petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dişi yumurtalara yatmıyor!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Ömer TUNÇ tarafından 13 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Ömer TUNÇ

Ömer TUNÇ New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba benim bir çift muhabbet kuşum var. Dişi 1,3,5,10 Ocak'ta yumurtladı. Son yumurtadan sonra hiç yuvalığa girmedi neredeyse iki gündür kafeste put gibi duruyorlar. Yumurtlar dolu onun için heba olacak diye üzülüyorum. Ne yapmalıyım tecrübeli arkadaşar yardımcı olursa sevînirim. Tabi iş işten geçmîş de olabilir sanırım değil mi?

2. beceriksizkuscu

Konuyu güncel tut üstad bende merak ettim bunun cevabını yeni birşey öğrenmiş oluruz

3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Kuşunuz bir durumdan dolayı kuluçkayı sonlandırmış olabilir bit rahatsızlık kafes içi değişim yuvaya sonradan talaş koyma vs. İnşaallah yatmaya devam eder

4. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Başka yumurtalı çift varsa, yumurtaları onun altına kaydırabilirsiniz

5. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    yumurtaları kaydırma imkanınız varsa başka kuluçkadaki kuşun altına koyun yazık olmasın yumurtalara

6. Ömer TUNÇ

Ömer TUNÇ New Member

Beğenileri:
    0
    4. Yumurtayı yaptığında sadece bir yumurta gördüm yuvada. Kırdı mı diye merak edip yuvalığı çıkarıp baktım ilk üçü kenarıya koymuşlar. Öyle olunca yumurtalara baktım boş mu diye ikisi doluydu. Sonra taktık yuvalığı ama dişi bir daha girmedi yuvaya. Nedeni benim. Ama bir çaresi var mı diye sordum başka da çiftim yok koysam yumurtaları. Belki şuan bozulmuş da olabilirler. Havalar soğuk vs.
    Tüm cevaplar için teşekkür ederim

7. Hüseyin EMMİLER

Beğenileri:
    0
    Dişi kuş yuvalığa girmiyorsa yumurtaları kafesin içine taşıyın bence.Folluk tarzı birşeyin içine koyup kafesin içine koyup gözlemleyin.

Bir ihtimal kafes içinde tekrardan yumurtalara yatabilir.

8. Ömer TUNÇ

Ömer TUNÇ New Member

Beğenileri:
    0
    teşşekkürler Hüseyin bey

9. aparative

aparative New Member

Beğenileri:
    0
    2 gündür hiç yatmıyorsa,oda sıcaklıgı nasıldır bilmiyorum ama yumurtalar bozulmuş olabilir.. İlk kuluçkasımı ? Hüseyin bey'in önerisi banada mantıklı geldi,bi deneyin..

10. Sertac SAYAR

Benim arkadaş 1 tane yumurta aldı disi kuş ustune yatmadı oda yumurtayi attı aradan 4 gun geçmesine ragmen başka yumurta almadı.
    Inşallah sizinkiler bozulmamıştır.

Sayfayı Paylaş