Karadeniz Pet

Erkek kuşum kur yapıyor ama ....

Erkek kuşum kur yapıyor olayı çiftleşme noktasına kadar getiriyor ve hatta dişi kuyruk kaldırıp beklemesine rağmen erkek üstüne çıkmıyor bu son 5 6 defadır böyle devam ediyor.

Dişi kuşta bunun sonrasında saldırganlaşıyor ve erkeği kovalıyor 10 dk sonra hiç birşey olmamış gibi öpüşüp koklaşıyorlar ama çiftleşme yok.

Sorun ne olabilir.

kardeşim bak sen beni dinle aynı sorun bendede vardı 1 yıldır dişi kuyruğunu kaldırıyor ama bir ayak bile atmadı şimdi erkeği değiştirdim erkek ortama bir alışsın bir kur yapsın hemen olcakta herneyse sana önerim muhabbet kuşu üreten yerlerde salma var sen adama söyle senin dişiyi salmaya atsın senin dişi biraz bekledikten sonra eş tuttar adama sorurusun baskınmı diye iyise kuş erkeği değiştir yoksa olmuyor ben neler neler yaptım bir bilsen

kardeşim bak sen beni dinle aynı sorun bendede vardı 1 yıldır dişi kuyruğunu kaldırıyor ama bir ayak bile atmadı şimdi erkeği değiştirdim erkek ortama bir alışsın bir kur yapsın hemen olcakta herneyse sana önerim muhabbet kuşu üreten yerlerde salma var sen adama söyle senin dişiyi salmaya atsın senin dişi biraz bekledikten sonra eş tuttar adama sorurusun baskınmı diye iyise kuş erkeği değiştir yoksa olmuyor ben neler neler yaptım bir bilsen

Konuyu tam incelerseniz sorunu nasıl çözdüğümü göreceksinizdir.
Şu an 5 yumurtası da dolu ve mükemmel bir şekilde kurkukluk yapıyor.

Ben hiçbirşeylerini eksik etmiyorum.
Özellikle artık sık sık gidip onlarla konuşuyorum.
Beni görünce kaçan kuşlarım bir kenardan beni izler hale geldiler.
Herşey sabır ve ilgi alakadan ibaret aslında.
Yeterki gerçekten eş olsun kuşlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:07 -->-> Daha önceki mesaj 19:28 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:10 -->-> Daha önceki mesaj 23:07 --

Sonunda yavrularımız yumurtadan çıktı. aynı gün 3 yavru birden çıktı. 2 gün sonrada 4. yumurtamız da çıktı. Tek yumurta kaldı oda dolu, sanırım 2 günü daha var.
Anne baba gayet iyi bakıyor yavrulara.

5n7iv6.jpg

etxwrt.jpg

Son düzenleme:
Konuyu tam incelerseniz sorunu nasıl çözdüğümü göreceksinizdir.
Şu an 5 yumurtası da dolu ve mükemmel bir şekilde kurkukluk yapıyor.

Ben hiçbirşeylerini eksik etmiyorum.
Özellikle artık sık sık gidip onlarla konuşuyorum.
Beni görünce kaçan kuşlarım bir kenardan beni izler hale geldiler.
Herşey sabır ve ilgi alakadan ibaret aslında.
Yeterki gerçekten eş olsun kuşlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:07 -->-> Daha önceki mesaj 19:28 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:10 -->-> Daha önceki mesaj 23:07 --

Sonunda yavrularımız yumurtadan çıktı. aynı gün 3 yavru birden çıktı. 2 gün sonrada 4. yumurtamız da çıktı. Tek yumurta kaldı oda dolu, sanırım 2 günü daha var.
Anne baba gayet iyi bakıyor yavrulara.

5n7iv6.jpg

etxwrt.jpg

vay be Allah uzun ömürler versin kuşlarınıza inşallah banada nasip eder Rabbim

güzel bi yere koyun fazla üstlerine gitmeyin illa üstüne cıkacak diye bir kaide yoktur belliki biseyler yolunda gitmiyor sürekli gözünüz kuslarda olmasın muhtemelen erkek dişiyi yuvaya cekecektir önümüzdeki bir kaçç gün yumurta olabilir siz sadece ona bakın iyi forumlar

maşallah :)

5. yumurtadan da yavru çıktı maşallah nazar değmesin anne baba çok iyi bakıyor yavrulara.
Dün anne baba yuvalıktan dışarı bi çıktılar, üst başları komple kusmuktu :D
İlk çıktıkları an savaştan çıkmış gibiydiler.

İkisininde resmini at erkek kızışmamış olabilir.

Erkek dişinin üstüne ayağını atıyor ama dişi izn vermiyor ne yapmalıyım

Geri