Karadeniz Pet

Erkek Kuşuma Yeni Eş Aldım.

Hakan Ustaya katılıyorum mamayi önüne günlük koy ayrıca bu dişi daha küçük epey bi zamanı var bu erkeğe gitmemiş yerinde olsam disiyi değiştirir daha büyük bir dişi alırdım

Hocam çok iyi anlaştılar ama dişi erkeğin ağzından yem yiyor hep ayrıca oradaki tüm kuşlar bu kadar

Hayirlisi olsun o zaman Güle güle besleyin

4 aylık dişi kuş yavrulamaz hocam . 9 , 10 aylık hatda yasını beklemenı öneririm . yavrulugu takma bence . iyi formlar .

Değerli abilerim kardeşlerim. Benim erkeğimin yanına attığım dişi 7–8 aylıktı eş olup bir ay içinde yumurtladı. Rabbim nasip ederse ilk yavru 3–4 güne çıkar. Diyeceğim o ki kuşlar eş tuttuysa dişi daha erken kızışır. İnşallah yaza yavru bile alırsın. Kuşlar birbirini sevmiş. Ee sen de dişiyi sevdiysen sorun yok bence. Gönüller bir olsun. Selametle...

Son düzenleme:
vitamini 5,6 damlaya düşür yemi açıkda alabilirsin ben hep alıyorum şuan kuşum kuluçkada hiç bi sıkıntı olmuyor.1kg yeme 1,2 tl lik keten tohumu koyabilirsin dişiyi kızıştırmak için bide anlaşmazlarsa yan yana ayrı kafese koyabilirsin.abi bide dalı 1 e düşür bayağ faydası oluyor hemen farkedersin bide fazla rahatız etme yuvalığı 1,2 ay sonra takabilirsin.

Çok küçük bu yahu. Bence 4 aylıktan da küçük. Bence hatalı bir iş yapmışsınız.

Yorumlarınız için çok tşk 4-5 aylık dişiden yumurta alanları duymuştum artık ne kadar doğru bilmiyorum. Yemi versele laga aldım az biraz nijer tohumu ve keten tohumu karıştırmayı düşünüyorum avitol a vitamin aldım ayrıca bi vitamin daha var vitaminleri karıştırıp versem bi sıkıntı olur mu? Dişi uçamıyor kanadı kesik diye mi yoksa küçük diyemi?
Bir de çok hareketsiz duruyor erkek yerinde duramıyo ama dişi de tık yok hasta olabilir mi acaba?

Geri