Karadeniz Pet

Dolu mu? Boş mu?

qwxbb

Meraklı Üye
1 eylül de kuşlarımdan biri yumurtladı ve o günden beri bir gün arayla yumurtluyor. Şu anda 4 tane yumurta var. Ancak ben hiç çiftleştiklerini görmedim. Sorum şu hepsi kızgınlık yumurtası olabilir mi? Yoksa kuşlar kızgınlık yumurtası 1-2 tane mi yapar. Yani bu kadar çok yumurtanın, tamamının boş çıkması beni hayal kırıklığına uğratır. O kadar uğraştım yumurtlasınlar diye. Bir daha kuluçkaya yatmaz diye elime alıp ışıklada bakamıyorum içlerine

Son düzenleme:
Sanmiyorum. Siz gormeden ciftlesmislerdir. Yuva yoksa hemen takin. Karanlik odada 7 gunluk yumurtaya fenerle isik tutup siteye foto eklerseniz guzel olur.

Çiftleşmişlerdir, dolu boş olayına girmeyin hiç.. 2 hafta sonra sonucları yuvalıgınızda görürsünüz.. ilk kuluckada doluluk oranı düsük olur, cok bir beklentiye girmeden 15 gün daha bekleyiverin. Hayırlı olsun.

Benden önceki sahibi düzenli yavru almış. Ben iyi bir üreticiden aldım kuşları. Yaklaşık 2 aydır bendeydi yerlerine alıştılar ve yuvalığa yumurtladı. Muhtemelen yarın 5. yumrta gelecek ancak hiç çiftleşmediler. Hepsinin boş olmasından korkuyorum. İnşallah dolu çıkar.

ben ilk kuluckası oldugunu düsünmüstüm ona göre yaptım yorumu.. yumurtaları kontrol etmek istiyorsanız, forumu arastırın nasıl kontrol edeceginizi görürsünüz.. bana sorarsanız kusu rahatsız etmeyin, yumurtalara bakmayı bırakabilir huylanırsa. karar sizin.

Yorumlarınız için teşekkürler

Teşekkürler yardımlarınız için

Bugunh benim kus yumurtladi iki defa baktim yatiyormu diye.yatiyordu ancak yumurtada kucuk bir delik vardi.sanirim rahatsiz oldular ve yumurtayi kirdilar.bnce hic karismanak lazim.illaki bakilacaksa gece karanlikt bakacaksin.simdi diger yumurtalari bekliyorum eger yaparsa.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bugunh benim kus yumurtladi iki defa baktim yatiyormu diye.yatiyordu ancak yumurtada kucuk bir delik vardi.sanirim rahatsiz oldular ve yumurtayi kirdilar.bnce hic karismanak lazim.illaki bakilacaksa gece karanlikt bakacaksin.simdi diger yumurtalari bekliyorum eger yaparsa.

Gece karanlıkta sakın bakmayın ürkütürsünüz ve yuvaya birdaha da girmeyebilir girse bile yumurtaları kırar kalkarsa yatmaz vs vs vs normal ışıkta bakın ama yumurtlayan kuşa bakmamanızı öneririm

Geri