petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

duran kuş fıstık

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ela tarafından 20 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. ela

ela Guest

arkadaşlar fıstık eve geldiğinden beri duruyor...2 saatte bir yer değiştiriyor ve duruyor...daha hiç yem yemedi su içmedi...3 saat sonra ben onu alalı tam 1 gun olacak...henuz yemin yerini keşfetmedi...muhabbet kuşları ne kadar aç kalabilirler?bide öyle bişeyki tünekte 2 saat duran kuş eylemini anlarımda telde asılı bile 2 saat duruo...bazen gagasından yardım alıo filan...sizce bu durum normal mi yoksa endişelenmeye başlamalı mıyım...bide ilk geldiğinde gayet normal olan kakası bu sabah vıjjt sesiyle ishale dönmüş...tellerde asılıyken su tabancası edasıyla kafesin dışına fışkırttığını gördüğümde farkettim...lütfen yardım edin...ona bişey olmasından korkuyorum :( arkadaşlarından ayrıldı diye depresyona mı girdi acaba?

2. Onur KUZUKIRAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    eve alışma süreci bi sorun yok kafesin tabanına biraz yem atın kuşu 1 hafta fln kafesden çıkarmayın alışacakdır ortama

3. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Yeni bir ortama gelen kuş bir kaç gün böyle olur sonra düzelir her kuş öyledir merak etme bir hafta on gün kafesinden çıkartma sonra düzelir. Yalnız ishal varsa dikkat et.

4. ela

ela Guest

ishali var çunku bişey yemiyor...eve geldiğinde normaldı dışkısı...dun akşam bozuldu...bu arada kafesin dibi telli bende dolayısıyla yemlikte yem var sadece ama dipte pek durmuyor zaten ya tünekte ya tellerde...

5. BydmR

BydmR New Member

Beğenileri:
    0
    İlk gelen kuşta normal 2 3 gün sonra Birşeyi kalmaz

6. ela

ela Guest

o kadar durgunku beni korkutuyor...2 saati doldurdu hiç hareketsiz :( bu kuş ne zaman yemek aramaya başlıcak kafeste?ne kadar uzun süre aç kalabilir ???

7. Sevtap DERİN

Senin kuş ''Duran adam''ın kuş versiyonunun tanıtım yüzü olmaya çalışıyor galiba. :) Merak etme eğer kuşu aldığın yer sana hasta kuş kakalamamışsa bu durum gayet normal. Alışma sürecinde o da ne olup bittiğinin şaşkınlığını yaşıyor. Yalnız kuşun düşüncelerini okudum resmen. Vay be!

8. ela

ela Guest

hehehe yok ya kafeste oldukça hareketliydi sonradan ne oldum oldu ama açlıktan ölecek diye korkuyorum :(

9. Sevtap DERİN

Daha yavru mu? Mama yapıp yedirmeye çalış. Yemlerinin kabuk falan var mı kafeste? Ölüm orucuna mı girdi bu yavrucak yahu.

10. Zeliha BAŞER

Siz merak etmeyin şoku atlattıktan sonra yem de yer su da içer. Siz bu süre içinde onu ürkütmeyin yeter. :)

11. ela

ela Guest

ara ara yavasça yaklaşıp sakin bi ses tonuyla konuşuyorum...bakıyor sadece bakıyor :p

12. Zeliha BAŞER

Ordan oraya uçmuyor korkmuyorsa o da iyi birşey. :) Siz bence telin üzerine gazete serip biraz yem serpin belki siz yokken inip yer.

13. ela

ela Guest

hemen yapıyorum hadi inş :(

14. Duygu Koçak

aynen benim kuş da sizinki gibi duruyor yem yemiyor ve aldıgım gun normal olan dıskısı bugun ishale donusmus :D

15. ela

ela Guest

arkadaşlar bilio musunuz çok sessiz...dün işte 2 yudum yedi sonra yine tuneğe çıktı...butun gece aynı yerde kıpırdamadan uyumuş dışkısı hep üstüste...henuz tam katılaşmadı...ishali devam ediyo...ama bişey yemezse katı olmasını da bekleyemem zaten...bi de dun gittim yanına baya bi konuştum tam 3 kere cik dedi nasıl mutlu oldum anlatamam...kücük oldugu için mi bu kadar sessiz?bu kadar uykucu?bugun eve gelişinin 2 günü...ne zaman açılacak?

16. jackaltr

jackaltr Guest

Ela benim kuşumda ilk geldiğinde böyle idi ama elden yetiştirme oldugu için ben 1 günde ele gelme omuza çıkma her şeyi öğrettim tabi nasıl öğretmenede bağlı , ele gelmede yavaş yavaş elini yaklaştırıp gögsune dogru degdırırsen kendısı elıne cıkabiliyor öylede alıstırabilrsin belki

17. Dilek M. Dönmez

Ortama alışmaya çalışıyor sadece korkulacak bir şey yok.

18. ela

ela Guest

elime çekine çekine çıkmaya başladı omuz için daha erken henuz ucurmayı düşünmüyorum ama sessiz sadece aynı yerde duruyor bu depresyon nasıl ve ne zaman bitecek bişlmiyorum :(

19. jackaltr

jackaltr Guest

En güzel çaresi onun yanında muhabbet kuşu sesi aç takla atıp ötmeye başlar merak etme :D

20. ela

ela Guest

ama bu sefer zorlaşmaz mı bana alışması? o sesi unutması gerekmez mi?

Sayfayı Paylaş