Karadeniz Pet

El ile besleme ile alakalı.

TheKuroouji

Yeni Üye
Kuşumun gagası kırıldığından beri elle besliyorum besleme aparatı yardımı ile bir şey merak ediyorum bilemeden kursağına değilde nefes borusuna basarsam mamayı ne olur direk ölür mü ?

Direk ölür. Eğer tecrübeniz ve bilginiz yoksa ise besleme yapmayınız.

Mecbur beslemek zorundayım yemeye alışamadığı daha kabuksuz yemi bile zor yiyor. Merak ettiğim benim beslerken nedense kusuyor 3 kere besliyorsam 1'inde kusuyor her seferinde aynı şekilde yaptığım'da neden kusuyor merak ediyorum acaba soluk borusuna mı basıyorum da kusuyor yoksa başka bir şey'den mi bilemiyorum :/

Mecbur beslemek zorundayım yemeye alışamadığı daha kabuksuz yemi bile zor yiyor. Merak ettiğim benim beslerken nedense kusuyor 3 kere besliyorsam 1'inde kusuyor her seferinde aynı şekilde yaptığım'da neden kusuyor merak ediyorum acaba soluk borusuna mı basıyorum da kusuyor yoksa başka bir şey'den mi bilemiyorum :/
Video da anlatıyor ben yapmadığım için bilmiyorum isterseniz video izleyin oraya sorun

Çok fazla mama veriyorsunuz ondan kusuyor. Kursağın durumunu kontrol edin çok aşırı mama sıkmayın.

Soluk borusuna şıkmış olsanız anında ölür dikkatli vermeniz gerekir.

Geri