Karadeniz Pet

El Yapımı Yem Makinesi

Serkan KILINÇ

Paylaşımcı Üye
İyi akşamlar abilerim kardeşlerim ... Kendi yapımım olan bu yem makinesini yaklaşık olarak 6 aydır kullanıyorum.
Belki yapmak isteyenlerde olur diye düşündüm ve sizlerle paylaşmak istedim çok düşük maliyetlere hatta bedava bile denebilir bu yaptığım makine lütfen aşalıyıcı yorumlar yapıp sinirimi bozmayın ben elimden geleni yaptım ayrıca yem makinesi yapacak olanlarada bi fikir olur benim makinem belki .
Tek sorunum biraz kabuklar dışarı çıkıyor ama çok büyük halledilmicek bir sorun değil fakat ben uraşmıyorum daha fazla geliştirilebilir bişey yani ben kartondan yaptım tahtadan yapılsada daha iyi ama.

sağ tarafa kabuklar doluyor

[![image](http://i.hizliresim.com/WnDGjL.jpg)](http://hizliresim.com/WnDGjL)

sol tarafa temiz yem doluyor

Buda el yapımı kafesim hint bülbüllerim vardı içinde salma olarak kullanıyordum şimdi ise tek bir çift muhabbet kuşu için kullanıyorum geniş geniş uçuyorlar

Elinize emeğinize sağlık.
PC fanı mı kullandınız.

İşini görüyorsa tamamdır, süper. Birkaç kuş için de ayıklama makinesi alınmaz ki niye kasıyorsun. Senin kuşların da mı gökten zembille inmedi yoksa :D :D Ya nette görmüştüm ben de bunu.Bi deneyim olacak mı dedim. Özensiz yaptım galiba ölçü kullanmadım.Acemilik saç kurutma makinesini de son ayar açınca berbat ettim her tarafı sonrası çöpe. :)

Elinize emeğinize sağlık

kafesi sıtrafordan mı yaptınız hocam ?

Herkeze Çok teşekkğr ediyorum ... Görüşleriniz için.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:58 -->-> Daha önceki mesaj 20:57 --

Kafesin blunduğu yer kışın soğuk olduğu için içine strafor döşedim ama sıtraforun üstü naylonla kaplı yoksa paramparça ediyorlar :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:00 -->-> Daha önceki mesaj 20:58 --

Yaparken fotoğraf çekmedim ama ben normal ben normal bi monitor kutusu vardı onu önünü kestim normal bir pc işlemci fanı ile yaptım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:06 -->-> Daha önceki mesaj 21:00 --

yapmak isteyen olursa bilgisayardan bi çizim yaparak onuda ölçülerini falan paylaşabilirim

Zahmet olmazsa paylaş illa birileri faydalanır.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:10 -->-> Daha önceki mesaj 21:08 --

Kullandığın kutunun ölçülerini, iç kısmının ölçülerine oranlayabilirsen başka ölçülere uyarlamakta kolaylaşır. Açıklamasına bunu da eklersen çok hayırlı bir iş olur en azından benim açımdan. :D

anladım güzel düşünce :)

Emeğine sağlık. Güzel ve faydalı bir paylaşım olmuş.

teşekkürler :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:11 -->-> Daha önceki mesaj 19:09 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:10 -->-> Daha önceki mesaj 21:08 --

Kullandığın kutunun ölçülerini, iç kısmının ölçülerine oranlayabilirsen başka ölçülere uyarlamakta kolaylaşır. Açıklamasına bunu da eklersen çok hayırlı bir iş olur en azından benim açımdan. :D

yarına kadar ölçüleri paylaşıcam allahtan bişey olmazsa.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:48 -->-> Daha önceki mesaj 19:11 --

Emeğinize sağlık

Elinize emeğinize sağlık.
PC fanı mı kullandınız.

İşini görüyorsa tamamdır, süper. Birkaç kuş için de ayıklama makinesi alınmaz ki niye kasıyorsun. Senin kuşların da mı gökten zembille inmedi yoksa :D :D Ya nette görmüştüm ben de bunu.Bi deneyim olacak mı dedim. Özensiz yaptım galiba ölçü kullanmadım.Acemilik saç kurutma makinesini de son ayar açınca berbat ettim her tarafı sonrası çöpe. :)

elinize saglik baya bi is gorur olmus

İş görüyorsa nasıl göründüğü benim için ikinci plandadır her zaman.
Kullanılan fanın gücüne gör açıyı tutturmak uğraştırabilir. :)

Elinize emeğinize sağlık

Herkeze Çok teşekkğr ediyorum ... Görüşleriniz için.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:58 -->-> Daha önceki mesaj 20:57 --

Kafesin blunduğu yer kışın soğuk olduğu için içine strafor döşedim ama sıtraforun üstü naylonla kaplı yoksa paramparça ediyorlar :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:00 -->-> Daha önceki mesaj 20:58 --

Yaparken fotoğraf çekmedim ama ben normal ben normal bi monitor kutusu vardı onu önünü kestim normal bir pc işlemci fanı ile yaptım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:06 -->-> Daha önceki mesaj 21:00 --

yapmak isteyen olursa bilgisayardan bi çizim yaparak onuda ölçülerini falan paylaşabilirim

anladım güzel düşünce :)

teşekkürler :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:11 -->-> Daha önceki mesaj 19:09 --

yarına kadar ölçüleri paylaşıcam allahtan bişey olmazsa.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/soru...mizleme-makinesi-yapimi-39710.html#post393476

Evt konu olarak makinin ölçülerini paylaştım isteyen yapabilir gerisi hayal gücüne ve el becerinize kalmış inşallah yardımcı olabilmişimdir.

Son düzenleme:
Geri