petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

dun aldigm disi kusu degistirdim cinsi erkek mi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Ömür BELET tarafından 4 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Y.Emre Aydın
    Gizli

Maşallah güzel bir erkek.

Gagasındaki siyah izdende anlaşıldığı gibi 1-1,5 aylık civarı.

2. Ömür BELET
    Gizli

Vallahı içim rahatladı sonunda evet çok küçük :D

3. Ömür BELET
    Gizli

Kesin erkek mi yahu petşopcu bana biraz üçkağıtcı gibi geldi de :D tekrar dişi verdiyse gidip tüm muhabbet kuşlarını alcam tekme tokat :)

4. Y.Emre Aydın
    Gizli

Çok güzel bir kuş. Rengi çok güzel Maşallah :)

Yemini, suyunu, temizliğini eksik etmeyin. İlgi gösterin, konuşun. Vitamin takviyesi de yapabilirsiniz. Yavru olduğu için size alışacaktır.
    -Kafesin fotolarını göremedim ama ayna varsa aynayı kaldırmanızı tavsiye ederim.
    -Tuneklerinde tahta olmasını öneririm. Petshoplarda 1,5 - 2TL ye satılıyor.

5. Engin DERİM
    Gizli

Çok küçücük bir şey maşallah.

6. Ömür BELET
    Gizli

ayna kesinlikle koymuyorum tüneğide eski kuştan kalma dün gittim kendim bir ağaç dalı kestim 5-6 kolu var dalın ince hafif filizlenmiş yaprakları var üstünde doğal tünek yaptım yani daha küçük zaten tüneğe çıkmıyor yemini suyunu hem aşşağıya hem yukarıya koydum.zaten içimde kaldı erkekse ben 7-24 başında olurum kuşumun ama korkuyorum bir kuşum daha var erkek demişlerdi çok uğraştım az konuştu kuçcuya sorduğumda dişi dediklerinde hayal kırıklığına uğradım bunda da öyle olsun istemiyorum o yüzden kesin erkek demeniz lazım :D video nasıl yükleyebilirim.

7. Engin DERİM
    Gizli

Video değil de net çekilmiş flaşsız fotoğraf eklersen net konuşabiliriz.

8. Kuşun Çok küçük bir erkek rahat 0labilirsin :) Yem kırabiliyor mu bunu kontrol etmeni tavsiye ederim.

9. Ömür BELET
    Gizli

Kuçcu daha tüneğe fazla çıkmaz kafesin dibine yem koy dedi kırabiliyor diye düşünüyorum cıtır cıtır ses geliyor da eğer kendi kıramıyorsa benim ne yapmam lazım ?

10. Ömür BELET
    Gizli

Kırabiliyor diye tahmin ediyorum demin catır cutur bir şeyler yapıyodu ama eğer kıramıyorsa ben napabilirim

11. Engin DERİM
    Gizli

Kuşun yem kırdığını mutlaka görün.

12. Ömür BELET
    Gizli

Peki uygulıycam peki kıramıyorsa ne yapmam gerektiğini bilmiyorum

13. Engin DERİM
    Gizli

Sizin yapacak çok bişey yok. Yem kırma ebeveynlerden öğrenir.

14. Ömür BELET
    Gizli

Yani ? ölür mü bilmiyorsa

15. Yusuf YALÇINKAYA

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    ++++++++++++++++

16. Ömür BELET
    Gizli

Ben özel harç hazırladım sitede verilen mama tarifinden şırıngayla mamada vermeye çalıştım ama pek yemedi sanırım ortama alışmayamı çalışıyor acaba ?

17. Ömür BELET
    Gizli

Ohh şu an hazırladığım karışımı yemeye başladı rahatladım ama su içtiğini görmedim daha su kapağınada su koydum içer inşallah

18. Merak etme sen goremezsin belki ama mutlaka suyunu bulup içer.

Sayfayı Paylaş