Karadeniz Pet

Eğitim için

Çağrı GÖKÇEK

Paylaşımcı Üye
6-7 aylık muhabbet kuşum var 2 ayliktan beri bende fakat eğitemedim tam kusumu kafes icinde elime geliyor elimi hareket ettirince kaçıyor dışarı saldigimda direk kafese giriyor ne yapmam lazım egitilebilinirmi hala ?

Kuş 4 5 aydır sizde ise zaten çoğunlukla size alışmıştır biraz daha kafes içinde elinize alın günde 15 20 dk sürelerle 1 2 hafta sürmeden daha çok yakınlaşacaktır. Bide unutmadan kuşla sürekli konuşursanız alışması daha hızlı oluyo.

Bana alışkın zaten Maviş diyince ötmeye başlıyor odadan cikarken arkamdan otuyor ama bi elime gelmiyor kaçıyor benden

Güncel ++++

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:05 -->-> Daha önceki mesaj 19:03 --

12cb742be77a13a0d82c6331abea29aa.jpg
ilk aldığım zaman böyleydi yaklaşık 3 aydır bende

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:08 -->-> Daha önceki mesaj 19:05 --

Yardımcı olacak varmı başka

Her gün İlgilenin Konuşun Benım Narkoz'da ilk zamanlar öle idi ama şuan ele gelmeye başladı yavaş yavaş herşey olcak ama SABIRLI olun..

Güncel [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] senden yanıt bekliyorum abi :)

Böyle konuları görünce şaşırıyorum benimki ne çabuk alışmış meğer

Çok artist ve psikopat bir kuş zilini birden gagasiyla tutup atıyor :D telefonla konusmama izin vermiyor ters yemek yiyor tunek dibinde olmasina rağmen fakat bi elime aliştiramadim kuşu :( yardım edecek olursa mutlu olurum.

Çok artist ve psikopat bir kuş zilini birden gagasiyla tutup atıyor :D telefonla konusmama izin vermiyor ters yemek yiyor tunek dibinde olmasina rağmen fakat bi elime aliştiramadim kuşu :( yardım edecek olursa mutlu olurum.
Valla benimkide öyle oldu ilk zamanlar pek masumdu şimdi delirdi en sevdiği hobisi küpemi kulağımdan sökmek o derece psikopat

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:51 -->-> Daha önceki mesaj 19:49 --

http://www.muhabbetkusu.com.tr/showthread.php?t=28599

Yavru kuş Nasıl Alıştırılır...

Bu konuyu bir okuyun bana çok yardımcı oldu

Sorun şu ki kus 6 aylık yavru değil ama 4 aydır bende kuş elime gelmiyor sadece :(

Güncel [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] senden yanıt bekliyorum abi :)

Ben çok anlamam bu alıştırma işlerinden Çağrıcım.. Eve getirdim bi yavru 2-3 haftadır elimden omuzumdan inmiyor. Benim yavrular pek bi uysal çıkıyor. :)

Elden yem yedirerek alıştırabilirsin. Ufak bir zil al, elinden yem verirken zili çal sürekli. Şartlı refleks zamanla zil çalınca gelip seni bulacaktır.

Kafeste oyuncak vs gibi şeyler varsa cıkarın sizle ilgilenmesini saglayın. 6 aylık kuşa aslında fazla bişey yapılmaz artık