petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Dolu mu? Boş mu?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve qwxbb tarafından 8 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    1 eylül de kuşlarımdan biri yumurtladı ve o günden beri bir gün arayla yumurtluyor. Şu anda 4 tane yumurta var. Ancak ben hiç çiftleştiklerini görmedim. Sorum şu hepsi kızgınlık yumurtası olabilir mi? Yoksa kuşlar kızgınlık yumurtası 1-2 tane mi yapar. Yani bu kadar çok yumurtanın, tamamının boş çıkması beni hayal kırıklığına uğratır. O kadar uğraştım yumurtlasınlar diye. Bir daha kuluçkaya yatmaz diye elime alıp ışıklada bakamıyorum içlerine

#1 qwxbb, 8 Eylül 2014
    Son düzenleme: 8 Eylül 2014
  2. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Sanmiyorum. Siz gormeden ciftlesmislerdir. Yuva yoksa hemen takin. Karanlik odada 7 gunluk yumurtaya fenerle isik tutup siteye foto eklerseniz guzel olur.

3. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Çiftleşmişlerdir, dolu boş olayına girmeyin hiç.. 2 hafta sonra sonucları yuvalıgınızda görürsünüz.. ilk kuluckada doluluk oranı düsük olur, cok bir beklentiye girmeden 15 gün daha bekleyiverin. Hayırlı olsun.

4. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Benden önceki sahibi düzenli yavru almış. Ben iyi bir üreticiden aldım kuşları. Yaklaşık 2 aydır bendeydi yerlerine alıştılar ve yuvalığa yumurtladı. Muhtemelen yarın 5. yumrta gelecek ancak hiç çiftleşmediler. Hepsinin boş olmasından korkuyorum. İnşallah dolu çıkar.

5. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    ben ilk kuluckası oldugunu düsünmüstüm ona göre yaptım yorumu.. yumurtaları kontrol etmek istiyorsanız, forumu arastırın nasıl kontrol edeceginizi görürsünüz.. bana sorarsanız kusu rahatsız etmeyin, yumurtalara bakmayı bırakabilir huylanırsa. karar sizin.

6. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Yorumlarınız için teşekkürler

7. Ardadas123

boş dolu olayına sen fazla kafa yorma

8. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler yardımlarınız için

9. ogretmen

ogretmen Guest

Bugunh benim kus yumurtladi iki defa baktim yatiyormu diye.yatiyordu ancak yumurtada kucuk bir delik vardi.sanirim rahatsiz oldular ve yumurtayi kirdilar.bnce hic karismanak lazim.illaki bakilacaksa gece karanlikt bakacaksin.simdi diger yumurtalari bekliyorum eger yaparsa.

#9 ogretmen, 9 Eylül 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 9 Eylül 2014
  10. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Gece karanlıkta sakın bakmayın ürkütürsünüz ve yuvaya birdaha da girmeyebilir girse bile yumurtaları kırar kalkarsa yatmaz vs vs vs normal ışıkta bakın ama yumurtlayan kuşa bakmamanızı öneririm

Sayfayı Paylaş