Karadeniz Pet

Eğitim

Yavuz GEREKLİOĞLU

Emektar Üye
Erkek kuşuma dişi kuş aldım ama eğitimsiz ele gelmiyor.20 gündür beraberler dişiyi ayırıp başk odada ve kafeste eğitsem kuşlara kötü etkisi olur mu?Teşekkürler

Erkek kuşuma dişi kuş aldım ama eğitimsiz ele gelmiyor.20 gündür beraberler dişiyi ayırıp başk odada ve kafeste eğitsem kuşlara kötü etkisi olur mu?Teşekkürler

Şakır şakır konuşmasını öğrettiğim erkek kuştan sonra dişi kuş alıp eğitim dedim erkek kuşa gösterdiğim ilginin mislisini dişiye gösterdim anca elime omzuma alıştı. Dişi kuşu konuşturmak ayrı bi marifet başka kuşun olduğu evde dişiyi konuşturabilmek apayrı bi marifet. İmkansızı deniyorsun bence hiç uğraşma koy kuşları yanyana gül gibi geçinip gitsinler yada dişiyi sat

benden aldıgın dişi den bahsedıyorsan alışmaz hocam o kuş eş olsunlar dıye almıştın sanırım

Şakır şakır konuşmasını öğrettiğim erkek kuştan sonra dişi kuş alıp eğitim dedim erkek kuşa gösterdiğim ilginin mislisini dişiye gösterdim anca elime omzuma alıştı. Dişi kuşu konuşturmak ayrı bi marifet başka kuşun olduğu evde dişiyi konuşturabilmek apayrı bi marifet. İmkansızı deniyorsun bence hiç uğraşma koy kuşları yanyana gül gibi geçinip gitsinler yada dişiyi sat

Elime gelsin yeter benim için ,kafesden çıkınca sokmak kolay olur.Sizce beraberken ele alışabilir mi?

Elime gelsin yeter benim için ,kafesden çıkınca sokmak kolay olur.Sizce beraberken ele alışabilir mi?

eline alışsın istiyorsan eğer erkek kuşun alışmışsa ele gelmeye koy onları yanyana 1 hafta erkek de gelmez sana ama daha sonra erkek sana geldikçe dişide cesaretlenip gelir üzerine mutlaka ama erkeğin alışmış olması şart tabi yoksa imkansız olur çift olurlar birbiriyle ilgilenir

benden aldıgın dişi den bahsedıyorsan alışmaz hocam o kuş eş olsunlar dıye almıştın sanırım

Merhaba .Benim kuşlar birbirlerinin kafasını kaşıyorlar,gagalarını sürtüyorlar.Bu eş tuttuklarını mı gösterir.Bir de erkek kafasını hala yukarı aşağı sallıyor bazen.Sizce benim kuşların çiftleşmesine ne kadar süre var?Teşekkürler.

Son düzenleme:
resim cekersen ıyı olur bir bakalım

IMG_20140907_195506_zpscba3500e.jpg

IMG_20140907_195436_zpse2f70b8e.jpg

IMG_20140907_194246_zps49704107.jpg

IMG_20140907_194216_zps9776b494.jpg

IMG_20140907_193903_zps6b38640e.jpg

IMG_20140907_193834_zps4ccb8437.jpg

IMG_20140907_193828_zps2368eff1.jpg

IMG_20140907_193745_zps86474336.jpg

IMG_20140907_193731_zps0dbdbd2d.jpg

mavivin daha kışmamış bıraz aspur ver

Yeşil kuş erkek,mavi dişi değil mi?Yani cere rengi değişme dönemini atlattılar mı?Sence çiftleşmek için yaşları uygun mu?Habire birbirlerini kaşıyorlar,oyuncakla oynuyorlar,pazar havuç çarşamba elma veriyorum .Hergün dal darı veriyorum .Çok güzel hayvanlar .Teşekkürler yardımlar için.Bu arada yuvalık takılı değil takmalımıyım?

Son düzenleme:
mavi dişi tam kızışmamış daha kahverengiye donmesı lazım yaşları gayet uygun yuvalıgı tak bırde kalamar kemıgı tüketıyorlar mı

plastık folluk alacaksanız kuma gerek yok bıraz talaş koymaız yeterlı o da kuş kabul ederse :)etmez ise zaten atıyor follukdantalaşı :)

plastık folluk alacaksanız kuma gerek yok bıraz talaş koymaız yeterlı o da kuş kabul ederse :)etmez ise zaten atıyor follukdantalaşı :)

Ya heycanlandım şimdi .İlk olarak şu yuvalık işini halledeyim daha sonra yapmam gerekenleri sorarım.İlgin ve alakan için teşekkürederim.Saygılar

Geri