petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

durduğu yerde kanat çırpıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Samet Çağlar tarafından 17 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Samet Çağlar

Arkadaşlar çiftimin dişi kuşu dün de yaptı bugün de gördüm 1-2 dk durduğu yerde tünekte kanat çırpıyor bu bi işaret falan mı yoksa tüy dökümü olabilir mi

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Canı uçmak istiyor.
    Yumurtalı değilse sal biraz oda içinde uçsun Samet kardeşim.

3. Abdurrahman CENGİZ

dışarı çıkmak istiyor kanatlarına antraman yaptırıyor uçma hevesi var kuşun

4. Samet Çağlar

kafesi normalde hep açık da bu aralar çiftleşsinler diye sakin bi yere koymuştum :D salayım bari uçsun biraz kerata :D

teşekkürler bilgiler için.

5. Mana

Mana Guest

benim kuşlarımda yapıyor aynısını, uçmak isteyince yaparlar öyle :) egzersiz gibi kanatlarını oynatmadan duramazlar bikaç gün öyle. her gün salmanız lazım uçmaları için

6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Kanatlarını güçlendiriyor ve kan dolaşımını sağlıyor merak etmeyin bir sıkıntı yok

7. Yasin Coşkun

Kanatlarını kullanmadıklarında yağlanıyomus o zamanda hiç ucamıyolar başıma gelmişti ordan biliyom

Nokia 3310 Pro II cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

8. Samet Çağlar

normalde kafesleri hep açık hergün uçuyorlar da çiftleşsinler diye sakin bi köşeye koymuştum :D :D

9. Hürkan YILMAZ

Aynısı benm kuşlarımdada var kuş çırpınınca bütün kuşlar çırpınana bakıyo çok gülüyorum sanki isyan eder gibi susun diyo sanki :D

10. Mana

Mana Guest

benim bir kuşum hiç yapmadı ve dışarı çıkıp uçmadı da... sonuç: kanatları köreldi yağlanmadan ve uçamadı hiç bir zaman.... dişiydi ve ısırgandı :) değiştim. kanatlarıyla egzersiz yapıyorlar yoksa uçtuklarında hemen yoruluyorlar ya da kanatlarını hafif açık bırakıyorlar bir süre yorgunluktan sanırım acıyor. bunların önüne geçmek için kanatlarını alıştırıyorlar :))

11. Toprak Akalın

Benim kuş da uçamıyor ama kanat çırpıyor. Öyle iki dakika değil de 10-15 saniye falan.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu durduğu yerde kanat çırpıyor

,
  2. muhabbet kuşu sürekli kanat çırpıyor

,
  3. muhabbet kuşu hizli kanat cirpiyor

,
  4. muhabett kusum kanatlarini surekli cirpiyor neden acaba,
  5. yavru muhabbet kusu hizli kanat cirpma,
  6. kanarya sürekli kanat cirpiyor,
  7. erkek gloster surekli kanat cirpiyor,