Karadeniz Pet

elime alışması için ne yapmam lazım?

pinar87

Yeni Üye
herkese merhaba.3 hafta önce muhabbet kuşu aldım.şuan 2 aylık.ilk iki gün çok sessiz ve sakindi.sürekli konuştum,kafesin yanında durdum.üçüncü gün canavar gibi oldu maşallah :) kafesten çıkardım kendini duvara vurdu ama bir sorun olmadı.sonra uçmayıda gayet güzel öğrendi.odada tüneyeceği yerleri keşfetti.elimden yem yiyor,kafesin içindeyken sevdiriyor ama kafesin dışına çıkınca hiç gelmiyor.elime almaya çalışınca kaçıyor.yem vererek alıştırmak lazım diye okudum ama kafesin dışındayken yeme gelmiyor.ne yapmam lazım alışması için?teşekkür ederim

Kafesin dışında dal darı vermeyi deneyebilirsin. Genelde dal darıya kayıtsız kalmıyorlar veya sevdiği bir oyuncağı varsa onu da kullanabilirsiniz.

Kafesin dışında dal darı vermeyi deneyebilirsin. Genelde dal darıya kayıtsız kalmıyorlar veya sevdiği bir oyuncağı varsa onu da kullanabilirsiniz.

cevabınız için teşekkür ederim.dal darı hiç denemedim.onuda deniyim.kalamar kemiği denedim hemen geldi yedi biraz.parmağımda ilk kez bugün uzun süre durdu ama ürkek maalesef.yanına gidince kaçıyor.kafesin içindeyken daha cesur.oyuncaklardan pek anlamıyor daha yavru olduğu için sanırım

Sürekli onunla konuşun kumanda veya telefon ile dikkatini çekin zamanla size alisacaktir

cevabınız için teşekkür ederim.dal darı hiç denemedim.onuda deniyim.kalamar kemiği denedim hemen geldi yedi biraz.parmağımda ilk kez bugün uzun süre durdu ama ürkek maalesef.yanına gidince kaçıyor.kafesin içindeyken daha cesur.oyuncaklardan pek anlamıyor daha yavru olduğu için sanırım

Zilli oyuncaklar genelde ilgilerini çekiyor. Zil alarak ilgisini çekmeyi deneyebilirsiniz.

.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zilli oyuncaklar genelde ilgilerini çekiyor. Zil alarak ilgisini çekmeyi deneyebilirsiniz.

Zilli oyuncağı var sabah deniyim şimdi uyuyor :) teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:14 -->-> Daha önceki mesaj 01:13 --

kafesin içinde parmağınla kafasını boynunu okşamaya çalış kaçarsa devam et ama hızlı hareket etme yarım saat kadar uğraş ilk başta kaçsada sonradan alışır eline kafesin içinde parmağına durmaya alıştırdıktan sonra dışarıda aynı işlemi yap kaçabilir senden peşinden git sakince parmağını yaklaştır göğsüne dokundur parmağına atlayacaktır tabi 1 2 gün içinde alışmazlar acele etmemen lazım ortalama 2 hafta kadar sürebilir tabi kuşa ve senin yaklaşmana bağlı sürenin uzayıp kısalması

Çok güzel anlatmışsınız teşekkür ederim.hepsini harfi harfine uygulayacağım

.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri