Karadeniz Pet

Durgunluk, Yem Yememe, Koyu Renkli Dışkı, Kafese Girmeme

Etken madde 1/5 ise yarım suluğa 15 damla kadar damlatın. Tedavi 7 gün sürecek.

Yarın sabah evden çıkmadan önce ilaçlı suyu yeniden hazırlayın. Her gün hatta fırsat buldukça taze hazırlayın. 4. Gün dezenfekte etmeyi unutmayın.

İnşallah.
Dünden beri daha iyi. Burjuva yemi aldım zilliye, pek sevdi.
Muhabbete katılıyor, yanıma geliyor ama tedaviye bir türlü başlayamamış olmak üzdü beni.

Dışkıyı takibe devam edeceğim.

Eğer mecalsiz düşmemişse tedavide gecikmiş sayılmazsınız. Unutmadan şunu da söyleyim. İlaç kattığınız suyu iyice karıştırın ilaç dağılmalı suda.

24 saat evdeyim, tazelerim günde birkaç kez.
Dördüncü gün dezenfektasyonu aklımda. Notlarıma ekledim.
İlacın homojen karışmasına da ayrıca özel olarak dikkat edeceğim.

Artık ağıza damlatmayı da kesiyorum, doğru mudur?

Eğer zor olmuyor ve kuşu hırpalamıyorsa Günde bir defa bir damla ağzına damlatın. . Serum suda homojenleşiyor mu bilmiyorum. Ayrıca muhabbet kuşları az su tüketiyorlar. dolayısıyla Daha garanti olur. Şurubunun dibe çöktüğünü tecrübe etmiştim.
Bu arada bilinçli bir sahipsiniz tebrik ediyorum sizi.

Eğer zor olmuyor ve kuşu hırpalamıyorsa Günde bir defa bir damla ağzına damlatın. . Serum suda homojenleşiyor mu bilmiyorum. Ayrıca muhabbet kuşları az su tüketiyorlar. dolayısıyla Daha garanti olur. Şurubunun dibe çöktüğünü tecrübe etmiştim.
Bu arada bilinçli bir sahipsiniz tebrik ediyorum sizi.

Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz hocam sayenizde. Bizlere muhtaç yavrucaklar.
Sesi çıkmaz halde beni görünce bir "AŞŞKIMMM" deyişi vardı ki hastalığın ilk günlerinde, içim parçalandı.

Sağlığına kavuşsun, yollarım şebekliklerini de buraya.

:)

Selamlar,
İyi geceler.

Febr

Şebekliklerini görmek isteriz tabi :D Umarım tez vakit iyileşir. İyi geceler..

Screenshot_2017-09-13-12-27-37-158_com.miui.gallery.png Screenshot_2017-09-13-12-27-30-343_com.miui.gallery.png IMG-20170913-WA0018.jpg

Tekrar merhaba,

Dün gece 0.00'da koyduğum kağıtların tam 12 saat sonraki halleri.
Dışkılama bu şekilde.
Rengi ve kıvamında düzelme görünüyor. Sindirilmemiş yem yok. Görünen beyaz kısımları parçalamayı denedim, ezilerek parçalandı.
Umarım iyiye işarettir bunlar.

İşi gücü bıraktık, hanımefendinin pisliğini eşeliyoruz

Selamlar,
Febr

:D ee bu işler böyle. Gül diken olayı...
İyiye gidiyor sanki. Yeşil renkte olan dışkılar diğerlerine göre daha eski sanırım. Yeşil ve kirecimsi dışkı mantara işaret. Diğerleri sağlıklı dışkı. Kaç gün oldu tedaviye başlayalı ?

:D ee bu işler böyle. Gül diken olayı...
İyiye gidiyor sanki. Yeşil renkte olan dışkılar diğerlerine göre daha eski sanırım. Yeşil ve kirecimsi dışkı mantara işaret. Diğerleri sağlıklı dışkı. Kaç gün oldu tedaviye başlayalı ?

