Karadeniz Pet

Eğitim

• Konbuyu başlatan acemikız
  • Başlangıç tarihi
A

acemikız

Guest
Mrb arkadaşlar.Kuşum 3 gündür her gün kafesin kapağını açtığımda kendiliğinden dışarı çıkıyor ve odadaki en yüksek yere konuyor.Elimi uzattığımda kaçıyor ilgilenmiyor.Size sorum ben birşey yapmadan zaman içinde mi ele alışır yoksa çeşitli yöntemler mı denemem lazım.Kendiliğinden olucağını sanmıyorum.Bu konuda yöntemleri olanlardan fikirlerini bekliyorum teşekkür ederim.

öncelikle kuşunuz kaç aylık ?ve ne zaman aldınız ?

Kuşun sanırım 1 yaşında falan eğitmek bayağı zordur eş al bitene yavrularını eğitirsin İnşallah.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:56 -->-> Daha önceki mesaj 16:56 --

Kızışmış sanki birde

5martta aldım.yaşını sormadan aldım.Göz bebeklerinde iris yok simsiyah ama sitede daha önce gören arkadaşlar 7 aylık gibi dediler ama kendi araştırmalarıma göre irisleri olmadığı için 4-6 aylık olmalı erken olgunlaşmış bir kuş diyorlar o yuzden bende tam olarak bilmıyorum.Her gün ilgileniyorum onunla.

Hocam sevdiği bir oyuncak varsa ıssırmayı seviyorsa onu elinizde gördüğünde elinize gelecektir.Oyuncak vasıtasıyla oradan ayrılmasını sağlayabilirsiniz.Bizim ki telefonların arkasına takılan plastik şeyi gördüğü zaman deli gibi geliyo ıssırmaya :)

Kuşun sanırım 1 yaşında falan eğitmek bayağı zordur eş al bitene yavrularını eğitirsin İnşallah.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:56 -->-> Daha önceki mesaj 16:56 --

Kızışmış sanki birde

kızışmış ne demk?Nerden alıyorsunuz 1 yaşında olduğunu?Eş almayı düşünmüyorum çünkü öğrenciyim anca onunla ilgilenebilirim ve onu gerçekten çok sevdım ve onu eğitmek istiyorum.

5martta aldım.yaşını sormadan aldım.Göz bebeklerinde iris yok simsiyah ama sitede daha önce gören arkadaşlar 7 aylık gibi dediler ama kendi araştırmalarıma göre irisleri olmadığı için 4-6 aylık olmalı erken olgunlaşmış bir kuş diyorlar o yuzden bende tam olarak bilmıyorum.Her gün ilgileniyorum onunla.

hocam bende yenıyım valla yalan yok ama bence o kusu gerı vermeye calıs bak ben 1 aylık yavru aldım 4 gunde omzuma gelmeye basladı o yuzden dıyorum tabı sen bılırsın deneyımlı arkadaslar sana yardımcı olurlar ama okuduklarımdan soyluyorum bıraz gecmıs bence

Neden bunun bir yolu yokmu?kafesini önüne tutunca kendi geçiyor içeriye yada elimden yem yiyor o kadarda sıfır değil.Bu kadar inatçı mı bu kuşlar.Elime alıp seviyim mi?Ya vardır bir yöntemini bilen?

kızışmış ne demk?Nerden alıyorsunuz 1 yaşında olduğunu?Eş almayı düşünmüyorum çünkü öğrenciyim anca onunla ilgilenebilirim ve onu gerçekten çok sevdım ve onu eğitmek istiyorum.

Kızışmış demek üremeye hazır demektir siz bilirsiniz eğitemezsiniz demedim zor olur dedim yaşını da kafa üstünde ki çizgilerden anlaşılır.

kendimden örnek vereyim.. kusu aldıgımda aynı sizin kusunuz gibiydi.. dolabın üzerinden indiremiyordum.. sonra bi yöntem denedim ve işe yaradı.. internetten muhabbet kuşu sesi buldum.. telefona yükledim.. dolaptan inmedigi zaman kanepeye oturup telefonu gösteriyorum.. sonra kus sesini acıyorum.. kendiliginden telefonun üzerine geliyor.. bunu 1 hafta denedim.. sonra kus ne zaman telefonu görse üzerine konuyor.. bazen ödül olsun diye arada bir acıyorum halen.. belki sizde de işe yarayabilir.. elinize geldiginde bir müddet sonra kus sesini kapatın.. ucuyormu yoksa bekliyor mu bakın.. ucunca tekrar acın :)

sonuclarını buradan yazarsanız sevinirim..

Aynı sorun bende de vardır. Bende klima üstüne çıkıyordu. Karton kutu ile kapattım. Oraya kesinlikle konamayınca mecbur oda da daha yüksek yer olmadığı için yanıma konuyor.

Kızışmış demek üremeye hazır demektir siz bilirsiniz eğitemezsiniz demedim zor olur dedim yaşını da kafa üstünde ki çizgilerden anlaşılır.

bunu kızarak söylemedim sdce gerşekten merak ettiğim için söyledım yanlış anladın.
telaşımda gerçekten bu kuşu eğitmeye kafayı taktığım için.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:08 -->-> Daha önceki mesaj 17:07 --

Aynı sorun bende de vardır. Bende klima üstüne çıkıyordu. Karton kutu ile kapattım. Oraya kesinlikle konamayınca mecbur oda da daha yüksek yer olmadığı için yanıma konuyor.

seninkide mi büyüktü?

bunu kızarak söylemedim sdce gerşekten merak ettiğim için söyledım yanlış anladın.

telaşımda gerçekten bu kuşu eğitmeye kafayı taktığım için.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:08 -->-> Daha önceki mesaj 17:07 --

seninkide mi büyüktü?

Yok ben kızgın şekilde söylemedim zaten ne haddime :D

peki sorun yok :)
acaba avucuma alsam da bir süre öylece tutsam mı? belki önce telaşlansa kaçmak istesede bir süre sonra bir zarar görmediğini düşünüp alışır mı ?

Aynen siz konuşun onunla hergün ilgi gösterin elbette alışacaktır hergün aynı saatlerde kısık sesle konuşun mesela