleme çubuğuyla o poposunu temizle sonra varsa yoksa biraz temin et. popo temizlenince oraya zeytin yağı sür. ve resimde görüyorum maydonoz verme biraz ishal diyorsun. daha da iyi olmaz sa veterinere götür. ben çok üzüldüm inan.
Teşekkür ederim

kuşun adını bilmiyorum ama dişi için inan çok üzüldüm. lütfen ona iyi bak.. maşallah çok güzel bir dişi o sağlığına kavuşmasını diliyorum.

Dediğiniz gibi yaptım temizledim bekliyorum inşallah düzelir

Gecmis olsun eğer içi çiktiysa guzelce dezenfekte edip zeytin yagi surun ice ittirin insallah duzelir yumurtluyorsa tekrar cikma olasiligi yuksek yumurta sıkışması varmi kontrol edin
Nasıl anlayacağım yumurta sıkışması olduğunu

Son düzenleme:
Zavalli küçük kus.. umarim iyilesir. Uzun zamandir boyleymis neden bi cozumune bakmak yerine surekli yumurtlamasina izin verdiniz?

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şiskinlige dokunun sert mi sert ise olabilir kusdan anlayan birine goturun hic degilse veterine goturemiyorsaniz

Küçük kız için çok üzüldüm. Yeni yüklenen resimlerine baktım. Temizlemişsiniz popodaki dışkıyı. Ama şimdi Popoda yumurta var mı yok mu resimden anlamak imkansız. Çok şiş bu iyi değil. Ne olur yardım alın.. Göz göre göre daha kötü olmasına izin vermeyin lütfen.

Küçük kız için çok üzüldüm. Yeni yüklenen resimlerine baktım. Temizlemişsiniz popodaki dışkıyı. Ama şimdi Popoda yumurta var mı yok mu resimden anlamak imkansız. Çok şiş bu iyi değil. Ne olur yardım alın.. Göz göre göre daha kötü olmasına izin vermeyin lütfen.
Kuş besleyen birine gösterdim. Yumurta sıkışması var kurtulması zor dedi [emoji22]

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçmiş olsun kuşta yumurta sıkışması var. O siskinlik ondan dolayı veteriner müdahalesi gerek. Eğer veterinere götürmezseniz can çekişerek ölür. O yumurtanın çıkarılması gerek.

Geçmiş olsun kuşta yumurta sıkışması var. O siskinlik ondan dolayı veteriner müdahalesi gerek. Eğer veterinere götürmezseniz can çekişerek ölür. O yumurtanın çıkarılması gerek.
Teşekkür ederim. Yarın sabah ilk işim veterinere gitmek olacak

Veterinere götürdüm ameliyatla alınması lazım ama bende küçük neşter yok dedi o yüzden yumurtayı içeriden çatlatmak için ilaç verdi

Geri