Sevgi büyük olunca dikeni de öyle.
Hocam gün aşırı temiz kağıt koyuyorum altına takip edebilmek adına.
Yani oradakilerin hepsi 12 saat içerisindeki dışkılama. Şu ana kadar 48 saat oldu tedaviye başlayalı ve bugünküler biraz daha sulu gibi geldi.

IMG-20170914-WA0007.jpg

Daha detaylı fotoğraf gerekirse iliştirebilirim.

Selamlar

Tedavi daha yeni olduğu için ölen mantarları dışkıyla atıyor. 4. Gün dışkı daha düzgün olur ama hafif sulu olması normaldir. Katı kısım dağılmadığı sürece.

Tekrar merhaba,

Çocuğun keyfi ve neşesi yerinde.
Dün gece itibariyle tedaviyi kestim ve aşağıda fotoğrafını eklediğim kağıdı koydum. Son 12 saatteki dışkılar bu şekilde.
IMG_20170920_124051.jpg

Sürecin en başındaki çok koyu yeşil, cıvık kıvamdan kurtulduk ama yine de daha öncekilerden daha farklı bir dışkılama var.
Bunda yeni başladığım yemin (sarı, kızıl, siyah ve beyaz darı, aspur, aspir ve meyveli; emsallerine göre pahalı bir yem) etkisi olabilir mi?

Dili de bir açıldı haspanın, tam "muhabbet" kuşu oldu. :)

Selamlar

Probiyotik desteği verin. Dezenfekte etmiştiniz kafesi ve tüm ekipmanını değil mi ?

İlginç bir konu olmuş hani hayalimde sanki kalbi durmuş bir hastayı ambulans ile hastaneye götürmekte olan sağlık ekibini konu edinen bir film gibi canlandı. Konu hastalık. Malum sıkıcı aslında ama bir solukta heyecanla acaba sonra ne oldu diye okudum. Umarım kuşumuz düzelir.

karşıyaka'da mavişehir vet. kliniği, bornova'da özvet muhabbet kuşlarına bakıyorlar. imkanınız varsa götürün derim. tümörlerden , diyabetten dolayı bile dışkı bozulabiliyor. başka bir rahatsızlığı da olabilir. ciddi bişey varsa erken teşhis çok önemli. geçmiş olsun.

Tekrar merhaba,

Çocuğun keyfi ve neşesi yerinde.
Dün gece itibariyle tedaviyi kestim ve aşağıda fotoğrafını eklediğim kağıdı koydum. Son 12 saatteki dışkılar bu şekilde.
Ekli dosyayı görüntüle 15050

Sürecin en başındaki çok koyu yeşil, cıvık kıvamdan kurtulduk ama yine de daha öncekilerden daha farklı bir dışkılama var.
Bunda yeni başladığım yemin (sarı, kızıl, siyah ve beyaz darı, aspur, aspir ve meyveli; emsallerine göre pahalı bir yem) etkisi olabilir mi?

Dili de bir açıldı haspanın, tam "muhabbet" kuşu oldu. :)

Selamlar
Tekrar dışkı paylaşır mısınız tedavi yarım kalmamalı. Tam kurtulduğundan emin olmamız gerek. Serum işe yaramış artık gerektiğinde serum kullanabilir veya tavsiye edebilirim :D

Probiyotik desteği verin. Dezenfekte etmiştiniz kafesi ve tüm ekipmanını değil mi ?

Hocam merhaba. E-posta bildirimleri nedense durmuş, bu ve diğer mesajlarınızı şu an görüyorum.
Doğrudur, tüm kafesi ve ekipmanı ameliyathane kıvamında sterilize edildi.

Probiyotik desteğe hemen başlayayım. Yoğurt suyu mu verelim, yoksa başka icatlar, serumlar bulalım mı yine? :)

Az sonra fotolar da geliyor.

Geri