Karadeniz Pet

Elime gelmiyor

Yaagmur06

Meraklı Üye
Arkadaşlar 7 aylık erkek muhabbet kuşumun yanına 2 aylık yavru dişi kuş aldım. Ortama erkeğe ve bana alışsın diye. 11 temmuzda aldım. 5 gün geçti o kadar uğraşmama rağmen parmağıma gelmiyor. İnternetten araştırıyorum uyguluyorum. Erkek kuşum ile çok iyi anlaşıyorlar. Bana uyum sağlamayınca üzülüyorum. Parmağımı zorluyorum gelir diye inat ediyor gelmiyor. Neler yapabilirim? Dişi yavru kuşlar yanında eş varken nasıl alışır bana?

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Up [emoji4]

Sabırlı olmanız lazım dişi muhabbet kuşları erkeklere nazaran daha vahşi ve hırçın olurlar

Pek kolay olmuyor bende denedim dişiyi bir kaç kez. Anca parmağa geliyor. Ama dışarda kaçıyor. Ayrı kafeste denedim yine olmadı. Bende erkeğe eş almaktan vazgeçtim. Daha sonra bir kadın dişi muhabbet kuşunu ele alışkın diye vermek istedi petshopa. Bende ordaydım. Direk aldım getirdim. Ele alışık değil ama insana yabani değildi. Ikisi birden omzumda dolanıyor. Kafeslerinde oyuncak dolu. Sürekli dışarı çıkıyorlardı. Yumurtlamaz diyordum ama 2 hafta sonra yumurtladı. Kısacası biraz kuşa bağlı bu olay. Eğitebilen eğitiyor

Bu güzel cevabınız için teşekkür ederim Elif hanım. Ben alıştırmak için elimden geleni yapacağım. Karakterine bağlı dediğiniz gibi. Alışırsa alışır alışmazsa kendi bilir [emoji4] sonuçta benim erkek muhabbet kuşuma anlaşıyorlar. Birbirlerini kaşıyorlar ve öpüşüyorlar. Bende yavru alabilirim 5 ay sonra o zaman [emoji4] benim erkek muhabbet kuşum mutlu olsun başka birşey istemiyorum. Bana alışkın o yeterli [emoji4]bir de 2 aylık dişi muhabbet kuşumu gözlemlediğim kadarıyla tüylerine dışkı yapışıyor. Dışkısı normal ishal değil. Gayet iyi görünüyor. Büyüdükçe geçer diye yazıyor internette. Kendini temizliyor onu gördüm. Sizin fikirleriniz neler?

Aynı şekilde ishali yoksa yavru muhabbetler de böyle oluyor zamanla geçer merak etmeyin

dişiler çok zor alışıyor. benim dişiyi alalı 2 hafta oldu kafesin içinde elime geliyor. dışarda hemen kaçıyor. bol bol ilgi gösterip sabretmek lazım.

dişiler çok zor alışıyor. benim dişiyi alalı 2 hafta oldu kafesin içinde elime geliyor. dışarda hemen kaçıyor. bol bol ilgi gösterip sabretmek lazım.
Peki ne zaman saldınız? Ben kafesi açık bırakıyorum erkek kuşumu saldığımda. Erkek kuş çıktığında onu çağırıyor. Ötüp duruyor susmuyor [emoji4] birbirlerini kaşımaya başladılar bugünden itibaren. Beni sevmedi sanırım inat ediyor gelmiyor. Biraz daha beklettiğimde kafeste elimi. Kızıyor bağırıyor uçuyor kafesin içinde. [emoji4]

Peki ne zaman saldınız? Ben kafesi açık bırakıyorum erkek kuşumu saldığımda. Erkek kuş çıktığında onu çağırıyor. Ötüp duruyor susmuyor [emoji4] birbirlerini kaşımaya başladılar bugünden itibaren. Beni sevmedi sanırım inat ediyor gelmiyor. Biraz daha beklettiğimde kafeste elimi. Kızıyor bağırıyor uçuyor kafesin içinde. [emoji4]

ben 2nci gün saldım ki evi çabuk öğrensin. kuşu alıp kafesin üstüne koyarsın çarpa çarpa öğrenir evi.

ben 2nci gün saldım ki evi çabuk öğrensin. kuşu alıp kafesin üstüne koyarsın çarpa çarpa öğrenir evi.
Daha yeni saldım dişi kuşumu elimle yön verecek kafes dışına çıkıp uçtu. Bir kaç yere çarptı. Yere düştü ve etrafı izliyordu. Bende tüneğini alarak onu aldım. Onunla konuştum ve öptüm onu, beni izledi. Sonra birden kusmaya başladı. Yediklerinin hepsini tohum olarak çıkardı. Yemler kabuksuz olarak çıkardı. Bende kafesine koydum ve yem yedi. Sorun ne arkadaşlar?

Sorun yok. yediklerini tekrar kusması normaldir. sizi sevmeye başlamış bile olabilir. sevgi gösterisi olarak düşünün.

Sorun yok. yediklerini tekrar kusması normaldir. sizi sevmeye başlamış bile olabilir. sevgi gösterisi olarak düşünün.
Olabilir yani [emoji4] çok sevindim şu an. İnşallah alışır. Çünkü erkek ile gayet iyi anlaşıyor. Beni de severse mutlu olacam. Elime gelmiyor sadece

Biraz sabır biraz ilgi gerisi çorap söküğü gibi gelir.

Geri