Karadeniz Pet

dişi

Simay Yetiş

Paylaşımcı Üye
erkek muhabbet kuşum var dişi muhabbet kuşu alıcam 3 aylık civarı erkek dişi yavru alsam olurmu yavruyuda eğitmek isterim.

erkek muhabbet kuşum var dişi muhabbet kuşu alıcam 3 aylık civarı erkek dişi yavru alsam olurmu yavruyuda eğitmek isterim.

Hiç bir sorun olmaz ikisini birdende eğitebilirsiniz, Lakin ikisinede ayrı ayrı özen göstermelisiniz, bu sayede ortada hiç bir sorun kalmayacaktır... :) Üstelik yavru aldığınızda onları eğitme imkanınız bile olabilir :)

Son düzenleme:
Ona sen karar ver yavru istiyorsan erkeğin yanına alabilirsin tabiki :) Erkek alırsan ikisinide eğitebilirsin :)

erke k erkek kavga etmezm mi şimdi_???????

Tabiki kavga etmezler, sen ne kadar çok ilgilenirsen, onların ikiside birden sana karşı yakınlaşır... :) İmkansız değil eğitebilirsin, kavga etmezler... :)

Son düzenleme:
şimdi iki kuşu nasıl egitebilirsin sence onu düşün sen ilk önce basta sölediğim gibi üretimmi yapacaksın yoksa eğitecekmisin onu söle bakalım

şimdi iki kuşu nasıl egitebilirsin sence onu düşün sen ilk önce basta sölediğim gibi üretimmi yapacaksın yoksa eğitecekmisin onu söle bakalım

üretim yapamam ki zor biraz kuşum korkmasın bana sadık kalsın tek kalmasınıda istemiyorum işte

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:04 -->-> Daha önceki mesaj 19:03 --

Tabiki dişiyide eğitebilirsin... :) Keyfine kalmış... :)

Sen kuşunu nasıl eğittin bana yardım edermisin bişiler söylermsiin?

dişiyide egitebilirsin fakat erkege göre daha zordur bide erkek kuşunun yaşına göre bi dişi almalısın :)

Bacım yaşta sıkıntı olmaz ama eğitimde zorluk çıkar. Şimdi sen erkeğe dişi alacaksın ve ilgisi senden yeni gelen kuşa kayacak. Şuanki kuşun sana ne derece alışık ? İkisiyle de çok ilgilenmen gerekiyor.

Arkadaşım kuş ilk olarak yumurtlayana kadar eğitilebilir yavru geleceği zaman kuş zaten yuvadan çıkmaz, ayrıca o dönemde ellenmez, yavrular doğduktan sonra onlarda eğitilebilir TAMAM MI? 6 NESİL KUŞ ÜRETTİM BANA MI SORUYORSUN BUNU?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:08 -->-> Daha önceki mesaj 19:07 --

Sen kuşunu nasıl eğittin bana yardım edermisin bişiler söylermsiin?

Sana bizzat ben göstereceğim, olmazsa o zaman söyle bana...

Son düzenleme:
Bacım yaşta sıkıntı olmaz ama eğitimde zorluk çıkar. Şimdi sen erkeğe dişi alacaksın ve ilgisi senden yeni gelen kuşa kayacak. Şuanki kuşun sana ne derece alışık ? İkisiyle de çok ilgilenmen gerekiyor.

ne derece derken şöyle boynun altını seviyorum elime çıkyıor iştee Mesala kafesden dışarı çıkınca bir daha kafesinin yolunu bulamıyorum o derecede yani

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:12 -->-> Daha önceki mesaj 19:11 --

Arkadaşım kuş ilk olarak yumurtlayana kadar eğitilebilir yavru geleceği zaman kuş zaten yuvadan çıkmaz, ayrıca o dönemde ellenmez, yavrular doğduktan sonra onlarda eğitilebilir TAMAM MI? 6 NESİL KUŞ ÜRETTİM BANA MI SORUYORSUN BUNU?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:08 -->-> Daha önceki mesaj 19:07 --

Sana bizzat ben göstereceğim, olmazsa o zaman söyle bana...

iiyi olur bana öğretirsen minnetkar kalırım valla

ne derece derken şöyle boynun altını seviyorum elime çıkyıor iştee Mesala kafesden dışarı çıkınca bir daha kafesinin yolunu bulamıyorum o derecede yani

Sen hiç merak etme Simay kuşunu gün gün ilgi göster onun ilgisi kaymaz, 5 senelik tek kuşuma eş aldım, ilk tecrübelerimde diğerini eğitemedim ama eğittiğim diğer kuşumun ilgisi hiç eksilmedi aksine, dahada yükseldi...

Son düzenleme:
dişiyide egitebilirsin fakat erkege göre daha zordur bide erkek kuşunun yaşına göre bi dişi almalısın :)

şuan erkek 3 4 aylık var dişi alıcam yanına ama bilmiyorum dişi yavrumu alsam kafam karışık

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:18 -->-> Daha önceki mesaj 19:17 --

Sen hiç merak etme Simay kuşunu gün gün ilgi göster onun ilgisi kaymaz, 5 senelik tek kuşuma eş aldım, ilk tecrübelerimde diğerini eğitemedim ama eğittiğim diğer kuşumun ilgisi hiç eksilmedi aksine, dahada yükseldi...

dişi alıcam şimdi bakalım nasıl olcka

Dişi alırsan yavru alırsın, istiyor musun yavru?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:12 -->-> Daha önceki mesaj 19:11 --

iiyi olur bana öğretirsen minnetkar kalırım valla
Kardeşim sana şöyle söyleyeyim. Ele alışık erkek kuşum vardı. Hatta o kadar alışıktı ki ağzımdan yemek yemeye çalışıyor ben ytarken gelip yorganımım altına giriyordu. Kendisi 6 aylıkken yanıma 45 günlük bir erkek aldım. Çok iyi anlaştılar biri naparsa öteki de aynını yapıyordu. Doğal olarak diğer kuş da bana yakın duruyordu korkmuyordu. Sonrasında ise benden yavaş yavaş uzaklaştılar. Kendi hallerinde takılmaya başladılar. Ben de okul ve başka işlerim yüzünden ilgilenemedim fazla itiraf edeyim. Sonra yavruyu arkadaşıma hediye edip büyük erkeğe dişi aldım. Dişi geleli 15 gün olmadı bile. O kadar iyi anlaştılar ki benim.kuş tamamen unuttu beni. Zaten elime alsam dişi çıldırıyo. Ben de hayvanları bıraktım kendi hallerine yavru almayı düşünüyorum. Evet arkadaşlar haklı olabilir eğitilebilir ikisi birden ama bunlar evcilleştirileli çok olmadı. Ve yaratılışları gereği.kendi cinsine ve doğasına eğilimliler. Haa yok ben ilgilenirim diyorsan forumdaki arkadaşlarımızdan yardım al. İnşallah başarırsın :) :) :) maşallah kuşunuza

Geri