Karadeniz Pet

duran kuş fıstık

E

ela

Guest
arkadaşlar fıstık eve geldiğinden beri duruyor...2 saatte bir yer değiştiriyor ve duruyor...daha hiç yem yemedi su içmedi...3 saat sonra ben onu alalı tam 1 gun olacak...henuz yemin yerini keşfetmedi...muhabbet kuşları ne kadar aç kalabilirler?bide öyle bişeyki tünekte 2 saat duran kuş eylemini anlarımda telde asılı bile 2 saat duruo...bazen gagasından yardım alıo filan...sizce bu durum normal mi yoksa endişelenmeye başlamalı mıyım...bide ilk geldiğinde gayet normal olan kakası bu sabah vıjjt sesiyle ishale dönmüş...tellerde asılıyken su tabancası edasıyla kafesin dışına fışkırttığını gördüğümde farkettim...lütfen yardım edin...ona bişey olmasından korkuyorum :( arkadaşlarından ayrıldı diye depresyona mı girdi acaba?

eve alışma süreci bi sorun yok kafesin tabanına biraz yem atın kuşu 1 hafta fln kafesden çıkarmayın alışacakdır ortama

Yeni bir ortama gelen kuş bir kaç gün böyle olur sonra düzelir her kuş öyledir merak etme bir hafta on gün kafesinden çıkartma sonra düzelir. Yalnız ishal varsa dikkat et.

ishali var çunku bişey yemiyor...eve geldiğinde normaldı dışkısı...dun akşam bozuldu...bu arada kafesin dibi telli bende dolayısıyla yemlikte yem var sadece ama dipte pek durmuyor zaten ya tünekte ya tellerde...

İlk gelen kuşta normal 2 3 gün sonra Birşeyi kalmaz

o kadar durgunku beni korkutuyor...2 saati doldurdu hiç hareketsiz :( bu kuş ne zaman yemek aramaya başlıcak kafeste?ne kadar uzun süre aç kalabilir ???

Senin kuş ''Duran adam''ın kuş versiyonunun tanıtım yüzü olmaya çalışıyor galiba. :) Merak etme eğer kuşu aldığın yer sana hasta kuş kakalamamışsa bu durum gayet normal. Alışma sürecinde o da ne olup bittiğinin şaşkınlığını yaşıyor. Yalnız kuşun düşüncelerini okudum resmen. Vay be!

Senin kuş ''Duran adam''ın kuş versiyonunun tanıtım yüzü olmaya çalışıyor galiba. :) Merak etme eğer kuşu aldığın yer sana hasta kuş kakalamamışsa bu durum gayet normal. Alışma sürecinde o da ne olup bittiğinin şaşkınlığını yaşıyor. Yalnız kuşun düşüncelerini okudum resmen. Vay be!

hehehe yok ya kafeste oldukça hareketliydi sonradan ne oldum oldu ama açlıktan ölecek diye korkuyorum :(

hehehe yok ya kafeste oldukça hareketliydi sonradan ne oldum oldu ama açlıktan ölecek diye korkuyorum :(

Daha yavru mu? Mama yapıp yedirmeye çalış. Yemlerinin kabuk falan var mı kafeste? Ölüm orucuna mı girdi bu yavrucak yahu.

Siz merak etmeyin şoku atlattıktan sonra yem de yer su da içer. Siz bu süre içinde onu ürkütmeyin yeter. :)

Ordan oraya uçmuyor korkmuyorsa o da iyi birşey. :) Siz bence telin üzerine gazete serip biraz yem serpin belki siz yokken inip yer.

aynen benim kuş da sizinki gibi duruyor yem yemiyor ve aldıgım gun normal olan dıskısı bugun ishale donusmus :D

aynen benim kuş da sizinki gibi duruyor yem yemiyor ve aldıgım gun normal olan dıskısı bugun ishale donusmus :D

arkadaşlar bilio musunuz çok sessiz...dün işte 2 yudum yedi sonra yine tuneğe çıktı...butun gece aynı yerde kıpırdamadan uyumuş dışkısı hep üstüste...henuz tam katılaşmadı...ishali devam ediyo...ama bişey yemezse katı olmasını da bekleyemem zaten...bi de dun gittim yanına baya bi konuştum tam 3 kere cik dedi nasıl mutlu oldum anlatamam...kücük oldugu için mi bu kadar sessiz?bu kadar uykucu?bugun eve gelişinin 2 günü...ne zaman açılacak?

arkadaşlar bilio musunuz çok sessiz...dün işte 2 yudum yedi sonra yine tuneğe çıktı...butun gece aynı yerde kıpırdamadan uyumuş dışkısı hep üstüste...henuz tam katılaşmadı...ishali devam ediyo...ama bişey yemezse katı olmasını da bekleyemem zaten...bi de dun gittim yanına baya bi konuştum tam 3 kere cik dedi nasıl mutlu oldum anlatamam...kücük oldugu için mi bu kadar sessiz?bu kadar uykucu?bugun eve gelişinin 2 günü...ne zaman açılacak?

Ela benim kuşumda ilk geldiğinde böyle idi ama elden yetiştirme oldugu için ben 1 günde ele gelme omuza çıkma her şeyi öğrettim tabi nasıl öğretmenede bağlı , ele gelmede yavaş yavaş elini yaklaştırıp gögsune dogru degdırırsen kendısı elıne cıkabiliyor öylede alıstırabilrsin belki

Ortama alışmaya çalışıyor sadece korkulacak bir şey yok.

Ela benim kuşumda ilk geldiğinde böyle idi ama elden yetiştirme oldugu için ben 1 günde ele gelme omuza çıkma her şeyi öğrettim tabi nasıl öğretmenede bağlı , ele gelmede yavaş yavaş elini yaklaştırıp gögsune dogru degdırırsen kendısı elıne cıkabiliyor öylede alıstırabilrsin belki

elime çekine çekine çıkmaya başladı omuz için daha erken henuz ucurmayı düşünmüyorum ama sessiz sadece aynı yerde duruyor bu depresyon nasıl ve ne zaman bitecek bişlmiyorum :(

elime çekine çekine çıkmaya başladı omuz için daha erken henuz ucurmayı düşünmüyorum ama sessiz sadece aynı yerde duruyor bu depresyon nasıl ve ne zaman bitecek bişlmiyorum :(

En güzel çaresi onun yanında muhabbet kuşu sesi aç takla atıp ötmeye başlar merak etme :D

Geri