Karadeniz Pet

Erkek dişiden kaçıyor :(

Muhabbet32

Paylaşımcı Üye
Öncelikle herkese merhabalar. 5 ay kadar önce arkadaşım kendisinde fazla sayıda olduğu için "İyi bakacağından eminim onun için sana vermeyi uygun gördüm." diyerek bana bir çift kuş verdi. Dişi olan yeşil idi ve erkek onunla öpüşüyordu birbirlerini kaşıyorlardı filan. İyi geçiniyorlardı yani. Arkadaş bana daha sonra yavru istiyorsan dişiyi değiştir o yaşlı dedi. Açıkçası yeşili pek sevmem ben işime de geldi ve resimdeki ile değiştirdim. Dişi erkeğe yaklaşıyor. Zaman zaman erkeğin kur yaptığını görüyorum. Öpüşüyorlar da. Ama dişi erkeğe yaklaştığında erkek besbelli korkuyor ve kaçıyor. 3 hafta kadar oldu dişiyi getireli ve direk kafese koydum. Yuvalık vardı ilgilenmiyorlar diye kaldırdım. Hiç yüzüne bile bakmadılar. Çok ürkekler insandan korkuyorlar.

1- Bu muhabbetler sizce çiftleşirler mi yavru yaparlar mı?
2- Yaşları konusunda bir şey diyebilir misiniz?
3- Cinsleri nedir?
4- Bilmem gereken başka bir şey varsa söyler misiniz lütfen.

Şimdiden ilgilenen herkese teşekkürler. Resimleri ancak bu kadar çekebildim telefonla zaten çok korkuyorlar.

wMddXk.jpg

eQVVJv.jpg

wbBBjG.jpg

KdOOo7.jpg

e5DD4D.jpg

x0EE8R.jpg

K4aaDp.jpg

Erkeğin ceresi pek belli olmuyor muhtemelen kızgın değil havuç ya da nijer vermelisiniz mamalarını ve kalamar kemiğini eksik etmeyin ayrıca kraker de yapışkanı kimyasal onu çıkarmanız gerekir.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Eş olabilirler mi? Yavru yaparlar mı sizce?

Kuşlar arasında bi bağ var sanırım dediğinize göre(öpüşme,birbirlerini kaşıma) çiftleşme zamanla olacaktır. Yalnız dediğim gibi kuşların ihtiyaçlarını eksik etmeyin ilk yorumum da yazmıştım. Yuvalığı da takın çünkü dişi yuvalık olmadığı içinde istek duymayabilir artık gerisi onlara kalmış :)

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

İlginiz için teşekkür ederim Abdullah bey. Dişi erkekle çok ilgileniyor. Zaman zaman ona yaklaşıp kanat çırpıyor titrer gibi. Sonrada kafeste adeta duvardan duvara vuruyor kendini. Erkeğin dişiden korktuğu bariz. cak cak bağırıyor. Zaman zaman erkek dişiyi ısırıyor ama öpüşüyorlar da. Yuvalığı tekrar taktım.