Karadeniz Pet

elma sirkesi hakkında

• Konbuyu başlatan junius3434
  • Başlangıç tarihi
J

junius3434

Guest
kuşlara kaşındıkları için üstlerine elma sirkesi püskürtmek bitlere vs. iyi geliyormu ?iyi geliyorsa sadece elma sirkesimi yoksa su da eklemek gerekiyormu ?

elma sirkesi sakat bi duruma yol açabilir zaten kötüde kokusu var bolca suya ilave edilmesi bana göre daha mantıklı

şu forumdan hiç bi zaman kesin bişey öğrenemicekmiyim ya kimi der ilaç kullan biri der ilaç kullanma elma sirkesi kullan. biri der su katmadan kullanma :D napacaz kardeşim kuşları deneme tahtasınamı çevirelim illaki çözümü varsa söylenir yapılır bilip bilmeyen konuşmasın. kardeşim bu arada sana demedim genel bi tepkim bu foruma üstüne alınma

kardeş o zaman şu elma sirkesini bi kendine sık bakalım nasıl tepki vericeksin. Sonra bakalım kuşa sıkabilirmisin. Burasıda forum sitesi herkez bi şeyi uygulamaz herkez deneyimlerini paylaşır sende ona göre kafana yatan fikri düşünür uygularsın. İllaki kesin bi sonuç çıkıcak diye bi sonuç yok dediğim gibi git parazit ilacı al sirkeylede uğraşmazsın. Suda katmamış olursun bişeye. Saygılar.

sana bişey demedim ama atlamadanda duramamışın . neyse onuda deneriz.

............................

Moderatör tarafında düzenlendi:
kuşlara kaşındıkları için üstlerine elma sirkesi püskürtmek bitlere vs. iyi geliyormu ?iyi geliyorsa sadece elma sirkesimi yoksa su da eklemek gerekiyormu ?

kardeşim elma sirkesini 1 lt suya 1 veya 2 kapak dökerek kuşlara veriyorlar iç parazit olmasın diye kuşları aldıgım arkadaş söyledi ama miktarıdan emin deyilim tam olrak bilen bir arkadaş varsa yardımcı olur..

İç parazit için bir sulugun içerisine 2-3 damla damlatıp 2 gün süre ile verilmelidir.

Sadece elma sirkesi kokusu bile öldü tür bende yaiyorum 5de3. Su. Geri kalana sirke gözkarari ile kafesi temizlerken bir beze döküp iyice bir sil her seferde yap dezenfekte eder hatta saç ıç8n bile kullanıyor ben fialatiyorum günde 2kere yada bir dolu bi boş sık 20-30cm uzaktan göze haric

bence kusa sirke limon verilmez benim fikrim ben asla vermem önermemde

Elma sirkesi bit parazit vs haşarelere karşı 1e1 çözüm değildir.Bu sorunu yaşayan kuşa sirke banyosuda yaptırsanız işe yaramaz.Bit-parazit spreyi kullanmalısınız,elma sirkesini ise kuşa banyoluk aldığınızda 1 çay kaşığı elma sirkesini suya ekleyip keyfi isterse banyo yapmasını sağlarsınız;tüyleri daha parlak olur.Fakat asla limon sirke çikolata gibi acı-tatlı şeyleri kuşlara ağız yoluyla direk damlatmamalıyız.

Son düzenleme:
Ben Çoko'yu aldığım üretici üyemizin tavsiyesi üzerine haftada 1 kere suyuna 1 ya da 2 damla elma sirkesi damlatıyor ertesi gün suyunu tazeliyorum iç parazite karşı önlem için önermişti.

kardeşim elma sirkesini 1 lt suya 1 veya 2 kapak dökerek kuşlara veriyorlar iç parazit olmasın diye kuşları aldıgım arkadaş söyledi ama miktarıdan emin deyilim tam olrak bilen bir arkadaş varsa yardımcı olur..

aynen ölçü doğrudur elma sirkesi iç parazit yapmasın diye veriliyor haftada 1 kere

Geri