Karadeniz Pet

Erkek dişiden kaçıyor

seda1234

Meraklı Üye
Meraba arkadaşlar heralde kuşlarım baya kızışıyorlar .baktıgımda annaşıyolar yemde veriyor erkek kuşum. kavgada etmıyolar . Ama dişi erkeğin. Yanına gıdınce erke kaçıyor neden acaba bilgi verirmisiniz bana teşekkürler

Kuşlar hakkında detaylı bilgi ve fotoğraf koyarsanız yardımcı olmaya çalışırız

Kuşlar hakkında detaylı bilgi ve fotoğraf koyarsanız yardımcı olmaya çalışırız
Süleyman bey erkek kuşum bende vardı yanına dişi aldım 1 ay oldu kavga etmıyolar erkeğin yem verdıgını görüyorum annaştıklarınıda hıssedıyorum hatda öpüşüyolar erkek kur yapıyor oyuncaklara dişiye ama dişi erkeğin. Yanına gıdınce erkek kaçıyor neden bilmiyorum resimde. Atmaya çalışırım veya pırofıl remi yapabilirim teşekkürler

Kuşlar ne zamandır sizinle, size geldiklerinde kaç aylıklardı, kimden aldınız, daha önceden eşleri var mıydı, sizden önce nasıl bakılmışlar. Bunları ayrı ayrı yazarsanız ve kafesileriyle birlikte kuşların da ayrı ayrı fotoğraflarını koyabilir misiniz?

Süleyman bey erkek kuşum bende vardı yanına dişi aldım 1 ay oldu kavga etmıyolar erkeğin yem verdıgını görüyorum annaştıklarınıda hıssedıyorum hatda öpüşüyolar erkek kur yapıyor oyuncaklara dişiye ama dişi erkeğin. Yanına gıdınce erkek kaçıyor neden bilmiyorum resimde. Atmaya çalışırım veya pırofıl remi yapabilirim teşekkürler
Kuşlar ne zamandır sizinle, size geldiklerinde kaç aylıklardı, kimden aldınız, daha önceden eşleri var mıydı, sizden önce nasıl bakılmışlar. Bunları ayrı ayrı yazarsanız ve kafesileriyle birlikte kuşların da ayrı ayrı fotoğraflarını koyabilir misiniz?
erkek kuşumu yavruyken aldım1 aylıktı yuvada yeni çıkacaktı ve şimdi 8aylık 1ay oluyo dişiyi aldım aynı yerden 9 ,5aylık dişi. arkadaş tanışık kuşçu kendısı yanı bakımlı düzenli. Yerden. Aldım ikisinizde eşi yoktu hocam bukadar

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    928.1 KB · Görüntüleme: 1,085
  • image.jpg
    image.jpg
    893 KB · Görüntüleme: 1,051
  • image.jpg
    image.jpg
    999.8 KB · Görüntüleme: 1,058
Hocam
hocam bukadar. Keçe bildim

Öncelikle kuşlar sağlıklı görünüyor. Ama kafesiniz için aynı şeyi söyleyemem. Başka bir kafes temin etmeniz, kafesleri birlikte içindeki herşeyi çöpe atıp uygun bir tünek, mümkünse dışarıdan takmak için akıllı yemlik almanızı tavsiye ederim. Kuşlar henüz erişkin olmaya başlamış, yani ergenlikten yeni çıkmışlar ya da çıkıyorlar. Önce aynı yükseklikte çift tünek, yaklaşık 2 ay kadar sonra tek tünek kullanın. Dişi agresif hareketleri ile erkeği korkutmuştur. Dişiyi getirdiğinizde bir süre ayrı kafeslerde tutsaydınız daha iyi olurdu. Yaralanma olmadığı müddetçe kavgalar hiç sorun olmaz.

Öncelikle kuşlar sağlıklı görünüyor. Ama kafesiniz için aynı şeyi söyleyemem. Başka bir kafes temin etmeniz, kafesleri birlikte içindeki herşeyi çöpe atıp uygun bir tünek, mümkünse dışarıdan takmak için akıllı yemlik almanızı tavsiye ederim. Kuşlar henüz erişkin olmaya başlamış, yani ergenlikten yeni çıkmışlar ya da çıkıyorlar. Önce aynı yükseklikte çift tünek, yaklaşık 2 ay kadar sonra tek tünek kullanın. Dişi agresif hareketleri ile erkeği korkutmuştur. Dişiyi getirdiğinizde bir süre ayrı kafeslerde tutsaydınız daha iyi olurdu. Yaralanma olmadığı müddetçe kavgalar hiç sorun olmaz.
Hocam şimdi annaşmişlarmi birde kızgınlaşmişlarmi teşekekkür ederim

H
Hocam yanı kuşları ayırmamı lazım binim

Bir sorum daha olacak. Hocam dişi kuş sürekli yuvaya girip çıkıyor yumurtlamak içinmi acaba hocam kuşlarım eş olmuşlarmı

Anlaşıp anlaşmadıklarını zaman gösterir ve bunu sizin gözlemlemeniz lazım. Kuşları şimdi ayırmayın, yeni getirdiğiniz kuşu hemen diğerinin yanına koymamalıydınız. Şu anda yuvaya girmesi muhtemelen meraktandır. Çiftleştiklerini görmeden eş olmuş diyemeyiz.

Anlaşıp anlaşmadıklarını zaman gösterir ve bunu sizin gözlemlemeniz lazım. Kuşları şimdi ayırmayın, yeni getirdiğiniz kuşu hemen diğerinin yanına koymamalıydınız. Şu anda yuvaya girmesi muhtemelen meraktandır. Çiftleştiklerini görmeden eş olmuş diyemeyiz.
Tamam hocam teşekkürler ilgilendiğiniz için saglun

279FAE18-2141-405A-BCC5-E81406FB8368.jpeg
Merhaba arkadaşlar bana bi konuda yardımcı olurmusunuz 3 ay önce bana bi yerden dişi kuş geldi 1 yaşını yeni gecmiş biraz yapani ısırıyor ele gelmiyor yanına 2 hafda önce bi erkek kuş aldım petşopdan onun yaşını bilmiyorum petşopcuda bilmiyormuş beğendiğim için aldım ilk getirdim hemen dişinin yanına atdım gayet uyumlu oldular anlaşdılar zaman gecdikce öpüşüyorlar dişi erkeği kaşıyo ama erkek kacıyo dişi kızgın amam ben yuva takdım erkek sürekli yuvaya giriyo dişiyi cağrıyor sanki dişi yuvanın yakınına bile gitmiyordu ama şimdi 2 gündür dişide yuvaya giriyor ama erkek hemen kaçıyor cok korkuyor öyle bi cığlık atıyorki şimdi yan yana bile gelmiyolar ben yanlarına gitdiğimde gayet iyiler ama ayrıldığımda hemen onlarda ayrılıyo erkek cok korkmaya başladı dişiden ne yapmam gerek kusura bakmayın biraz uzun oldu

Geri