petshop

Eğitim için

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Çağrı GÖKÇEK tarafından 8 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Çağrı GÖKÇEK

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    6-7 aylık muhabbet kuşum var 2 ayliktan beri bende fakat eğitemedim tam kusumu kafes icinde elime geliyor elimi hareket ettirince kaçıyor dışarı saldigimda direk kafese giriyor ne yapmam lazım egitilebilinirmi hala ?

2. Ahmet Sırma

Ahmet Sırma New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    Kuş 4 5 aydır sizde ise zaten çoğunlukla size alışmıştır biraz daha kafes içinde elinize alın günde 15 20 dk sürelerle 1 2 hafta sürmeden daha çok yakınlaşacaktır. Bide unutmadan kuşla sürekli konuşursanız alışması daha hızlı oluyo.

3. Çağrı GÖKÇEK

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bana alışkın zaten Maviş diyince ötmeye başlıyor odadan cikarken arkamdan otuyor ama bi elime gelmiyor kaçıyor benden

Güncel ++++

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:05 -->-> Daha önceki mesaj 19:03 --

[​IMG] ilk aldığım zaman böyleydi yaklaşık 3 aydır bende

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:08 -->-> Daha önceki mesaj 19:05 --

Yardımcı olacak varmı başka

4. Göktug

Göktug New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    Her gün İlgilenin Konuşun Benım Narkoz'da ilk zamanlar öle idi ama şuan ele gelmeye başladı yavaş yavaş herşey olcak ama SABIRLI olun..

5. Çağrı GÖKÇEK

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Güncel [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] senden yanıt bekliyorum abi :)

6. nur erim

nur erim Guest

Böyle konuları görünce şaşırıyorum benimki ne çabuk alışmış meğer

7. Çağrı GÖKÇEK

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Çok artist ve psikopat bir kuş zilini birden gagasiyla tutup atıyor :D telefonla konusmama izin vermiyor ters yemek yiyor tunek dibinde olmasina rağmen fakat bi elime aliştiramadim kuşu :( yardım edecek olursa mutlu olurum.

8. nur erim

nur erim Guest

Valla benimkide öyle oldu ilk zamanlar pek masumdu şimdi delirdi en sevdiği hobisi küpemi kulağımdan sökmek o derece psikopat

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:51 -->-> Daha önceki mesaj 19:49 --

http://www.muhabbetkusu.com.tr/showthread.php?t=28599

Yavru kuş Nasıl Alıştırılır...

Bu konuyu bir okuyun bana çok yardımcı oldu

9. Çağrı GÖKÇEK

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Sorun şu ki kus 6 aylık yavru değil ama 4 aydır bende kuş elime gelmiyor sadece :(

10. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    174
    Ben çok anlamam bu alıştırma işlerinden Çağrıcım.. Eve getirdim bi yavru 2-3 haftadır elimden omuzumdan inmiyor. Benim yavrular pek bi uysal çıkıyor. :)

Elden yem yedirerek alıştırabilirsin. Ufak bir zil al, elinden yem verirken zili çal sürekli. Şartlı refleks zamanla zil çalınca gelip seni bulacaktır.

11. g0rky06

g0rky06 Active Member
    Üye

Beğenileri:
    24
    Kafeste oyuncak vs gibi şeyler varsa cıkarın sizle ilgilenmesini saglayın. 6 aylık kuşa aslında fazla bişey yapılmaz artık

Sayfayı Paylaş