Karadeniz Pet

Erkek kuşum kur yapıyor ama ....

trazetekutr

Meraklı Üye
Erkek kuşum kur yapıyor olayı çiftleşme noktasına kadar getiriyor ve hatta dişi kuyruk kaldırıp beklemesine rağmen erkek üstüne çıkmıyor bu son 5 6 defadır böyle devam ediyor.

Dişi kuşta bunun sonrasında saldırganlaşıyor ve erkeği kovalıyor 10 dk sonra hiç birşey olmamış gibi öpüşüp koklaşıyorlar ama çiftleşme yok.

Sorun ne olabilir.

Benimkilerde öyle arkadaşların tavsiyesi yüksek yere koy(as) yem ve suyu dışında ilgilenme uçurma ve en önemlisi sabret çiftleşeceklerdir :)

Aradan geçen 3 aydan sonra dişi yuvaya girmeye başladı, bariz şekilde kuluçka hazırlıkları yapıyor. Dışarı çıktığında erkeğin ilk kur yapmasında kuyruğunu afedersiniz uzaya dikiyor desem yeridir ama erkek sadece kenardan kur yapıp dişinin kuyruğunu seyredip üstüne çıkmıyor.

Bu kadarı artık benim bile canıma tak etti, dişiyi düşünemiyorum.

* Çiftleşme sesi dinlettim.
* 20 gün ayrı tuttum.
* kızıştırıcı yem veriyorum.
* Eve ve ortama alıştılar.

Daha ne yapmalıyım sizce, ilk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum. 4 aydır bende oldukları için ve henüz bendeyken yumurtlayıp boş yada dolumu olacak bilmediğim için bir kaç kuluçka şans vermeyi düşünüyorum ama bu kadarda dişinin üstüne çıkmayan kş ilk defa görüyorum önerileriniz nedir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:55 -->-> Daha önceki mesaj 13:03 --

Sanırım benden başka böyle bir şeyle karşılaşan çok az kişi var :)
Şahanın reklamını yaptığı ilaçlardan alacam en sonnda şu kuşa :)

Son düzenleme:
Eger kus yuvaya gkriyorsa kut yapmada varsa onlar sen gormeden isi bitirirler.belkide ciftlestieri icin disi yuva hazirliyodur.ben kuslarimda ciftlesmelerini gormedim.ama simdi disi tugasan cikmiyo.kanatlar dustu.yumurta var diye dusinuyorum.disi erkek yanasinca kaciyo surekli.bi yerde erkek yakalamistir dititik.seninkilerdede olmustir belki

Valla bu akşam ilk defa üstüne çıktığını gördüm ondada 3 saniye kadar üstünde durabildi düştü bi daha denemediler.

Bakalım yumurtarlarsa görecez boşmu dolumu. daha yumurta yakın gibi durmuyor. Dişinin altı dümdüz.

erkekte sorun yok hayatında hiç görmedigi için bilmiyor :) normal bendede vardı öyle bir erkek 15-20 güne sorun kalmaz o çiften yavru alırsın belkin ilk kuşucka boş ola bilir ama digerleri dolu olur... bendede öyleydi 2 hafta sonra yumurtladı dişi ciftleştilerde amam boş cıktıydo diger kuluckalar dolu oldu:) ben 2-4 defa çiftleşme videosu actım izletim onun yararı oldumu bilmeme ama dene ... erkkete sorun yok kısacası bilmiyor 10-15 güne iç güdüsel olarak cıkar :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:25 -->-> Daha önceki mesaj 22:24 --

cıkatıysa devamı gelir

Yok arkadaş devam etmiyor bu oğlan.
Acıyorum dişiye kuyruk havada gezecek neredeyse :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:07 -->-> Daha önceki mesaj 23:37 --

ÇİTLEŞME VİDEOLARI - YouTube

Çok şükür sonunda bunuda gördük.

Neler yaptım diye soran olursa.

* Ayırdım 3 hafta ayrı kafeslerde tuttum birbirlerini hiç görmediler. bir araya koydum baya heveslendiler ama olmadı tekrar ayırdım 15 gün birbirlerini görmediler.
Aynı kafese koyduğum gün dişinin üstüne ıktı ama icraat olmadı.
Aradan geçen süre içerisinde sürekli yuva ile ilgilenmeye başladı ve artık her gün 3 4 defa bunu yapıyorlar.
* Vitaminlerini eksik etmedim.
* 3 günde bir mama takviyesi verdim.
* Kızıştırıcı yem kullanmadım.
* Belkide en önemlisi kuşları kendi haline bıraktım, huzursuz etmemek herşeyden çok daha önemli. Mümkün olduğu kadar yem, su ve diğer ihtiyaçları haricinde kuşları rahatsız etmeyin.

Son düzenleme:
erkekte sorun yok hayatında hiç görmedigi için bilmiyor :) normal bendede vardı öyle bir erkek 15-20 güne sorun kalmaz o çiften yavru alırsın belkin ilk kuşucka boş ola bilir ama digerleri dolu olur... bendede öyleydi 2 hafta sonra yumurtladı dişi ciftleştilerde amam boş cıktıydo diger kuluckalar dolu oldu:) ben 2-4 defa çiftleşme videosu actım izletim onun yararı oldumu bilmeme ama dene ... erkkete sorun yok kısacası bilmiyor 10-15 güne iç güdüsel olarak cıkar :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:25 -->-> Daha önceki mesaj 22:24 --

cıkatıysa devamı gelir

Bendede öyle oldu bekledim ama sorun devam edince erkeği değiştim çünkü dişi artık dövmeye başlıyordu erkek çiftleşmediği için.

Bendede öyle oldu bekledim ama sorun devam edince erkeği değiştim çünkü dişi artık dövmeye başlıyordu erkek çiftleşmediği için.

Valla ilk başlarda benim dişide dövüyordu çiftleşmediği için ama çok şükür herşey düzeldi.

Şu an dişi yuvada yatıyor, erkek kapıda onu bekliyor. Halen yumurta yok dişide ama zaman onuda getirecek inşallah.

Son düzenleme:
benim kuşlarda seninkiler gibi yapıyor inşallah çiftleşir keratalar bu arada hayırlı olsun inşallah yavruların sağlıklı olur

İnşallah yavrularlar.

Valla manken gibi dişim var biraz zor yumurtlar bu. Cildi bozulacak diye yapmaz valla...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:14 -->-> Daha önceki mesaj 17:26 --

Bugün ilk yumurtamız geldi. Darısı gerisine ve yavruların çıkmasına inşallah.

hayırlı olsun kardeşim Allah bizim gibi bekleyenlerede nasip etsin

hayırlı olsun kardeşim Allah bizim gibi bekleyenlerede nasip etsin

Teşekkür ederim, darısı başınıza.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:19 -->-> Daha önceki mesaj 23:59 --

Bayram dönüşü 5 yumurta ile karşıladı bizi.
Gerçekten çok iyi bir dişiymiş, ilk 2 yumurtaya yatmadı 3. yumurtadan sonra kalkmıyor üstlerinden.
Az önce yumurtaları inceledim.
İlk 3 yumurta günleri geldiğinden damarlanmaya başlamış.
4. yumurtada hafif bir belirti var. Son yumurta bugün yapılmış gibi duruyor.

Allah nasip ederse 15 güne kadar yavrularımız çıkacak ve çok özlediğim yavru büyütme günlerine geri döneceğim.

vw8lf.jpg

---
jzv33l.jpg

---
nxrrsm.jpg

Son düzenleme:
Maşaallah kuşlarınıza sabrın sonu ;)

Geri