petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

dışkıda sürekli yem var?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve samikdem tarafından 28 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. samikdem

samikdem New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar forumda aradım ama tatmin edici bir cevap bulamadım benim 3 aylık kuşumun dışkısında herdaim yem taneleri var...Kuş ishal değil hareketlerinde hiçbir gariplik yok, kabarma veya durgunlukta yok keyfi gayet yerinde...Acaba diyorum bağırsaklarında mantar kaynaklı bir hastalık mı var kuruma denilen hastalık genelde gıdalardaki besini alamamaktan kaynaklanıyor deniliyor kuş şimdilik şen şakrak görünse bile ilerde eriyip gitmesin? Aşağıya temsili bir resim ekledim görüntü hemen hemen aynı sayılır

#1 samikdem, 28 Mart 2015
    Son düzenleme: 28 Mart 2015
  2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Kum kalamar eksikliğinden olabilir belki öğütemediği kesin

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  4. Kadir Çavuşoğlu

Beğenileri:
    0
    Bence taşlıgında kum yok ondan olabilir yemlerini öğütemiyor olabilir.

5. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    kuş kumu kullanın

6. samikdem

samikdem New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar kullandığım yem bonnie marka aynı zamanda kuş kumuda kullanıyorum onunda markası bonnie alçıdan yapılmış gaga taşı da var kafeste yani kuşun ihtiyacı olan herşey önünde arasıra kumdan yediğinide görüyorum.Ne yapacağım şaşırdım kaldım?

7. Elif AYDIN

Bonnie markasının iyi bir marka olmadığını okumuştum, yemini değiştirmeniz çözüm olabilir belki

8. Kayahan Günay

Beğenileri:
    7
    kuş kumu kullanmıyorsanız kullanmaya başlayın eger kullanıyorsanız farklı bir yem kullanın

9. samikdem

samikdem New Member

Beğenileri:
    0
    Bilemiyorum ama mavi boncuktan yada açık yemlerden de daha kötü olamaz heralde.

10. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Böyle bir bir bilgi buldum,İnşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur kuşunuz;
    Dışkıda sindirilmemiş taneler :
    Bu durum kursak veya midede çok ciddi bir rahatsızlığın belirtisidir.Bu rahatsızlığa maruz kalan kuşlar anormal derecede yem tüketmelerine rağmen kısa sürede zayıflar ve halsiz düşerler.
    Olası nedenleri :
    Papağanlarda –bir Virüs sayesinde meydana gelen ve tedavisi mümkün olmayan Neurogene Midedelatasyonu hastalığı.
    Muhabbet ve diğer kuşlarda -Megabakteri,Mantar enfeksiyonları
    Alıntıdır

11. Kayahan Günay

Beğenileri:
    7
    geçmiş olsun

12. samikdem

samikdem New Member

Beğenileri:
    0
    Eğer burda bahsedilen virüsten dolayı yemleri sindiremiyorsa durum çok kötü...Acaba küçük olması veya arasıra normal dışkılaması iyi bir işaret değilmidir hiç mi bilen yok arkadaşlar bu sorunun çözümünü ya

#12 samikdem, 28 Mart 2015
    Son düzenleme: 28 Mart 2015
  13. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Megabakteri teşhisi bildiğim kadarıyla tahlil yapılarak konulabiliyor. Bunun için ilk önce tahlil yapılmalı daha sonra tedavi uygulanmalıdır.

14. Arkadasim

Arkadasim New Member

Beğenileri:
    0
    Aynı sorun benim kuştada var şöyle bişey dene aspur ve sadece acaba ondada boyle yem taneleri olacak mı benim kuşa bi kaç gündür aspur veriyorum sorun yok gibi ama darı yediğinde resimdeki sorun oluyor birkaç gün daha gözlem yapmam lazım bakalım belki darıyı sindiremiyor olabilir ya da yemde sorun olabilir diyecem ama erkekte bi sıkıntı yok.

15. Zeynep TÜRK

Zeynep TÜRK New Member

Beğenileri:
    1
    kuşlarım kuş kumu yemiyor ise ne yapmalıi*

16. samikdem

samikdem New Member

Beğenileri:
    0
    Uğur abi bulunduğum ilde bu işi yapacak veteriner yok hattta yakın illerde bile olacağını zannetmiyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:54 -->-> Daha önceki mesaj 16:52 --

Abi deneyeceğim ama eğer sorun darıdaysa bundan sonra kuşa yem olarak hep aspurmu vereceğim...Mecburen doğal yem olarak darı verilmesi gerekmezmi.teşekkürler.

17. Arkadasim

Arkadasim New Member

Beğenileri:
    0
    Ben sorunun kuştamı yoksa yemdemi olduğunu anlaman için şuanlık aspur verip gözlemen gerektiğini söyledim tabiki kendi yemi darıdır ama belki hayvan yemi kıramıyordur, kırıyordur ama bazılarını belki kırmadan yutuyordur ya da içerde sindiremiyordur onun için aspurla deneyip ondada hazmedilmemiş olduğunu görmen için önerdim sana.Başka marka yemle dene darıyı daha rahat kırabilir ya da en iyisi dal darı al onu kırması daha kolaydır kuş için daha küçük onları daha rahat kırar dal darı ver bide öyle gözlemle acaba onudamı sindiremiyor.Şuanda bendeki yemlikte darı kanarya yemi yulaf var hepsindende yediğini görüyorum bu arada proiyotikte kattım suyuna bir kaç gündür hazmedilmemiş dışkı görmüyorum bakalım ne kadar böyle sürecek sonra geçtiğine emin olursam kanarya yemini kaldırırım şuanda gözlemliyorum hayvanın dışkısını.

18. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Benim kuşumun dışkısında da oluyordu bir ara tek tük sindirilmemiş darı. Allaha şükür geçti. Neden olduğunu anlamadım. Yemindeki aspuru artırdım. Çünkü aspuru sindiriyordu. Darı daha sert sanırım.

#18 Gizem TÜRKCAN, 29 Mart 2015
    Son düzenleme: 29 Mart 2015
  19. samikdem

samikdem New Member

Beğenileri:
    0
    Tamam bide öyle deneyeceğim çok çok teşekkürler.

20. Murat AYDEMİR

Murat AYDEMİR New Member

Beğenileri:
    0
    Versele Laga, Vivid ve Quik marka yemleride dene. Bunlar kaliteli yemlerdir. Quik kendim kullanıyorum. 1,5 yıldır hiç sıkıntı yaşatmadı. Versele Laga ve Vivid piyasanın en iyileridir. Mavi boncuk ve Bonnie süpermarket markası bi ürün. Bence değerinin üstüne satıyorlar.

Sayfayı Paylaş