Karadeniz Pet

El ile Besleme Yardım

Resul OZYAMAN

Emektar Üye
Kuruma hastığı olarak tahmin ettiğim kuşumu el ile besleyeceğim ama sırınganın ucuna takacağım hiç birşey yok bulamadım hava motoru için hortum verdiler o da kuşun ağzına girmiyor bisikletciden sibop uçu aradım bulamadım ne takıcam ucuna

Direk şırınga ile besleyin. Ben öyle besledim. Yalnız sakın bebek maması kullanmayın. Kuşlar için üretilen elle besleme mamalarından kullanın.

Isin zor. Gecmis olsun. Allah yardimcin olsun. Bazi pet shoplarda aparatlar satiliyor. Istersen bir sor derim. Sadece siringayla da besleyebilirsin tabii ki.

valla çok zor pet shoplarda 1 tanesinde buldum adam kendi için almış yavruları hep ölüyomuş 14 tl ye satıyordu para çıkmadı malesef :) sadece sırınga ile beslemeye çalışıyom çok zor oluyor ben mama olarak şöyle yapıyom olur demi ?

pirinç unu
buğday nişastası
irmik

bunları sıcak su ile karıştırıp su gibi hale gelince veriyom ılık şekilde

Olur tabii. Gayet doyurucu. bazen bende anaclarin yavrulari beslememesinden dolayi ayni durumu yasiyorum ama cok zor.

Mybestpetshopta satılır aparatlar. Yazdıklarınızda sakınca yok ama elle besleme mamaları daha besleyicidir. Pahalı da değiller. Mamayı hazırlarken suyu kaynatın. Kaynamış suyla gıdaları karıştırın. Çok sıcak değil soğuk da değil. Ilık seviyorlar. İlk başlar çok zorlanabilirsiniz ama kuşda siz de alışacaksınız.

kurumayı nasıl tahmin ettiniz.aparatı bulsanız en ıyı mamalarla beslesenızde bellı sure sonra kusu kaybedersınız.elle besleme care degıl egerki kus kurama ise belirtılerı paylaşlasın beklıyrm

kuş neredeyse jumbo iriliğindeydi şu an yerli iriliğinde kendi kendini bitiriyor yarın bi ilaç var onu alıcam sırınga ucunu spreylerin ucundan taktım on numara oldu kaynar suda da dezenlefte ettim az önce doyurdum 2 saat arayla veriyorum mamaya avi-vit atsam 1 gr dan az bişi olur mu ?

Şırınga bu şekilde çözüm tam önümde duruyormuş bense tüm esenleri aradım internette bisiklet sibop lastiği ile oluyomuş dediler 3 bisikletci ve 6 lastikçi gezdim bulamadım ha 3 de pet shop son dakka aklıma bu geldi :)

qlNQzZ.jpg

her zayıflayan kuş kuruma oldu dıye bısey yok.zaten kuruma olduysa diğer kusuda beslersınız yakında.neyse siz formulu bulduysanız kolay gelsın ınsallah jumbo gıbı olur yakında gecmıs olsun

Bana birileri kuruma olabilir dediler bu siteden mi başka siteden mi hatırlamıyorum foto atım 2 dk ya bakın isterseniz göğüsü jilet gibi mi dediler evet dedim kuruma olabilir hem çok zayıflamış dediler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:05 -->-> Daha önceki mesaj 00:00 --

her zayıflayan kuş kuruma oldu dıye bısey yok.zaten kuruma olduysa diğer kusuda beslersınız yakında.neyse siz formulu bulduysanız kolay gelsın ınsallah jumbo gıbı olur yakında gecmıs olsun

buyrun;

j2NpXL.jpg

B0bNvM.jpg

ZVzpMV.jpg

tamamda resul bey hasta kuş ıshal,solum yolu ,iç parazit,tuy degıstren yada mantar.mantar ama 200 çeşit mantar var bunu kusun gagasında yada aygında cıkan mantarlarla karıstrmayın bu gıbı durumlara maruz kalan kus zaten zayıflar.elle besleyın bunu bılıyrsanız ki ılk kez yapacaksanız sıkıntılı bı durum fakat tedavi uygularken birileri kuruma dedı dıye yola cıkarsanız yazık edersınız o cana

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:12 -->-> Daha önceki mesaj 00:09 --

resul bey sadece resimlerden anlasılan ciddi anlamda solum yolu problemi ve ishali var kuşun.ayakları kararmış

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:14 -->-> Daha önceki mesaj 00:12 --

özele gelin isterseniz

ayaklarını hiç kullanmamıyor ayağını sıkamıyor bilene.

Geri