Karadeniz Pet

Ele gelmeyen kuş kalmasın

Ömer bey öneriniz denemeye başladım ama kuş 2 aylıktan küçük değil ya da öle tahmin ediyorum. Lutino nun dişi olduğunu tahmin ettiğim kuşuma bi bakarmısınız. Levent abi siz de bi bakarsanız .Lutino dişi midir?
IMG_16091.jpg

IMG_16151.jpg

Kuşunuz Lutino dişidir denemekte fayda var belki alışır ama zor gözüküyor birde dişi

Hocam bi mesajlariniza bakabilirmisiniz

NASA'dan gönderdi.

herşeyi oluruna bırakın . kuş ister istemez yem verdiğinizi gördükçe alışıyor . odamda 5 adet lepisdes 1 kaplumbağa 1 kuşum var ve hepsi bana cok bağlı balıklar bile yem vereceğim zaman toplanıp bana bakıyor . kaplumbağam görünce cıldırıyor . kuşum zaten yanımdan ayrılmıyor . zamanla herşey oluyo tek sıkıntı korkutmamak .

herşeyi oluruna bırakın . kuş ister istemez yem verdiğinizi gördükçe alışıyor . odamda 5 adet lepisdes 1 kaplumbağa 1 kuşum var ve hepsi bana cok bağlı balıklar bile yem vereceğim zaman toplanıp bana bakıyor . kaplumbağam görünce cıldırıyor . kuşum zaten yanımdan ayrılmıyor . zamanla herşey oluyo tek sıkıntı korkutmamak .
Abi ben yavru kuş alınca yardım edermisin bana. Kuşu ilk getirdiğimiz zamanmi taktiği uugulamaliyiz? Başarılı oldunmu ?

- Çağrı Gökçek -

Bence bu uygulamanız yanlış. Kuşu avuçlamak kuşun doğasına aykırı. Bırakın kuşu kendi haline bir süre sonra zaten alışacaktır. Bu yaptığınız zorlama oluyor. Hiç gerek yok. Bu benim düşüncem tabii.

Son düzenleme:
kuşu avuclamak kuşun pskolojisini bozar sakın öyle birşey yapmayın. kafese gelince uçan canlı oldukları için kafeste tutuluyor kafesin amaçı zaten odur . gerçi ben kafesin kapısını hep acık bırakırım . kuşlar ev ortamına alışınca kafeslerini otel gibi kullanırlar yem yemek su içmek için . dışarda elinizle beslemek dışında başka biyerde yem koyup beslemeyin denge bozulmasın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:34 -->-> Daha önceki mesaj 02:34 --

Kuşunuz Lutino dişidir denemekte fayda var belki alışır ama zor gözüküyor birde dişi
benimkinin ikizi gibi yanaklarındaki renk değişik sadece .D

Bu taktikle kuşlarını evcilleştiren bir dostum var. Ancak sabır ve sürekli ilgi ile evcilleşince arada bir fark oluyor.
Arkadaşımın kuşları elinde duruyor, omzuna geliyor. Ama misal omuzundayken oturunca pırrr kaçıyor. Ancak diğer türlü evcilleşmiş bir kuş mesela şu anda yazı yazmamam için elinden geleni yapmakta. Şakır şukur klavye sesi ve serçe parmağımla yaptığım ufak itelemelere rağmen kaçma ihtiyacı hissetmiyor.
Hızlı her zaman en iyi değildir. Tabi ki şahsi görüşümdür. Hangi yöntemle olursa olsun başarıya ulaşılmış ise ulaşılmıştır..

Ne demiş ünlü düşünür Dominic Toretto ; 1 Mil veya 1 santim. Kazanmak Kazanmaktır :)

Son düzenleme:
benim kuşumda bana yazı yazdırmıyor. alışması demek ele gelmesi demek değil bence ben yatarken topuğuma konuk uyumaya calışıyorsa omzumda durup benle mutfağa kadar gelip uçmuyorsa alışmak budur . bunun içinde güven ve zaman gereklidir..

Geri